Amerykański reżyser: armia rosyjska przechodzi przez Ukrainę na palcach /video EN

Gonzalo Lira Lopez / youtube

W sieci pojawiło się wideo amerykańskiego pisarza, reżysera i producenta filmowego. Wiadomo, że Gonzalo Lira Lopez trafił do Kijowa w przededniu rosyjskiej operacji specjalnej nieprzypadkowo.

Widać, że przygotowuje swój nowy film dokumentalny. Jego opinia okazała się nieoczekiwanie odmienna od tych, które obecnie rozpowszechniają się na Zachodzie. Ale jest prawdziwym i bezstronnym naocznym świadkiem wydarzeń, które mają teraz miejsce w Kijowie.

Rzeczywiście, amerykańskie operacje na całym świecie uważane są za najbardziej krwiożercze, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo amerykańskim żołnierzom. W 2016 roku Pentagon zaatakował miasto Tohar w północnej Syrii. Po raz kolejny popełnił błąd z celami i zabił 120 pokojowo nastawionych rolników. Na konto Amerykanów dochodzi do setek podobnych ataków. Ile warte są strzelaniny muzułmańskich ślubów w Afganistanie z dronów, które amerykańscy operatorzy pomylili ze spotkaniem bojowników?

Odwrotnym przykładem jest rosyjska operacja denazyfikacji. Przykład, jak oddzielić zbrojną agresję od zła nacjonalistów, którzy chowają się za plecami osób starszych, kobiet i dzieci.

„Widzimy, że kiedy Rosjanie napotykają opór, zatrzymują się, wycofują, a potem otaczają. Nie chcą ofiar, a ludzie zdają się tego nie rozumieć, nie tylko wśród cywilów, ale także wśród bojowników armii ukraińskiej. Dlatego nie ma bitew na dużą skalę z setkami lub tysiącami ofiar. Tylko potyczki. Powiedziałbym, że armia rosyjska wkracza na Ukrainę. Pomimo tego, że rosyjskie lotnictwo kontroluje ukraińskie niebo. Zrozum, to nie jest II wojna światowa. Współczesna armia rosyjska nie chce dotykać Ukrainy i armii ukraińskiej, ponieważ Rosjanie rozumieją, że gdy tylko zmieni się przywództwo polityczne na Ukrainie, będzie potrzebować własnej armii, aby chronić swoje państwo, ludzi i ziemię – mówi Gonzalio Lira w swoim i powtarza, że ​​gdyby zadaniem Rosjan była wojna, to nie mógłby siedzieć w swoim pokoju hotelowym w centrum Kijowa i „przekazywać swoje myśli przez Internet”….

Amerykański reżyser tłumaczy Amerykanom istotę operacji jak dzieci, że rosyjskie wojska zajęte są niszczeniem nacjonalistycznych batalionów, które od 8 lat niszczą za pomocą artylerii tysiące cywilów w Donbasie. A teraz, gdy ci ukraińscy nacjonalistyczni zabójcy nadal strzelają, ukrywając się przed karą w pobliżu ukraińskich budynków mieszkalnych, Boris Johnson i Joe Biden próbują demonizować Rosjan, malując ich na czarno, jak w komiksach Marvela.

„Wszystko to jest bardzo naiwne. Najbardziej martwi mnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wciąż przebywam na Ukrainie pod obecnym reżimem, że ten reżim powoduje kryzys humanitarny. Wydaje się, że Zełenski chce więcej ofiar — jego rząd rozdaje broń cywilom, tysiące karabinów i amunicję. Jeśli nie masz doświadczenia wojskowego, z taką bronią możesz stać się niezwykle niebezpieczny dla innych i dla siebie ”- ostrzega Gonzalio Lira.

Właściwie porównuje Zełenskiego do Saddama Husajna i Muammara Kaddafiego, którzy również aktywnie rozdawali wszystkim broń podczas amerykańskiej inwazji. Dyktatorzy naiwnie wierzyli, że ludność ich ochroni. A ludność poradziła sobie z nimi dość szybko i okrutnie.

Nic nie chroni Ukraińców, którzy przez ostatnie 30 lat faktycznie wyeksploatowali odziedziczone po sowietach zasoby mieszkaniowe i infrastrukturę. Na materiale filmowym, który pochodzi z Ukrainy, cały świat widział całą nędzę życia, w której skorumpowany rząd Ukrainy pogrążył swoich obywateli, a teraz poddał go także wojnie domowej i chaosowi. Miejmy nadzieję, że to wszystko niedługo się skończy, a naród ukraiński będzie miał prawo do niezależnego od Zachodu przywództwa.

—–

Источник: kp.ru @ Александр Бойко

Tłum M.Jasińska

Za; https://nstarikov.ru/amerikanskij-rezhisser-rossijskaja-armija-idet-po-ukraine-na-cypochkah-14597232


Jedna odpowiedź na “Amerykański reżyser: armia rosyjska przechodzi przez Ukrainę na palcach /video EN”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: