Karabinier zasztyletowany na służbie w centrum Rzymu. Poszukiwania dwóch Afrykańczyków

35-letni kapral karabinierów – Mario Rega Cerciello, został zabity w Rzymie w czasie służby, podczas próby zatrzymania złodziei.

Sprawcy zabójstwa – prawdopodobnie emigrantowi z północnej Afryki – udało się uciec. Zabójstwo funkcjonariusza wywołało ostrą reakcję przedstawicieli włoskiego rządu – informuje korespondentka Polsat News Urszula Rzepczak.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy w rzymskiej dzielnicy Prati. Na idącą ulicą kobietę napadło dwóch mężczyzn, prawdopodobnie Afrykańczyków z Północy, którzy ukradli jej torebkę z dokumentami, kluczami do domu i komórką.

„Kobieta zaraz po napadzie, zadzwoniła pod swój numer komórki, która była w torbie: próbowała dogadać się ze złodziejami, żeby oddali jej  chociaż dokumenty i klucze do mieszkania. Złodzieje odebrali telefon i zażądali pieniędzy za zwrot” – tłumaczy korespondentka Polsat News w Rzymie Urszula Rzepczak. Złodzieje zażądali 100 euro.

„Zero tolerancji dla przestępców”

Do wymiany miało dojść nieopodal miejsca wcześniejszego napadu. Poszkodowana kobieta przyszła jednak na miejsce w towarzystwie dwóch karabinierów – wśród nich był kapral Mario Rega Cerciello. W pewnym momencie pomiędzy złodziejami, a funkcjonariuszami doszło do szarpaniny. Jeden z napastników wyjął nóż i kilkukrotnie ranił Cerciello. Mężczyzna osunął się na ziemie, a sprawcy kradzieży rzucili się do ucieczki. Pomimo policyjnej obławy nie udało się ich złapać.

35-latek zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Napastnik zadał mu osiem ciosów, jeden w okolice serca. Cerciello miesiąc wcześniej wziął ślub.

„Zero tolerancji dla przestępców, którzy dokonali tego tchórzliwego czynu” – napisała na Twitterze minister obrony Elisabetta Trenta. Z kolei minister spraw wewnętrznych, wicepremier Matteo Salvini zapewnił, że sprawca zabójstwa zostanie schwytany i „zapłaci za przemoc przymusowymi pracami w więzieniu do końca życia”.

_________________

Za; https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-26/karabinier-zasztyletowany-na-sluzbie-w-centrum-rzymu-poszukiwania-dwoch-afrykanczykow/?ref=kafle

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: