Dlaczego Jan Paweł II nie jest świętym Kościoła katolickiego

„ciekawe, skoro słyszymy już o ideale świętości o. Maksymiliana Kolbego, którego  Jan Paweł II  „kanonizował”,  czy  w  FSSPX  będziemy słyszeć wykłady o „ideale świętości św. Jana Pawła II”?

Franciszek używa jednoznacznej formuły, która w jasny sposób wyraża jego własną intencję oraz treść aktu, który dzisiaj nastąpił w Rzymie:

Prawdziwy Papież jest nieomylny w kanonizowaniu świętych, ponieważ Kościół (Magisterium = Papież lub biskupi w jedności z Papieżem) jest nieomylny w tym, co się tyczy wiary i moralności.

Ogłoszenie kogoś świętym bezpośrednio tyczy się dziedziny moralności: podaje się go jako wzór do naśladowania, który jest pewną drogą do zbawienia własnej duszy. Bezpośrednio również tyczy się dziedziny wiary (dwóch prawd wiary): komunii świętych i kultu świętych.

Po drugie, Papieże bardzo często tę swoją nieomylność podkreślali w bullach kanonizacyjnych. Jest to, po trzecie, jednomyślną opinią teologów katolickich. Nie ma tu nic do rzeczy sama procedura.

W obecnej sytuacji, albo jesteśmy zobowiązani przyjąć, że Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi w niebie, albo Franciszek nie jest Papieżem (głosem Chrystusa na ziemi). Alternatywą jest jedynie herezja gallikanizmu, która przesiewa kanonizacje i inne akty oraz słowa Papieża.

Oczywistym jest dla każdego katolika, że nie sposób uznawać Jana XXIII i Jana Pawła II za świętych Kościoła katolickiego. Oto wybór tekstów, które tego właśnie dowodzą:

x. Kevin Vaillancourt CMRI, „Abyśmy nie zapomnieli. Sprawa przeciwko „kanonizacji” Jana Pawła II

Bp Donald J. Sanborn, „Nieświęty sakrament. Jan Paweł II aprobuje mszę bez konsekracji”, „„Kanonizacje” Jana XXIII i Jana Pawła II

Bp Marek A. Pivarunas CMRI, „Zapowiedź „kanonizacji” Jana Pawła II – człowieka, który odstąpił od wiary katolickiej łamiąc pierwsze przykazanie Dekalogu

Bp Daniel L. Dolan, „Katolicka odpowiedź na apostazję Jana Pawła II” (szczególnie polecam)

x. Franciszek Ricossa IMBC, „Roncalli (J-23) i masoneria”, „Roncalli (J-23) inauguruje ekumenizm”, „Karol [Wojtyła], Adam [Mickiewicz], Jakub [Frank]

o. Noël Barbara, „Czy Jan Paweł II jest modernistą?

„Sodalitium”, „Katolicki komentarz do „encykliki” Evangelium vitae Jana Pawła II”, „Komentarz do „encykliki” Ut unum sint Jana Pawła II”, „Karol Wojtyła, ewolucjonizm a monogenizm

Patryk Henryk Omlor, „Jan Paweł II Apostata

o. Ludwik Maria de Blignieres, tert. O. P., „Jan Paweł II a doktryna katolicka

Herezja Jana Pawła II

A swoją drogą, ciekawe, skoro słyszymy już o ideale świętości o. Maksymiliana Kolbego, którego Jan Paweł II „kanonizował”, czy w  FSSPX będziemy słyszeć wykłady o „ideale świętości św. Jana Pawła II”

***

Pelagiusz z Asturii

Za; http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2014/04/27/jan-pawel-ii-nieswiety/#more-4279
Ten wpis został opublikowany w kategorii „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, Dokumenty, Jan Paweł II, JP II - kanonizacja, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Owoce pontyfikatu JP II, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.