Covid w Niemczech: to oficjalne! Berlin zamyka ludzi nieszczepionych

Michael Kappeler

W Niemczech nieszczepieni powinni teraz spodziewać się życia na marginesie społeczeństwa, jak to już ma miejsce w wielu krajach na całym świecie.

W obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków Berlin zakazuje osobom niezaszczepionym prowadzenia restauracji, barów, hal sportowych, salonów fryzjerskich i miejsc wypoczynku. Innymi słowy, nieszczepieni po raz kolejny zostają zamknięci w tym mieście.

W Niemczech nieszczepieni powinni teraz spodziewać się życia na marginesie społeczeństwa, jak to już ma miejsce w wielu krajach na całym świecie. A ta ostracyzacja ma miejsce w czasie, gdy w kraju następuje kolejny spektakularny wzrost przypadków. Rzeczywiście, w najbliższą środę, 10 listopada, odnotowano 50 000 nowych przypadków i 235 zgonów.

Stolica Niemiec, Berlin, w takiej sytuacji stara się za wszelką cenę uniknąć nowej fali o katastrofalnych skutkach dla regionu. W tym celu państwo planuje dokręcić śruby antyszczepionkowców, co według kilku mediów grozi najwyższą ceną.

Rzeczywiście, według The Local, mediów z siedzibą w Niemczech, nowe prawo, które wejdzie w życie od przyszłego poniedziałku, zabroni niezaszczepionym osobom wchodzenia do barów, restauracji, hal sportowych, miejsc rekreacji czy salonów fryzjerskich. Tylko zaszczepieni będą mieli przywilej postawić stopę w tych miejscach.

„Urządzenie o nazwie 2G”

W czwartek informację potwierdziły inne źródła, m.in. CNN. Według informacji uzyskanych przez tę amerykańską stację telewizyjną, wiadomość o  nowych restrykcjach ogłosił Senat Berliński. To samo źródło poinformowało nas również, że ta sama dyspozycja uniemożliwiająca nieszczepionym wstępu do barów, restauracji i siłowni zostało nazwane „2G”.

Należy pamiętać, że nowe ograniczenia, choć są tak surowe, nie są zaskoczeniem. Zostały one zasygnalizowane przez niemieckie władze polityczne niecały tydzień temu, kiedy kraj odnotował ponad 39 000 przypadków w ciągu 24 godzin. Sytuacja gwałtownie się pogorszyła 10 listopada, odnotowując 50 000 nowych przypadków. W kraju, w którym 70% populacji przyjęło już dwie dawki, władze najwyraźniej nie mogły siedzieć bezczynnie.

Przypominamy, że Niemcy nie są jedynym krajem, który przyjął tak drastyczne środki w walce z koronawirusem. Tydzień temu Austria ogłosiła podobne środki, zakazując osobom nieszczepionym na swoim terenie dostępu do restauracji, barów i siłowni.

Tłum. M.Jasińska

Covid en Allemagne : c’est officiel! Berlin confine les personnes non-vaccinées

 

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: