Franciszek zaatakował Jana Pawła II. Czy w Watykanie rządzi heretyk?

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA

Ncz szaleje .. „Franciszek zaatakował Jana Pawła II. Czy w Watykanie rządzi heretyk? -„Bergoglio prowadzi „dewojtylizację” Watykanu. Dał światło czy Janowi Pawłowi II nie cofnąć świętego! Dziwisz protestuje …” Rządzi heretyk! ale co, jeśli mówi prawdę?

Pytanie: *Dlaczego kard. Ratzinger nie uczestniczył w celebrowanych z pompą przez Jana Pawła II uroczystościach i mszy w intencji Maciela? *Dlaczego Benedykt XVI nie chciał kanonizować JPII? *Dlaczego proces rogatoryjny JPII był utajniony? *Czy dlatego Benedykt XVI musiał odejść? … Przypomniała mi się MB Fatimska mówiąca o więzionym papieżu….

m.jasińska

***

Wszystko wskazuje na to, że papież Franciszek kieruje zmasowanym atakiem na pamięć polskiego papieża – Jana Pawła II. Jorge Bergoglio prowadzi po prostu „dewojtylizację” Watykanu. Dał nawet zielone światło dywagacjom czy przypadkiem Janowi Pawłowi II nie należałoby cofnąć uznania za świętego! Teraz postulat desakralizacji Jana Pawła II zgłosił także masoński dziennik „Le Monde” i „francuskie kobiety katoliczki. Zaprotestował kardynał Stanisław Dziwisz.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu papież Franciszek publicznie oskarżył Jana Pawła II o świadome zatajenie informacji o nadużyciach seksualnych w jednej z instytucji kościelnych. Dane te miał mu dostarczyć ówczesny kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI, a polski Ojciec Święty miał nie nadać sprawie dalszego biegu.

To publiczne oskarżenie było zdarzeniem bez precedensu, zwłaszcza, że nie było poparte żadnymi dowodami. Takie oskarżenie przez sprawującego urząd papieża jednego ze swych poprzedników nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Dodatkowego smaczku tej historii dodaje fakt, że Franciszek stawiając tak poważne zarzuty zaznaczył, że to „anegdota”.

Teraz okazuje się, że słowa Franciszka są fragmentem szerszego planu „dewojtylizacji” Watykanu prowadzonego dlatego, że tradycyjna wizja Kościoła Jana Pawła II nie odpowiada lewackim zapatrywaniom obecnego włodarza Stolicy Apostolskiej.

Franciszek tak bardzo chce usunąć w cień Jana Pawła II, że dopuszcza do ważnych urzędów ludzi, którzy otwarcie kwestionują świętość polskiego papieża:

Kilka miesięcy temu dwóch watykanistów Andrea Tornielli i i Gianni Valente opublikowało książkę „Dzień sądu”. W książce tej sformułowany jest zarzut, że najwięksi przestępcy seksualni w Kościele byli tolerowani, a czasem wynoszeni do najwyższych godności – poza obowiązującą procedurą – właśnie przez św. Jana Pawła II.

To w tej książce pojawia się sugestia sekretarza Sygnatury Apostolskiej biskupa Giuseppe Sciacciego o dekanonizacji św. Jana Pawła II, gdyby udało się udowodnić, że nie praktykował on w stopniu heroicznym cnoty roztropności.

Krótko po publikacji „Dnia sądu” współautor książki Andrea Tornielli został mianowany na stanowisko dyrektora programowego wszystkich mediów watykańskich. W największym skrócie oznacza to, że papież uczynił go autorem strategii informacyjnej papiestwa – napisał na stronie tygodnik.tvp.pl publicysta katolicki Tomasz Terlikowski.

Terlikowski zaznacza, że proces dekanonizacji, czyli odwołania uznania świętości jest w Kościele możliwy, choć zapewne byłby trudny do przeprowadzenia. Jednak w sytuacji trwającej w Watykanie próby sił pomiędzy tradycjonalistami a lobby homoseksualnym każde rozwiązanie jest możliwe. Zwłaszcza, że Jan Paweł II jest przez homoseksualistów wyjątkowo znienawidzony za to, że podstawą jego teologi było sformułowanie „mężczyzną i niewiastą stworzył ich”.

Przed tygodniem wyszło na jaw, że postulat desakralizacji Jana Pawła II to szersza międzynarodowa akcja propagandy antykatolickiej. Dołączył do niej dziennik francuskich masonów „Le Mond”.

Całą narrację papieża Franciszka w sprawie rzekomej tolerancji Jana Pawła II w sprawie nadużyć seksualnych oprotestował w specjalnym oświadczeniu kardynał Stanisław Dziwisz, który był sekretarzem papieża Polaka. „Tak po prostu nie było” – napisał, szczegółowo relacjonując jak Jan Paweł II walczył ze złem w strukturach Kościoła.

____

Źródło: wolnosc24.pl, tygodnik.tvp.pl, „Le Monde”, Konferencja Episkopatu Polski

Przypominam, że kardynał Stanisław Dziwisz jest masonem 33 stopnia, a wierni nie powinni dawać wiary oświadczeniom dostojników kościelnych, których JPII wyniósł na wysokie urzędy w Kościele, ale dążyć do poznania prawdy.

Tylko prawda, radykalne nawrócenie, powrót do tradycyjnego nauczania i dyscypliny kościelnej i przywrócenie Ofiary Przebłagalnej Mszy rzymskiej, może jeszcze uratować ten świat.

Mówiła nam o tym Matka Boża w Fatimie; ODMAWIAJMY RÓŻANIEC – m.j

Jedna odpowiedź na “Franciszek zaatakował Jana Pawła II. Czy w Watykanie rządzi heretyk?”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: