Współzałożyciel Pink Floyd zabrał głos na temat wojny. Nazwał Bidena… zbrodniarzem wojennym

Roger Waters podczas koncertu w Albany w USA /Foto: © Creative Commons

Roger Waters, założyciel i były wokalista Pink Floyd, odpowiedział w ten sposób na pytanie dziennikarza o to, dlaczego umieścił Joe Bidena na liście „zbrodniarzy wojennych”, która jest emitowana na scenie podczas jego trasy „This Is Not A Drill” w USA i Kanadzie.

— Prezydent Joe Biden? Po pierwsze, rozpala ogień na Ukrainie, a to poważne przestępstwo. Dlaczego USA nie zachęcaj [Wołodymyra] Zełenskiego do negocjacji, które wyeliminowałyby potrzebę tej strasznej, potwornej wojny, która zabija, nie wiemy ilu Ukraińców i Rosjan? — mówił Waters.

Dziennikarz CNN Michael Smerkonish powiedział Watersowi, że obwinia niewłaściwą stronę za wywołanie wojny. Muzyk odpowiedział mu, że wojna rozpoczęła się w 2008 r., głównie z powodu działań NATO, które posunęło się do granicy z Rosją, czego Sojusz obiecał nie robić.

Wywiad CNN z Rogerem Watersem:

Lista Watersa

Podczas trasy koncertowej Watersa po Ameryce Północnej, gdzie od początku lipca zagrał 15 koncertów, na ekranach pojawiły się portrety osób, które muzyk umieścił na swojej liście „zbrodniarzy wojennych”. Na liście Watersa jest też 45. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie Waters stwierdził, że jest „zdegustowany inwazją Putina na Ukrainę”, którą nazwał „kryminalnym błędem” i „aktem gangstera”. Muzyk wezwał do natychmiastowego przerwania ognia na Ukrainie. Jednocześnie powiedział, że żałuje, iż kraje zachodnie „wzniecają ogień, wlewając broń na Ukrainę”, zamiast angażować się w dyplomację. Waters nie wysunął wtedy żadnych oskarżeń wobec Bidena.

Każdy koncert Watersa zaczyna się od komunikatu, odczytanego i pokazanego na wielkim ekranie: „Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy twierdzą, że lubią muzykę Pink Floyd, ale nie lubią politykowania Rogera, to lepiej od razu wyp…j do baru”.

Waters od lat bardzo ostro mówi o swoich poglądach politycznych, m.in. na temat amerykańskiej polityki, konfliktu palestyńsko-izraelskiego, czy Polski.

————————

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wspolzalozyciel-pink-floyd-zabral-glos-na-temat-wojny-to-zbrodniarz-wojenny/nc98t0x?utm_source=tw_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: