Pseudo-patriotyzm i chrześcijaństwo: zabronione wypowiedzi Lwa Tołstoja

Są to fragmenty z artykułu „Chrześcijaństwo i patriotyzm”, który Tołstoj napisał w latach 1893-94, ale nie mógł opublikować z powodu cenzury. Po raz pierwszy w Rosji artykuł Tołstoja, między innymi zabronionymi, pojawił się dopiero w 1906 r. w wydawaniu N.E. Feltena, za co ten został pociągnięty do sądowej odpowiedzialności.

Rządy zapewniają narody, że są zagrożone atakami przez inne narody i wewnętrznych wrogów, i że jedynym sposobem na wybawienie od tego niebezpieczeństwa jest niewolnicze posłuszeństwo narodów wobec swoich rządów. Widać to wyraźnie podczas rewolucji i dyktatur, i tak dzieje się zawsze i wszędzie tam gdzie jest władza. Każdy rząd tłumaczy swoje istnienie i usprawiedliwia całą swoją przemoc, mówiąc, że gdyby go nie było, byłoby gorzej. Zapewniając narody, że są w niebezpieczeństwie, rządy je podporządkowują. Kiedy narody poddają się rządom, rządy te zmuszają narody do ataków na inne narody. Tak więc rządy zapewniają narody o niebezpieczeństwie ataku ze strony innych narodów.

Biją w dzwony, ubierają się w złote mieszki długowłosi ludzie i zaczną modlić się o zabijanie. Zaczną się znowu stare, dawno znane, okropieństwa. Krzątają się dziennikarze rozpalając ludzi pod pozorem patriotyzmu i nienawiści do zabijania ciesząc się z tego, że będą mieli podwójny zarobek. Zacierają radośnie ręce fabrykanci, handlowcy, dostawcy zapasów wojskowych czekając na podwójne zyski. Zacierają ręce wszelkiego rodzaju urzędnicy, przewidując możliwość ukradzenia więcej niż kradną zazwyczaj. Szefowie wojskowi będą się angażować otrzymując podwójną pensję i racje żywnościowe mając nadzieję, że zdobędą różne ozdoby, którymi będą się pysznić za zabijanie ludzi – wstążki, krzyże, galony, gwiazdy. Bezczynni panowie i damy pójdą zapisać się do czerwonego krzyża, przygotowując się do obwiązywania tych, których będą zabijać, ich mężów i braci wyobrażając sobie, że dzięki temu właśnie spełnią chrześcijański obowiązek.

I, zagłuszając w swojej duszy rozpacz pieśniami, zepsuciem i wódką, oderwani od pokojowego trudu, od swoich żon, matek, dzieci – ludzie, setki tysięcy prostych, dobrych ludzi z narzędziami do zabijania w rękach pójdzie tam gdzie im nakażą. Będą chodzić, marznąć, głodować, chorować, umierać z chorób, i wreszcie dojdą do tego miejsca, gdzie będą ginąć tysiącami, i oni będą zabijać tysiące, sami nie wiedząc po co zabijają ludzi, których nigdy nie widzieli, którzy im nigdy niczego nie zrobili.

A kiedy będzie tak wielu chorych, rannych i zabitych, że nikt nie będzie w stanie ich podnieść, i kiedy powietrze będzie już tak skażone gnijącym mięsem armatnim, że nieprzyjemnie zrobi się nawet władzom, wtedy zatrzymają się na chwilę, aby zebrać rannych, zwiozą, zwalą kupami chorych a zabitych zakopią sypiąc na nich wapno, i znowu poprowadzą całe tłumy oszukanych jeszcze dalej, i będą prowadzić ich tak dopóty, dopóki się nie sprzykrzy tym, którzy wszczęli to wszystko, albo na razie tym, którym to było na rękę, nie otrzymując w sumie tego, co zamierzali. I znowu zdziczeją, wpadną w szał, zezwierzęcieją, i zmniejszy się na świecie miłość, a wynikające z tego nawrócenie ludzkości znowu przesunie się o dziesiątki i setki lat. I znowu ci ludzie, którym to na rękę, z pewnością zaczną mówić, że jeśli była wojną, to znaczy, że była konieczna, i znowu zaczną przygotowania do niej przyszłe pokolenia, deprawując je od dziecka.

***

Narodowi zawsze będzie wszystko jedno, gdzie przeprowadzą jakąś granicę i do kogo będzie należał Konstantynopol, czy Saksonia lub Brunszwik będą należeć do Niemiec, i czy do Anglii Australia i ziemia Matebelo, i nawet jakiemu rządowi będzie trzeba płacić podatki i do czyjego wojska pośle swoich synów; ale zawsze będzie dla niego bardzo ważne ile będzie musiał płacić podatków, jak długo służyć w wojsku, jak długo trzeba będzie płacić za ziemię i ile otrzyma za swoją pracę – wszystkie te pytania są całkowicie niezależne od wspólnego państwa, interesów politycznych.

***

Gdyby uczucia patriotyczne były tak charakterystyczne dla ludzi, to pozostawiono by je do swobodnego przejawiania, a nie wzbudzano je wszelakimi możliwymi oraz trwałymi i sztucznymi sposobami.

***

To, co nosi nazwę patriotyzm w naszych czasach jest tylko, z jednej strony, znanym nastrojem, który jest stale wytwarzany i utrzymywany w szkołach, przez religię, przekupną prasę w potrzebnym kierunku dla rządu, z drugiej strony jest to tymczasowe, przeprowadzane przez ludzi o niskiej moralności i nawet poziomie umysłowym, którzy sprawiają wrażenie jakby byli wyrazicielami woli całego narodu.

***

Uczucie to jest, w swym dokładnym określeniu niczym więcej jak wyróżnieniem swojego państwa lub narodu nad innym państwem i narodem, uczucie to całkowicie oddaje niemiecka patriotyczna pieśń: „Deutchland, Deutchland uber alles” (Niemcy, Niemcy ponad wszystko), w której wystarczy tylko zamienić Russland zamiast Deutchland, Frankreich, Italien lub N.N., tzn. jakiekolwiek inne państwo, i będzie najjaśniejszą formułą wzniosłego uczucia patriotyzmu.

Być może to uczucie jest bardzo pożądane i użyteczne dla rządów i dla integralności państwa, ale nie można nie zauważyć, że to uczucie wcale nie jest wysokie, a wręcz przeciwnie, bardzo głupie i bardzo niemoralne; głupie, ponieważ jeśli każde państwo uważa się za lepsze od wszystkich innych, to oczywiste jest, że wszystkie one będą złe i niemoralne ponieważ nieuchronnie ciągnąć będą każdego człowieka do tego, aby były korzyści dla swojego państwa i narodu kosztem innych państw i narodów, co przeczy podstawowemu prawu moralnemu: nie robić innemu i innym tego, czego byśmy sami nie chcieli aby nam robiono.

***

Patriotyzm mógł być cnotą w świecie starożytny kiedy wymagał od człowieka służenia najwyższemu – dostępnemu dla człowieka tamtych czasów – ideałowi ojczyzny. Ale w jaki sposób patriotyzm może być cnotą w naszych czasach, gdy wymaga od ludzi przeciwieństwa tego, co stanowi ideał naszej religii i moralności, nie uznania równości i braterstwa wszystkich ludzi, ale uznania jednego państwa i narodu, które dominuje nad wszystkimi pozostałymi. Ale uczucie to w naszych czasach już nie jest cnotą ale oczywistą wadą; uczucia patriotyzmu w prawdziwym jego sensie, obecne być nie może, ponieważ nie ma dla niego ani materialnych, ani moralnych podstaw.

***

W naszych czasach patriotyzm jest okrutną tradycją minionego czasu, która jest utrzymywana tylko przez siłę inercji, a ponieważ rządy i klasy rządzące czując, że nie tylko ich władza ale także ich istnienie związane są z patriotyzmem, to pilnie wspierają go pośród narodów. W naszych czasach patriotyzm jest podobny do lasów, które kiedyś były niezbędne do budowy ścian budynku, które mimo że same w sobie przeszkadzają w użytkowaniu budynku nadal nie są usuwane, ponieważ dla niektórych ich istnienie jest korzystne.

Między narodami chrześcijańskimi już dawno nie ma i nie powinno być żadnych przyczyn niezgody. Nie sposób nawet wyobrazić sobie, jak i dlaczego rosyjscy i niemieccy robotnicy, którzy pokojowo pracują na granicach i w stolicach, będą kłócić się między sobą. Tym mniej można sobie wyobrazić wrogości między chłopem kazańskim, dostarczającym chleb Niemcowi, a Niemcem dostarczającym mu kos i samochodów, to samo między robotnikami francuskimi, niemieckimi i włoskimi. To nawet wydaje się śmieszne mówić o kłótni między naukowcami, artystami, pisarzami różnych narodowości, żyjącymi w jednym wspólnym interesie niezależnym od narodowości i państwowości.

***

Przyjmuje się, że uczucie patriotyzmu jest po pierwsze, uczuciem zawsze charakterystycznym dla wszystkich ludzi, a po drugie, tak wysoko moralnym, że w przypadku jego braku należy go wzbudzić u tych, którzy go nie mają. Ale przecież ani jedno, ani drugie jest niesprawiedliwe. Przeżyłem pół wieku wśród narodu rosyjskiego i w wielkiej masie współczesnego narodu rosyjskiego przez cały ten czas nigdy nie widziałem ani nie słyszałem manifestacji ani wyrażania uczuć patriotycznych, z wyjątkiem tych zapamiętanych w służbie żołnierskiej lub powtarzanych z książek zdań patriotycznych przez najbardziej lekkomyślnych i zepsutych ludzi w narodzie. Nigdy nie słyszałem od ludzi wyrazów uczuć patriotycznych, wręcz przeciwnie, nieustannie od najznamienitszych, szanowanych, uczonych ludzi słyszałem przejawy doskonałej obojętności, a nawet pogardy dla jakichkolwiek narodów przejawiających patriotyzm. To samo zaobserwowałem u ludu pracującego innych państw, w dodatku o swoim pracującym narodzie potwierdzali mi to nie raz Francuzi, Niemcy i Anglicy.

***

Lew Tołstoj. Chrześcijaństwo i patriotyzm. 1893-94.

źródło

DO POBRANIA:

https://www.kramola.info/vesti/religija/lzhepatriotizm-i-hristianstvo-zapreshchyonnye-vyskazyvaniya-lva-tolstogo / https://treborok.wordpress.com/pseudo-patriotyzm-i-chrzescijanstwo-zabronione-wypowiedzi-lwa-tolstoja/?preview=true

Komentarzy 11 to “Pseudo-patriotyzm i chrześcijaństwo: zabronione wypowiedzi Lwa Tołstoja”

 1. PiotrS Says:
  Ten tekst nic a nic się nie zestarzał. Ot tyle, że przykłady użyte przez Tołstoja są dzisiaj archaiczne.
  Jesteśmy na siebie napuszczani w imię – rzekomo – narodowych interesów i musimy zabijać ludzi, którzy nic złego nam nie zrobili. Dzisiaj, na przykład, Wojsko Polskie uczestniczy w amerykańskich zbrodniach wojennych w Afganistanie, w Iraku i pewnie w Noworosji. W imię czego, dla kogo?Tołstoj napisał ten tekst przed Wielką Wojną, która dziesiątki milionów ludzi posłała do grobu. A napisał jakby o niej wiedział. Oczywiście nie wiedział, ale pewne mechanizmy społeczne mają charakter uniwersalny a on był na tyle inteligentny aby to dostrzec.Skojarzyło mi się to z I wojną światową i znalazłem tekst, który o tym wspomina.

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/146461,dr-henry-makow-o-i-wojnie-swiatowej-19-11-2018

  Zdaje się w bitwie pod Sommą były dni, kiedy codziennie ginęło 60 tysięcy żołnierzy. Karabiny maszynowe miały pełne ręce roboty. Kilkadziesiąt milionów ludzi umarło w wyniku choroby, którą zapoczątkowało szczepienie amerykańskich żołnierzy udających się na europejski front. Co im wtedy wszczepili? Mówią że grypę, ale chyba od grypy tak się nie umiera.
  Najwyższą cenę za swoją i nie-swoją głupotę i naiwność zapłacił Mikołaj II z rodziną. W sumie nawet dobrze że najwyższą cenę za głupotę płacą nie tylko zwykli ludzie. Tylko po co taka rzeź? Dzisiaj podobni ludzie organizują to samo…

  • @156 Says:
   Piszesz „Tylko po co taka rzeź? Dzisiaj podobni ludzie organizują to samo…”
   Tylko czy aby organizują to ludzie?
   Czy też istoty człekokształtne bez sumień, które w Biblii nazwano nasieniem węża,
   a rosyjskojęzyczni ezoterycy określają je słowem „twary”.
   Isus (Jezus) mówił o nich że diabeł jest ich ojcem.

 2. Marucha Says:
  Treści są bardzo idealistyczne, by nie rzec naiwne.

  • treborok Says:
   Jest to sposób do, którego musiałoby dorosnąć społeczeństwo (parę pokoleń), no i oczywiście nie mieć struktur hierarchicznych. Naiwnym by sądzić, że ktokolwiek dobrowolnie na to pójdzie. Tym samym Tołstoj pisząc mądrze zapomniał o tym, że nie istnieje władza dla wszystkich (jakakolwiek by ona nie była ideologicznie). Osobiście nie wierzę w mądrość mas, ale to już głębszy temat,.. najlepszym przykładem jest komentarz wyzywający mnie w niewybrednych słowach za tą publikację.

 3. PatrykB Says:
  Dla Tołstoja propaganda nacjonalistyczna, którą ludzie z XX i nawet z XXI wieku są przesiąknięci, była jeszcze dziwna. Może była nowością, chociaż w pewnym stopniu? Bo przecież w jego czasach tworzone były Niemcy, o których wspomina w tekście.Dobrze zapoznać się z takim punktem widzenia. Tak sobie pomyślałem patrząc na główne nurty propagandy w Polsce, że ludzie wariują. Ich znowu przygotowuje się na rzeź a oni się biernie poddają.Widziałem w katolickim telewizorze jakąś celebrę związaną z ofiarami Powstania Warszawskiego i naszła mnie pewna refleksja. Wiadomo że judeochrześcijański bóg żąda ofiar z ludzi (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=119):

  28 Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako „cherem”: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego – to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde „cherem” jest rzeczą najświętszą dla Pana.
  29 Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako „cherem”, nie może być wykupiony. Musi on być zabity.

  Powstanie warszawskie to była straszna rzeź – ćwierć miliona ludzi poniosło śmierć. Może to był „cherem” i judeochrześcijańskiemu bogu stanęła wtedy kuśka? Dlatego pan Rydzyk tak celebruje Powstanie. Może oni znowu chcą „cherem” z Polaków, czy generalnie ze Słowian?

  Myślę, że każdemu „patriocie” nafaszerowanemu propagandą z telewizora można by poradzić: jeśli chcesz się bić za Polskę bo ją kochasz, to zamiast bić się, po prostu utop się w g#wnie, tak jak warszawiacy topili swoje dzieci w g#wnie, w warszawskich kanałach. To właśnie topienie dzieci w szambie propaganda przedstawia jako szczyt poświęcenia dla Polski. A była to bezsensowna i upokarzająca śmierć!

  To w sumie rada dla każdego patrioty gotowego bić się za Polskę: utop się w g#wnie.
  Ja za Polskę Rydzyka, Michnika, Kaczyńskiego czy Tuska nawet palcem nie kiwnę. Niech sami nadstawiają tyłki.

  • was Says:
   W sprawie Powstania Warszawskiego ciekawie jest w programie ” Musisz to wiedzieć” Maćka Maciaka. Po oglądnięciu tego filmu wszystko mi się wykopyrtło , ale tak zastanawiam się nad problemem dokąd ma sięgać moja wiara w podawane ogólnie dostępne prawdy i czy stosować zasadę : nie wierz k…a nikomu?

 4. pleki Says:
  W tym samym tonie wypowiadał się J. Tuwim, szkoda, że choć w części nie trafia to zakutych pał zwolenników tej czy innej partyji – „Do prostego człowieka”:Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”

 5. PatrykB Says:
  Sprawdzam, czy Treborok przepchnął mój tekst 🙂
  Jest taki Australijczyk, Max Igan, on trzyma wysoki poziom. Widziałem jego ostatnie przemówienie:https://youtu.be/5HtS4UqOdCk

  Max mówi zgrubsza to samo, co Tołstoj. Jeśli dwa państwa prowadzą ze sobą wojnę, to w rzeczywistości wojnę ze sobą prowadzą rządy i to one napuszczają, szczują na siebie ludność w podobny sposób, jak opiekunowie psów szczują te zwierzęta na siebie, jeśli chcą zobaczyć walkę psów. Choć można mieć wątpliwości, pewnie chodzi o prawidłową definicję słowa „rząd”, bo nie chodzi tu o formalną administrację, a o rząd ukryty, „deep state”. Formalny rząd tylko realizuje polecenia ukrytego rządu.
  Max mówi, że dzieje się coś innego niż pokazują media. Teraz kluczowa ma być technologia 5G, która podobno ma nas powoli zabijać. Max ma sieć współpracowników i mówi, że 5G jest wprowadzane w skali globalnej, w Stanach Zjednoczonych, Peru, Rosji, Korei Północnej (!!!). Wszędzie. Tak wygląda globalna współpraca. Bardzo ciekawe wystąpienie, ten facet mówi dużo ciekawych rzeczy.

  • maniek II Says:
   …znalazlem u Alexa Bedrowicza taki koment – zetknolem sie z tym juz znacznie wczesniej – czy bylo to rowniez za czasow Tolstoja – nalezaloby sie nad tym zastanowic…przytocze…asyashianti
   4 sierpnia 2018 at 21:30
   ReplyWklad na temat wyrafinowanych sposobow Mind Controle przy uzyciu bardzo zaawansowanej technologii. Rola Nzistow I prawdziwy powod II Wojny Swiatowej.

   Watpliwosci o tym czy isnieje sztuczna Inteligencja sa juz przeszloscia. Cyborgi sa rzeczywistoscia. Fenomen ‘ sztuczna inteligencja ‘ jest tym co ludzkie spolecznstwo diametralnie zmieni doswiadczenie tym czym jest / co znaczy rzeczywistosc. Nasze cale spolecznstwo jest zdalnie kierowane poprzez dygitalne procesy, samoregulujace sie programy , samouczace sie sprzęt komputerowy (hardware).
   Najwiekszym odkryciem ludzkosci bedzie odkrycie , (zdemaskowanie) , tego , ze naszym neurologiczny systm naszych cial mozna calkowicie zawladnac i mozna nim sterowac , gdzie osobiste jak i kolektywne wybory moga byc manipulowane poprzez zdalne na nie wplywanie gwalcac calkowicie kosmiczne prawo suwerennoci I samostanowienia.
   I tak, najwiekszym odkryciem ludzkosci , bedzie tez to , ze to sie juz stalo podczas, gdy my wlasnie tej naszej rzeczywistosc doswiadczamy. Najwiekszym odkryciem ludzkosci bedzie, ze nie tylko w tej ale i w innych rzeczywistoscia ma to miejsce – Mind Control van de hele planet en mensen die erna leven.
   I , tez to, ze w pewnym momencie Ludzkiej ewolucji bedzie mowa ; powroci swiadmosc Swej Pierwotnej Mocy Pierwotnego Czlowieka. Moc Sily Kreacji , Sily Kreowania versus technologiczna kontrola.
   ( Iwan Pavlov, odkryl, ze ludzkosc jest czesto sterowana przez tzw. zkondycjonowane refleksy.
   Wazne wypowiedzi kontrolerow:
   Sa nam potrzebne psycho – chirurgiczne programy , ktorymi nasze spoleczenstwo politycznie bedzie stwrowanye. Celem jest fizyczne zawladniecie ludzka swiadomoscia. Kazdego kto rozni sie i odbiega od zadanej normy mozna i trzeba chirurgicznie skorygowanc .Indywidu moze uwazac , ze najwazniejsza rzeczywistosc jego wlasna rzeczywistosc jest.Lecz to jest jedynie osobiste postrzeganie.Historia uczy inaczej.Ludzkosc nie ma prawa by jej wlasna swiadomosc rozwijac. Liberalne slogany sa w modzie. My musimy elktronicznieludzie mozgi / umysly kontrolowac..Przyjdzie dzien, ze bedzie wojsko , gdzie generalowie beda w stanie za uzyciem elektronicznego stymulansu kierowac, iwpywac na nich I zmuszac do zachowania, ktore kntrolerzy narzuca. Zawladnac nimi .
   Jose Delgado , dyrektor w Instytucie Neuropsychiatrii w Yale Universitet Medycznej Szkoly , record nr. 26 z 24 luty 1974.
   Informacje I wiedza jest nasza wazna ‘ obrona’ obok rowijania i zwiekszania naszej wewnetrznej Swiadomosci.

   1994:: komisja badan pod kierownictwem Bila Clintona odkryla, ze Amerykanskie minsterstwo Defensji , CIA, Marynarka , The Apartment of Enery i inne sluzby miedzy 1944 do 1975 prowadzily okolo 400 roznego rodzaju biomedyczne experymenty na nic nie podejzewajacych / nieswiadomych tego obywatelach. Tysiace ludzi zostalo narazonych na radioaktywne promieniowanie, gazy wplwajace na uklad nerwowy czlowieka, LSD i biologiczna bron. Badaczami i wykonawcami byly renomowane instytuty badan, uniwersytety , szpitale i prywatne kliniki. Ci naukowcy jak i assystenci musieli podpisac przymusowy obowiazek milczenia , ( zachowania tejemnicy ) , i pomnozyli swoje zrobki pieniedzmi z kasy wojska i CIA.
   ‘ W latach 70 –siatych te badania zostaly oficjalnie wstrzymane.
   Pytaniem jest czy rzeczywiscie to sie stalo a moze jedynie byla to oficjalana sciema.
   Kim jest ta grupa, ktora dzila na wlasna reke nie bojac sie z oficjalnych rzadow ?
   Odpowiedz dam hronologicznie :
   Duzo technik prania mozgu wywodzi sie od naukowcow, ktorzy w 1945 roku w akcji “ Paperclip’ zostali z Niemiec i Japonii przewizieni do VS. Jest bardzo duzo ludzi, ktorzy mowia z wlasnego doswiadczenia , ze ten projekt wcale nie zostal zatrzymany . Wiel wizji o przyszlosci George Orwell sa calkowicie niezgodne z niektorymi rodzajami technologii.
   Ultra tajna militarna sluzba spcjalna byla zaangazowana przy UFO -porwaniach stosujac biometryczny rodzaj wezienia .Finasowanie takich dzialanosci musial byc z Black Buggest finasowany.
   To sa wciaz te same grupy i osoby ktore byly ziawazane z :
   Uzyciem wpywow by zapobiec ujawnieniu prawdy o technikach I technologii kontrolii umyslu i hightech. uzyciu broni i robienia dalszych badan nad tym.
   Co to moze znaczyc ?
   Spisek ? Prawda ?
   Prawda czy nieprawda a moze troszeczke w tym prawdy ?
   Mozliwe konkluzje :
   Wiele badan na ludziach bylo prowadzonych przez tajne jednostki wojskowe , ktore sa/byly w poszukiwaniu Aliën weefsel i implantow co potwierdza to, ze rzeczywiscie UFO- porwania mialy mijesce. ze służby realizujac project legitymizuja ten tajny program pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego. Tez zostala im dana zupelna wolnosc / carte blanch w realizowaniu tego przedsieziecia bez zupenej kontroli organow wladzy. Liczby-
   Jak przegladniemy oficjalne adresy czlonkow Amerykanskiego Stowarzyszenia Psychiatrow mozemy skonkludowac , ze od 1957 roku jest zanotowanych 7104 czlonkow , ktorych 1253 przybylo z Niemiec i Wschodniej Europy . Tysiace naukowcow z Europy zostalo przewizionych do bazy lotniczej Andrus w VS jak przekazal kolonel Fleczer o projekcie Paperclip i Blowback.
   Serum Prawdy
   Pierwsze wazne badania nad zarzadzaniem i zawladnieciem czyjas swiadomoscia mozgu ( mind control )byly przeprowadzone na poczatku 20-tego wieku przez Iwana Pawlova. On badal tzw. Odruchy warunkowe .
   Przed druga wojna swiatowa odkryl Szwjacarski chemik dr. Albert Hofmaann LSD . On doswiadczal fantastycznych wizji ( obrazow ), ktore sie mu wydawaly bardzo realne i plastyczne.
   W tym samym czasie prowadza rozni Niemieccy lekarze w obozach koncentracyjnych testy na wiezniach . To zostało to zaaranżowane przez Schutzstaffel (SS) i tajną policję państwową Geheime Staatspolizei (Gestapo).
   Zlamac wolna wole czlowieka
   Wiec celem tych badan bylo odkrycie w jaki sposob mozna zlamac wolna wole czlowieka – prawo do samostanowienia. Prawa czlowieka do samodzielnego myślenia i wdrażania go.
   Heinrich Himmler dal osobiscie polecenie aby wiezniow w obozie koncentracyjny w Dachau przymusowo bez ich przyzwolenia testowac pod tym kierunkiem- lamanie wolnej woli. Wiezniowie poddani tym testom przezywali okrutny, nie do zniesienia bol i wyznalai swym oprawcom najbardziej skryte i intymne sekrety. Obozowi lekarze eksperymentowali z meskalina (Meskalina – organiczny związek chemiczny, alkaloid z szeregu fenyloetyloamin o właściwościach halucynogennych)., w kombinacji z hipnoza.Gazy, ktore byly uzywane mialy na celu by fale mozgowe zmienic , po czym mozna sie bylo wlamac do umyslu nekanej osoby.
   Ale to nie wszystko : na drugim kontynecie Amerykanie rozpoczeli “Manhattan project “. Ten project byl odpowiedzialny za badania nad tzw. Atomowa bomba.
   Z archiwalnych dokumento( FOIA- prawo )wynika, ze do udanych testow byly uzyte bardzo ‘ wrogie panstwu ’ osoby.W tym przypadku byli to komunistyczni zolnieze , ktorzy byli jako wezieni poza Atlanta , Memphis I New Orleans . W tym czasie istnial ‘wrogi czlowiek’, nieprzyjaciel ‘ terrorysta’ wetdy jeszcze nie istnial.
   Dachau
   Przy koncu !945 Amerykanie wkroczyli do obozu w Dachau . tam znaleziono 12000 wyczerpanych , chorych wezniow. Miedzy pozostalosciami znaleziono probowki i butelki z zakonserwowanymi czesciami tkanek, ktore prynalezaly do ludzi i insektow.
   Wiele dokumentów zostało zniszczonych przed (zorganizowanym) końcem wojny i wielu przestępców / naukowców mogło uciec za granicą. Glowni zbrodniaze II W.S. s popełnili na niby „samobójstwo” i nie mogli już być wezwani do odpowiedzialności, jak Hitler, Himmler i Goebbels. Joseph Mengele został skazany przez trybunał w Norymberdze wraz z niewielką liczbą innych osób.
   Projekt Paperclip
   Dokumenty pokazują, że alianci korzystali z usług mniej znanych niemieckich naukowców, naukowców i techników, a opinia publiczna niczego nie podejrzewała.
   Werner van Braun, naukowiec rakietowy, został już przeniesiony do Ameryki w celu przeprowadzenia projektow.
   Wielu badaczy uczestniczących w eksperymentach zostało potajemnie przetransportowanych do USA przez Heidelberga. Ci „imigranci” zostali nazywalni Projekt peperclip.

   Polnocne Chiny, Japonia
   Japonia prowadziła biochemiczne eksperymenty na ludziach i zwierzętach w latach 1932 – 1945, tak jak Chiny, bez nadzoru ze strony rzadu.
   W północnych Chinach, w Harbinie i innych miastach, powstały tak zwane „fabryki śmierci”, w których uczeni mogli przeprowadzić gruntowne testy.

   W rzeczywistości trwała wojna ( Druga Woja Swiatowa) ‘ wywiadowcza ‘ ( poprzez przerozne testy nad ludzmi i zwierzetami gromadzono wiedze na temat ludzkiej swiadomosci by moc ja zlamac I nia manipulowac wedlug zachcianek kontrolerow. , dotycząca ludzkiej świadomości pod sztandarem tak zwanej II wojny światowej. Druga woja swiatowa byla wojna o ludzka Swiadomosc.

   Obudzenie sie ze snu czy moze wlasnie zapadniecie w sen.

   Sytuacje te pokazują, że ci, którzy przywieźli do Ameryki tak zwanych naukowców i techników pod osłoną bezpieczeństwa narodowego, nie byli dużo lepsi od swoich „imigrantów”.
   Każdy, kto wierzy, że po zakończeniu II wojny światowej w wolnym świecie te eksperymenty i techniki na ludziach zostały zatrzymane, będą, podczas czytania tych informacji budzic sie ze swej naiwnej wiary w to, ze te eksperymenty zostaly wstrzymane. Lub bardziej doslownie beda sie zastanwiac czy rzeczywiscie nie spia.
   Oto co mowi elita : Wojskowa elita polityczna
   Istnieje globalna sieć potężnych instytucji, w tym instytucji w amerykańskim rządzie, które używają kontroli umysłu, aby wejść w bardzo niebezpieczne obszary, które ostatecznie nas uderzają.
   Aby przetestować te techniki, były one i są stosowane do niczego niepodejrzewających obywateli na całym świecie, niezależnie od kultury, religii, statusu ekonomicznego i preferencji politycznych.
   W 1947 r. Powstała Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA), której celem jest stworzenie zdalnie sterowanej armii, ponieważ bedzie można kontrolować ich zachowanie.
   Te tajne projekty (kontrola umysłu i implanty biologiczne) były i są finansowane z Czarnych Budżetów, których Kongres USA nie nadzoruje.
   Tu prezentujemy powiazania ze soba :
   Od Chatter do MKUltra

   Dokument z dnia 17 kwietnia 1947 r., Komisja Energii Atomowej: przesłania rzeczywistą działalność.
   Nie jest pożądane publikowanie dokumentów opisujących eksperymenty na ludziach, ze względu na niekorzystną opinię publiczną lub moze to dac material I dowody do skarg prawnych. Dokumenty z takimi sprawami należy sklasyfikować jako tajne.
   Dokumenty te nie stanowią informacji o zastosowaniu klinicznym lub terapeutycznym u ludzi, ponieważ może to sprzyjać uzdrawianiu ludzi. Innymi słowy: brak treści dla dobra człowieka.

   Bleubird / Artichoke ( nazwy tajnych projektow)
   Polecenie utworzenia agenta, który wykonuje zlecenia bez własnej wiedzy o tym.
   Doskonalenie technik prania mózgu w różnych oficjalnych szpitalach i klinikach psychiatrycznych w Mount Sinai, Bostonie, Minnesocie, Detroit oraz w National Institute of Health.
   W sierpniu 1951 roku został nazwany Artichoke i udalo sie agentom CIA by 2 rosyjskimi podwójnymi szpiegom przy pomocy LSD, Desoxyn i hipnozy, spowodowac całkowitą utratę pamięci. ( wszystko zostalo wymazane z ich pamieci)W tym samym czasie mowa, wrażliwość na ból i samostanowienie o osobie zostały czasowo wyłączone. Zmieniając fale mózgowe, ta sytuacja (program) zostala przechowywana w obwodzie pamięci mózgu.
   W 1956 r. Przeprowadzono bardzo wyrafinowane techniki na niczego nie podejrzewających ludziach na uniwersytetach, przez wielu psychiatrów na zlecenie CIA, MK Delta & Labyrinth.

   Dr. Cameron był dyrektorem Instytutu Pamięci Allana het Allan memorial Institute i założycielem Instytutu Psychiatrii na Uniwersytecie McGill. W 1953 został wybrany na przewodniczącego Światowego Stowarzyszenia Psychiatrycznego (World Psychiatric-Association )w USA.
   W sekrecie robil on testy dla CIA, aby odkryc mozliwosc całkowitego wymazania pamięć u każdej osoby.
   Produkcja niezbędnych substancji (w tym LSD) była świadczona przez tajne służby w Szwajcarii przez szwajcarską spółkę prawa szwajcarskiego.

   W latach sześćdziesiątych tajne służby korzystały z różnych profesorów, którzy dostarczali swoim uczniom narkotyki i przeprowadzali różne testy. Dr. Timothy Leary przeprowadził testy w więzieniach, a później u różnych artystów. Ta grupa składała się z początku rzeźbiarzy, duchowych guru, mistyków, gwiazd medialnych i innych artystów. John Lennon był również na tej liście.

   Cele MK-Delta i Labyrinth
   Celem grup Labiryntu i MK-Delta było sprawdzenie, czy istnieją media, którzy mogliby popatrzec w przyszłość czy isnieja mozliwosci by doświadczenia poza ciałem ( podrozowania poza cialem ) moglyby być wykorzystane do superszpiegostwa ?
   Drugim celem było sprawdzenie, czy istnieje możliwość neurologicznego ataku ( hacke ) w mózgu obserwatora podczas tego medialnego patrzenia I czy zaramem mozliwe jest by przekazac to wszystkie inne umysły na świecie mogłyby również otrzymać ta informacje i zapamietac to przyszłe wydarzenie .

   Trzeci cel polegał na sprawdzeniu, czy istnieje możliwość sprawdzenia, czy w toku mediaschouw można dokonać neurologicznego hackowania w mózgu obserwatora, z którym wszystkie inne mózgi na świecie mogą doświadczyć tego przyszłego zdarzenia. (Neuro Remote Controlling). Restrukturyzacja neuronów w mózgu i kontrola świadomością.

   Sztucznie generowane wiele osobowości poprzez hipnozę
   Hipnoza to modyfikacja stanu fal mózgu.
   Efekty tego:
   Zwiększenie pamięci
   Zmniejszenie wrażliwości na ból
   Zwiększenie zdolności sportowych / fizycznych
   Rosnąca zdolność uczenia się / zdolność do rejestrowania informacji.
   19 lutego 1954 r. zostały zahipnotyzowane dwie sekretarki , celem bylo to aby jedna osoba mogła coś zrobić z drugą, bez możliwości późniejszego zapamiętania.

   Zainstalowano obce wspomnienia w pamięci testowanych .. Testy zakończyły się bardzo pomyślnie, a polityczny elita wojskowy stała sie faktem.
   Hipnotyczna kontrola wewnątrzmózgowa – elektroniczna rozpuszczalność pamięci. Hypnotic intracerebral Control- Electronic Dissolution of Memory

   Metoda psycho-elektryczna, za pomocą której polecenia są przekazywane z odległości do czyjegoś mózgu i mozną nawet całkowicie zmienić zawartosc pamięci atakowanego mozgu czlowieka.

   Komórki nerwowe / neurony nie przekazują sygnałów za pośrednictwem fal elektromagnetycznych, ale w postaci prądu elektrycznego.
   Rezultaty są zakłócane przez EDOM, co zapobiega transferowi informacji.
   Zakłócenia te mogą być łatwo spowodowane przez psychofizjologiczne skutki działania mikrofal, takich jak wifi, GPRS, umts itp.
   Ponieważ strona kontaktowa (tj. Synapsy) są wzajemnie zaburzone, mózg nie może już przetwarzać informacji
   Elektroniczna kontrola umysłu – kontrola myśli / kontrola neuro
   Komórki nerwowe (neurony). Człowiek ma około 100 miliardów komórek Zenus.
   Zdecydowanie największa jego część znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy). Komórki nerwowe są procesorami informacji i sygnałów ciała. Specyficzną cechą komórek nerwowych jest to, że są drażliwe. Mogą odbierać i przesyłać sygnały bez utraty swej siły . W mózgu znajdują się obwody komórek nerwowych, które regulują wiele funkcji organizmu, a także są odpowiedzialne za nasze myślenie i odczuwanie.
   Aksony są podstawowymi elementami przekazywania informacji w układzie nerwowym. Czasami mogą być dłuższe niż jeden metr. Akson ma typową średnicę około jednego mikrometra.
   Oczyszczanie odpadów po uszkodzeniu neuronów lub śmierci komórkowej.
   Buforowanie stężenia jonów potasu w przestrzeniach pozakomórkowych.
   Niektóre usuwają nadajniki, które są uwalniane podczas transmisji synaptycznej.
   Podczas rozwoju mózgu niektóre komórki glejowe wskazują drogę migracji komórek nerwowych i wskazują, w którym kierunku powinny rosnąć aksony.
   Niektóre komórki glejowe pomagają utrzymać barierę krew-mózg.
   Komórki glejowe dostarczają komórkom nerwowym składników odżywczych.
   Obserwacje wywołują emocje, takie jak widzenie, słyszenie, odczuwanie, smakowanie itp.
   Emocje są falami uderzeniowymi uczuć, które mają charakter elektryczny w mózgu.
   Te fale uderzeniowe mogą powstać przez odbieranie rezonansów siły przez mózg „serce” lub mogą być odbierane tylko w mózgu .
   Dopóki człowiek żyje neurologicznie swoją rzeczywistością, jest potencjalnie pod wpływem silnych sygnałów z mózgu.
   Jak tylko człowiek zacznie słuchać wewnętrznego glosu plynacego ze swiadmosci serca wowczas mózgi zostanie prowadzony / kontrolowane przez sygnały płynące z serca
   Krotko mowiac na emocje można wpływać nawet jeśli są one bardzo pozytywne.
   Przesłuchanie Kongresu USA
   W 1977 roku Kongres USA przeprowadził przesłuchania w sprawie nielegalnych eksperymentów narkotykowych CIA.
   Senator Schweicker zapytał o lekarza MK-Ultra dr Gottlieba o tej technologii:
   Jaki jest cel tych eksperymentów?
   Odpowiedź:
   Istnieje zainteresowanie możliwością narażania ludzi na działanie pola elektrycznego, a co tymtym samym ułatwia mozliwosc hipnotyzowania i kontrolowania ich umyslow. Testy pokazują, że pojemność pamięci zwierząt można w 100% usunąć.
   Neurophone – wibracje i informacje
   Dr. Patrick Flanagan wynalazł neurophone w wieku 15 lat. Jest to elektroniczny instrument, który przekazuje dźwięki lub wiadomości poprzez kontakt ze skórą do mózgu.
   Skóra ma efekty piezoelektryczne, gdy wibruje lub jest dotykana.
   Wrażenia są wchłaniane przez skórę i doprowadzane do mózgu. Neurofon w ten sposób dostarcza dźwięk znacznie ostrzejszy i czystszy niż popprzez wibracje dźwiękowe przez ucho.
   Badani postrzegają tę obserwację tak, jakby pochodziły z samego mózgu, podczas gdy skóra jest biorcą. Poprzez fale skalarne wiadomości itp. Mogą być przekazywane z mózgu jako czysta mowa.
   Dr. Flanagan ma patent na ten wynalazek, ale Agencja Wywiadu Zbrojnego (Defence Intelligence Agency )skonfiskowała go ze względu na uzycie go do swych tajnych celow zwizanych z Controla umyslow.
   Telepatia syntetyczna – zdalna motoryczna kontrola .
   W 1973 roku technologie te zostały udoskonalone i ludzie bioracy udzial w tym eksperymencie mogli słyszeć zdalnie, wysyłając sygnały elektryczne (zakodowane komunikaty) do siebie nawzajem.
   Odkryto, że mózg jest bardzo silnym odbiornikiem wielu sygnałów, najbardziej wrażliwą częścią mózgu jest przód (labus frontalis) powodujący brzęczenie, świst, buczenie i pukanie.
   Mikrofale emitowano za pomocą audiogramów. Audiogram to skomputeryzowana konwersja tekstu mówionego.

   Telepatia syntetyczna
   Służby wywiadu wojskowego używają syntetycznej telepatii do, na przykład, otrzymywania kontroli politycznej I jej utrzymania.
   Jeśli uzycia dzialania tych fal jest długoterminowo polaczono z układem nerwowym wybranego czlowieka to sa otrzymywane dziwne wzorce zachowań, ktore sa podobne do tzw. opetania. ( oczywiscie ofiara jest opetywana poprzez wysylanie w jego kierunku tych fal.
   Ta wyrafinowana broń może powodować bardzo dziwne reakcje mięśniowe, w tym mówienie i patrzenie. Możliwe jest, że ktoś dozna sztucznego ataku serca lub zostanie uduszony zdalnie .
   Możliwe jest również, że ktoś płaci za przestępstwo, którego nie popełnił, a osoby postronnym , wstawić informacje ze ta sytucje widzialy, która nigdy nie miała miejsca („fałszywi świadkowie”).
   Biologiczna broń przeciwko ludzkim zachowaniom Publikacja Doktryny Centrum Lotnictwa Kosmicznego Center of Aerospace Doctrine) w Alabamie.
   Publikacja ta była między innymi chwalona przez republikańskiego Gingricha za to, że potrafi sterować ludzkimi zachowaniami I je kontrolowac . (Pres Kandydat na lata 2011-2012
   Nielokalna kontrola umysłu
   Na całym świecie jest wielu ludzi z nie-lokalną świadomością. Jest to doświadczenie, w którym zauważono, że „nagle” coś jest namacalne lub słyszalne, ukucia I wstrzyknięcie jest odczuwane w ciele.
   Niewidzialne grupy działają na ciało, to fizyczne ciało, ale zdają się robić to z innej rzeczywistości, z której pracują i wpływają na tę rzeczywistość.
   Doświadczenia, że coś jest wkładane do ucha są bardzo powszechne.
   Zdalny monitoring neuronalny (Remote- Neural-Monitoring )- w kierunku globalnego cyberlinkingu.
   Światowi naukowcy odkrywają, jak ludzki mózg może być podłączony do komputerów, baz danych i kamer wideo.
   Cel: poprzez mysli za pośrednictwem komputera ……. komunikować się.
   Australijscy naukowcy odnieśli sukces w 1998 r., Wprowadzając „przełączniki” oparte na wzorcach elektrycznych, dzięki którym mózgi zaczęły wykonywać polecenia. W Sydney zabawki samochodowe były napędzane przez producentów zabawek.
   Zdalny monitoring neuronalny (Remote- Neural-Monitoring )- w drodze do globalnego cyberlinkingu.
   aukowcy z Uniwersytetu w Osace w Japonii przeanalizowali sygnały EEG generowane przez określone słowa.
   Wymawiając słowa występuje częstotliwość.
   Oznacza to, że sygnały generowane przez myśli ;To, czy słowa, zdania, afirmacje są zapisywane I są przekazywane dalej.
   Myśli to pola
   Uczucia to pola
   Słowa to pola
   Obrazy to pola.
   NSA – National Security Agency
   Pełna kontrola nad mediami komunikacyjnymi
   Możliwość przełamaniai wdarcia sie do bezprzewodowych fal elektromagnetycznych w systemach komputerowych.

   NSA zbudowała elektroniczną sieć monitorującą, która monitoruje całe spektrum elektromagnetyczne. Wszystko. Tak więc od sprzętu do ludzi, a także mózgu.
   Ta sieć działa w atmosferze , ktora jest mnitorowana przez różne systemy satelitarne. Na przykład „audiogramy” można wstawiać do pól ludzkich.
   Technologia ta może odczytywać i modyfikować wszystkie pola, zarówno w dziedzinie komputerów, jak i mózgów ludzi.
   Pole bioelektryczne jest odczytywane i monitorowane.
   Można powiedzieć: odczytywanie informacji z pola energetycznego z informacji o ludzkiego hologramu.
   Blue Light Technology

   chips z polami komunikacyjnymi
   Ta technologia jest promieniowaniem hiper-wymiarowym, które może zostać wprowadzone do naszego pola elektrycznego przez sprzęt wykorzystujący tę technologię. To sprawia, że kontakt między ludźmi na tej ziemi (neurologiczny) i technologią tajnych elitarnych jednostek elitarnych, które są niewidoczne. W rzeczywistości są one jedynie wirtualnie obecne, poprzez sygnały elektroniczne w atmosferze i są przekształcane przez mózg.
   Hacki- CIA hack bezwstydnie i nagminnie ta metoda laptopay, smartfony, smarttelewizory itp.
   Ten arsenal narzędzi hakerskich hakujących w tajnych sluzb CIA na laptopy, telefony, a nawet smart telewizory, Wikileaks został opublikowany na stronie internetowej Wikileaks przez demaskatorow.( pracownikow, ktorzy nie chca wiecej milczec o tych zbrodniach CIA )
   To są wewnętrzne dokumenty CIA, donosi Wikileaks, ale to jeszcze nie zostało potwierdzone. Rzecznik CIA nie chce wypowiadać sie na temat wycieklych informacji odrzucajac zaproszenie New York Times do wywiadu.

   Informacje te sa przekazane przez Holendra Martijn van Staveren podczas jego wykladu .

   http://porozmawiajmy.tv/vril-haunebu-i-tajny-program-kosmiczny-nasa-aleksander-berdowicz

   Telepatia syntetyczna

   maniek II Says:

   PiotrS Says:

   Poniekąd o tym samym co Tołstoj, mówi tutaj red. Maciak z gościem:

   ale niech mu będzie. Jeśli musi pokazać na wizji, komu „robi laskę”, to niech pokazuje.
   Oni zwracają uwagę na piosenkę, którą zasponsorował chyba rebe Kurski z Tel-Awizji Polskiej(?):

   __________________________

    

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: