Prezydent Peres u Papieża. Przewidywane rychłe zawarcie izraelsko-watykańskiego porozumienia ekonomicznego.

Papież Franciszek przyjął na audiencji w watykańskim Pałacu Apostolskim prezydenta Izraela. Szymon Peres złożył następnie wizytę w Sekretariacie Stanu, gdzie rozmawiał z kard. Tarcisio Bertone i z kierującym watykańską dyplomacją abp. Dominique’iem Mambertim.

„W serdecznych rozmowach zajęto się sytuacją polityczną i społeczną na Bliskim Wschodzie, gdzie utrzymują się nadal liczne konflikty” – czytamy w wydanym przez Watykan komunikacie.

„Wyrażono nadzieję – stwierdza komunikat – na rychłe wznowienie negocjacji izraelsko-palestyńskich, aby przy odważnych decyzjach i dyspozycji z obu stron, jak też poparciu społeczności międzynarodowej można osiągnąć porozumienie respektujące słuszne aspiracje obu narodów”.

Podkreślono, że

„przyczyni się to decydująco do pokoju i stabilizacji w całym regionie”.

Z komunikatu dowiadujemy się, że nie pominięto też

ważnej kwestii miasta Jerozolimy”.

Ponadto

„wyrażono szczególne zaniepokojenie konfliktem dręczącym Syrię i nadzieję na jego rozwiązanie polityczne, dające pierwszeństwo logice pojednania i dialogu”.

Wreszcie

„poruszono szereg spraw dotyczących relacji państwa Izraela ze Stolicą Apostolską oraz między władzami państwowymi a lokalnymi wspólno- tami katolickimi”.

Na zakończenie wyrażono uznanie dla

znaczących postępów dwustronnej komisji roboczej, przygotowującej porozumienie dotyczące kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania” – tzn. własnościowych i podatkowych. „Przewidywane jest jego rychłe zawarcie” – konkluduje komunikat.

W oficjalnym komunikacie nie wspomniano nic o zaproszeniu Ojca Świętego do Izraela. Watykański rzecznik prasowy poinformował jednak, że prezydent Szymon Peres serdecznie Papieża Franciszka zaprosił. Na razie jednak ze strony Stolicy Apostolskiej nie przedstawiono programu papieskiej podróży – dodał ks. Federico Lombardi.

ak/ rv, asca

KOMENTARZ BIBUŁY:
„Przewidywane jest jego rychłe zawarcie” – konkluduje komunikat. Czekamy na to porozumienie, bowiem od kilkudziesięciu lat terrorys-tyczne i rasistowskie (= syjonistyczne) państwo Izrael jakoś nie potrafi ułożyć sobie normalnych stosunków, nie tylko z odległą Stolicą Apostol- ską, ale nawet z najbliższymi sąsiadami.

Za: Radio Watykańskie (2013-04-30)
http://www.bibula.com

Gajowego bardzo ubawiło zdanie: “W serdecznych rozmowach zajęto się sytuacją polityczną i społeczną na Bliskim Wschodzie, gdzie utrzymują się nadal liczne konflikty”.
Jasne. Czy to Żydów biją, czy może Żydzi kogoś biją … co to ma za znaczenie? Są konflikty, którymi zajęto się w serdeczny sposób. Ponadto wyrażono nadzieję, podkreślono, wyrażono zaniepokojenie, poruszono szereg spraw, wreszcie wyrażono uznanie. Czegóż więcej potrzeba?
Admin.

Za; http://marucha.wordpress.com/2013/05/04/prezydent-peres-u-papieza-przewidywane-rychle-zawarcie-izraelsko-watykanskiego-porozumienia-ekonomicznego/
  • KOMENTARZ mj

„wyrażono szczególne zaniepokojenie konfliktem dręczącym Syrię i nadzieję na jego rozwiązanie polityczne, dające pierwszeństwo logice pojednania i dialogu”. 

–  Ja publikuję ten artykuł 5 maja i właśnie jest potwierdzenie, że wczoraj tzn. 4 maja b.r. Izrael  –   zaniepokojony konfliktem dręczącym Syrię kolejny raz zbombardował Syrię  – tzn. zastosowałrozwiązanie polityczne, dające pierwszeństwo logice pojednania i dialogu”Zob.: Izrael zbombardował składy broni w Syrii. Jest nieoficjalne  potwier-dzenie;  http://forumemjot.wordpress.com/2013/05/05/izrael-zbombardowal-sklady-broni-w-syrii-jest-nieoficjalne-potwierdzenie/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: