Przyczyny potępienia przez Kościół Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia

Faustina John Paul II divine Mercy

Nowa  pobożność  „save yourself without effort”  [„zbaw się bez wysiłku”]

To jest bardzo ważne, aby to wiedzieć,  to jedna z wielu rzeczy, które  zostały wprowadzone  już  w  czasach  współczesnych,  a  które zostały potępione w przeszłości. – I  to  nie  jest  przykład,  że  Kościół zmienia swoje nauczanie.  — To jest przykład przedstawiciela Kościoła, który czyni coś, czego czynić nie powinien.

Msgr. Patrick Perez – Divine Mercy Devotion; http://www.traditioninaction.org/index.htm / Tłum. m. jasińska

W czasach patrystycznych chrztu udzielano  w  czasie Wigilii Paschalnej.  Następnie  przez całą oktawę Wielkanocy neofici  (osoby, które dopiero co przyjęły chrzest) chodzili w białych szatach. — Dlatego właśnie  II Niedziela Wielkanocna była zwana „Dominica in albis”, czyli biała niedziela – przyp. m.j

Czytaj dalej…

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: