Węgrzy upominają się o chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Herb Węgier__autonom.pl_uploads_hungf.png Węgierski premier Viktor Orbán wystosował list do przewodniczącego Rady Europejskiej, w którym domaga się zajęcia kwestią prześladowań chrześcijan w Iraku. Nacjonalistyczny Jobbik wzywa natomiast do modlitwy za wyznawców Jezusa na Bliskim Wschodzie – informuje portal Autonom.pl.

Centroprawicowy premier wystosował list w którym wyraził zaniepokojenie sytuacją chrześcijan w Iraku. Orbán zwrócił uwagę, że narastanie brutalnej przemocy zagraża istnieniu wspólnoty chrześcijańskiej w Iraku, a sytuacja staje się coraz bardziej nie do zniesienia.

Z tego powodu, Rada Europejska powinna uwzględnić ten w porządku swoich najbliższych obrad, które odbędą się pod koniec sierpnia.

Nacjonalistyczny Jobbik zwrócił uwagę, iż „panowie świata” są w stanie wywołać w każdej chwili konflikty, aby realizować swoje interesy.

Zazwyczaj hasła walki z terroryzmem jedynie nakręcają spiralę nienawiści, obecnie wycelowanej w chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Partia Gabora Vony uważa, że Węgry powinny udzielić pomocy humanitarnej, a nawet schronienia prześladowanym wyznawcom Jezusa.

Jobbik wezwał również do modlitwy za chrześcijan w czasie piątkowego święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

na podstawie: politics.hu, kormany.hu, jobbik.hu
Autonom.pl
Foto/autonom.pl_uploads_hungf.png
Lipinski
Piątek, 15 sierpnia 2014
Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wegrzy-upominaja-sie-o-chrzescijan-na-bliskim-wschodzie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: