Pod ochroną brytyjskich sił specjalnych, rodzice Zelensky’ego wyprowadzili się do Izraela

Zelenski

Kanał Nezigar na Telegramie – powołując się na swe źródła – opublikował informację, że rodzice prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego otrzymali obywatelstwo izraelskie, a także, iż mieszkają już w państwie żydowskim, w otoczeniu bynajmniej nie najbiedniejszych “nowych Izraelczyków”.

Rodzice Vladimira Zelensky’ego otrzymali obywatelstwo izraelskie i stali się właścicielami wiejskiej rezydencji w mieście Rishpon, wartej 8 milionów dolarów. Dom ma 950 metrów kwadratowych, mały basen o pojemności 9 ton wody morskiej i 120-metrowy domek dla ochrony” – pisze NEZIGAR.

Czterech byłych ochroniarzy SAS strzeże spokoju starszego małżeństwa Zelenskich, a miesięczny koszt ich pracy wynosi 12 000 funtów plus utrzymanie dwóch opancerzonych pojazdów Lexus LX. Z rodzicami prezydenta Ukrainy sąsiadują krewni Igora Kołomojskiego i Giennadija Bogolyubowa, a posiadłość Michaiła Prochorowa jest oddalona od nich o 10 minut spacerem.

Informacje Nezigara potwierdził również kanał “Образ будущего”, który sprecyzował, że rodzice Zelensky’ego otrzymali obywatelstwo izraelskie 6 maja tego roku. Bez obecności rodziców Zelensky’ego, dokumenty w sprawie paszportów zostały przekazane przez wydział konsularny ambasady Ukrainy – z naruszeniem wszystkich norm prawnych, a ambasador Ukrainy w Tel Avivie Eugeniusz Korniychuk otrzymał ich izraelskie paszporty.

Według informacji uzyskanych przez ten kanał, ojciec Zelenskiego był kategorycznie przeciwny otrzymaniu drugiego obywatelstwa i wcześniej odmówił przyjęcia paszportu brytyjskiego. Tym razem jednak musiał po prostu zaakceptować to, co się wydarzyło. Nowe paszporty posłużyły do zakupu willi i trzech luksusowych samochodów – “dwóch Lexusów w wersji pancernej oraz Maybacha w wersji kuloodpornej za 790 tys. euro”. Według źródła, rodzice Zelensky’ego przybyli do Izraela 19 maja, ale zamieszkali w domu Kolomoisky’ego (w Heraklii), ponieważ ich nowy dom jest obecnie w remoncie.

Można mieć uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości tych informacji, ponieważ w żadnych izraelskich mediach nie pojawiło się ani jedno słowo na ten temat. Ale te informacje te mogą mieć charakter niejawny także poza Ukrainą. Tym bardziej, że ich ujawnienie mogłoby zaszkodzić Zieleńskiemu, powodując negatywne nastawienie do niego oraz panikę nie tylko w Kijowie.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy to, co przekazał Nezigar jest prawdą czy fałszem. Rodzina Zelensky’ego już dawno przygotowała sobie zaplecze. W Wielkiej Brytanii, w stolicy kraju Londynie, niedaleko fikcyjnego adresu Sherlocka Holmesa – przy tej samej ulicy, znajduje się pewna nieruchomość. Nie ma wątpliwości, że także w dwóch lub trzech innych państwach zakupiona nieruchomość czeka na właściciela. Trudno uwierzyć, że po tym wszystkim, co się stało, Zelensky pozostanie na Ukrainie. Najważniejsze dla niego nie jest to, dokąd się udać, ale kiedy się ewakuować, aby uniknąć późniejszej “ewakuacji” w trybie “Protokołu Azowskiego”. https://www.kp.ru/daily/27395.5/4590625/

—–

Za; https://babylonianempire.wordpress.com/2022/05/23/pod-ochrona-brytyjskich-sil-specjalnych-rodzice-zelenskyego-wyprowadzili-sie-do-izraela/

MóJ Komentarz

Prawdziwość tych informacji znajduje potwierdzenie w publikacji dziennika „Daily Express”. – Brytyjska rodzina królewska udziela zakwaterowania uchodźcom z Ukrainy, ale zostało to zorganizowanie w sekrecie, aby nie robić rozgłosu – ujawnił dziennik „Daily Express”.

Gazeta nie podaje, którzy członkowie rodziny królewskiej udzielili gościny uchodźcom, gdzie mają być zakwaterowani Ukraińcy, ani ilu ich jest. Wskazuje jednak, że zwłaszcza królowa Elżbieta II i następca tronu książę Karol mają do dyspozycji dużą liczbę nieruchomości, która pozwalałaby na ich przyjęcie. Pomagamy na wiele sposobów, ale nie będziemy tego dalej komentować – powiedział „Daily Express” rzecznik Pałacu Buckingham.

Dziennik przypomina, że choć od członków rodziny królewskiej tradycyjnie oczekuje się zachowywania neutralności w sprawach politycznych, kilkakrotnie już w bardziej lub mniej otwarty sposób wyrażali wsparcie dla Ukrainy. Wiadomo także, iż królowa, książę Karol i książę William przekazali „znaczące dotacje” na stworzony przez brytyjskie organizacje charytatywne fundusz pomocy Ukrainie.

Do tej pory w ramach uruchomionego przez brytyjski rząd programu „Domy dla Ukrainy”, który pozwala prywatnym osobom, organizacjom charytatywnym, kościołom czy władzom lokalnym na zaoferowanie schronienia uchodźcom wojennym, przyjechało 53,8 tys. osób. Drugie tyle otrzymało brytyjskie wizy, ale jeszcze nie dotarło do Wielkiej Brytanii.”

Za; https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-media-brytyjska-rodzina-krolewska-gosci-uchodzcow-z-ukrainy,nId,6040162#crp_state=1

M.J.

Jedna odpowiedź na “Pod ochroną brytyjskich sił specjalnych, rodzice Zelensky’ego wyprowadzili się do Izraela”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: