Szwedzki Kościół tworzy Biblię dla dzieci LGBTQ, identyfikuje Jezusa jako „Queer”

Kościół w Szwecji w Diecezji Västerås, rozdaje teraz przewodnik LGBTQ dla „chrześcijańskich dzieci queer”. Chrześcijanie Biblijni mogą być zaskoczeni słysząc, że ten skrajny przewodnik opisuje Jezusa jako „queer”, a Józefa jako transwestytę.

Nie, to nie jest jakiś radykalny odłam [chrześcijan] biblijnych. To pochodzi od rzeczywistego Kościoła w Szwecji. Kościół, który identyfikuje się jako protestancki, stworzył to, co nazywa „przewodnikiem przetrwania” dla młodzieży LGBTQ.

Szwedzki serwis informacyjny Nya DagBladet stwierdza, że przewodnik kościoła zawiera definicje i koncepcje, trochę o Biblii i LGBTQ, a także historie biblijne, które według niego są związane z osobami LGBTQ.

Przewodnik jest sprzeczny z Pismem Świętym, stwierdzając, że Biblia w rzeczywistości nie jest przeciwna homoseksualizmowi, co oznacza, że Pismo święte, które się tym zajmuje, dotyczą w rzeczywistości wyzysku lub gwałtu.

[Kliknij tutaj, aby zobaczyć, co Biblia mówi o homoseksualizmie. ]

Stwierdza, że matka Jezusa „ośmieliła się złamać tradycyjne normy seksualne w społeczeństwie patriarchalnym”.  Biblijną postać Józefa charakteryzuje jako osobę, która „łamie normy pod względem ekspresji płciowej i prawdopodobnie noszącą strój przeznaczony dla córki króla. ”

Jezus jest opisany jako ktoś, kto „złamał normę”, nazywając go „queer” za sposób, w jaki przeżył swoje życie. Ponadto przewodnik stwierdza, że „nie bronił tradycyjnej rodziny”.

Przewodnik zawiera również definicje lewicowych terminów seksualnych, takich jak „cisperson”, „płyn płciowy”, „nonbinary”, „queer”, „norma dwóch płci”, „targi tęczowe” i wiele innych.

Jest to część rosnącego poparcia dla wartości LGBTQ w lewicowych segmentach kościoła. Różne wyznania walczyły wewnętrznie z zatwierdzeniem duchowieństwa gejowskiego. CBN News doniosło ostatnio o konferencji Revoice w USA, w której katolicy i protestanci potępili „chrześcijańskie wersje heteronormatywności” i zażądali od chrześcijan „obalenia prostego przywileju, gdy powoduje to trudności dla gejów”.

___________

tłum m.jasińska

źródło: https://www.stormfront.org/forum/t1276755/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: