Słyszałeś kiedyś o broni biologicznej, która wykorzystuje DNA do zabijania konkretnej osoby? Jest teraz rzeczywistością

Foto: Twitter

Członek Komitetu ds. Wywiadu Izby Reprezentantów USA powiedział, że powstała broń biologiczna, która wykorzystuje DNA do zabijania określonych osób Przemawiając na Aspen Security Forum, amerykański kongresman Jason Crowe z Kolorado ostrzegł ludzi, aby nie oddawali swojego DNA

***

Edytowane przez: Chaheti Singh Sisodia

Waszyngton, Stany Zjednoczone Aktualizacja: 24 lipca 2022, 18:12 (IST)

Zdjęcie reprezentatywne Zdjęcie: (Reuters)

Członek Komitetu Wywiadu Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ostrzegł, że tworzone są bronie biologiczne wykorzystujące DNA celu do zabijania tylko tej osoby. Przedstawiciel USA Jason Crow z Kolorado przemawiał w piątek na Aspen Security Forum i ostrzegł Amerykanów, aby nie byli zbyt nieostrożni w dzieleniu się swoim DNA z prywatnymi firmami z powodu zbliżającego się pojawienia się nowego rodzaju broni. „Możesz wycelować w broń biologiczną, która zabije tę osobę lub zabierze ją z pola bitwy lub uniemożliwi jej działanie” – powiedział Crow. „Możesz wziąć czyjeś DNA, wiesz, wziąć ich profil medyczny” – dodał.

Biorąc pod uwagę powszechność usług testowania DNA, w których klienci dobrowolnie dzielą się swoimi mapami genetycznymi z firmami, aby dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu i zdrowiu, kongresmen powiedział, że obawia się, że ta broń jest opracowywana. Chociaż 23andMe wielokrotnie utrzymywał, że nie sprzedaje prywatnych informacji swoich klientów, jest jedną z wielu firm DNA, które zrobiły to na prośbę policji. 

Jako członek Senackiej Komisji Sił Zbrojnych, amerykański senator Joni Ernst z Iowa twierdził, że przeciwnicy USA mogą rozmieścić taką broń biologiczną DNA do atakowania dostaw żywności na dużą skalę. Ernst ostrzegał, że określone zwierzęta, na których polegają cywile, armie lub miasta, mogą stać się celem broni biologicznej, co doprowadzi do niedoboru żywności, ubóstwa i osłabienia populacji.

The Washington Examiner opublikował na początku tego tygodnia artykuł szczegółowo opisujący, jak proste byłoby tworzenie broni biologicznej podobnej do broni promowanej przez Crow przy użyciu prywatnych zbiorów danych. W artykule opisano, w jaki sposób DNA celu lub DNA bliskiego krewnego celu może zostać pobrane i wykorzystane do stworzenia broni biologicznej, która może być użyta tylko przeciwko tej konkretnej osobie. Taka technologia może umożliwić ekstremalnie ukierunkowane programy zabójstw, jednocześnie znacznie utrudniając znalezienie morderców. Tworząc broń, która jest specjalnie wycelowana w określony rodzaj zwierząt gospodarskich lub produktów, podobna technologia może zostać wykorzystana przeciwko rolnictwu USA. To może spowodować głód i doprowadzić do upadku USA w obliczu wrogich działań rywala, takiego jak Rosja czy Chiny.

———————–

Za; https://www-wionews-com.translate.goog/science-technology/ever-heard-about-bio-weapons-that-use-dna-to-kill-specific-person-they-are-reality-now-500285?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Proszę o wsparcie na leczenie i rehabilitację
Nest Bank
85 2530 0008 2064 1053 5460 0001

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: