Modlitwy do św. Benedykta

św. Benedykt_tyniec.benedyktyni.pl

NOWENNA DO ŚW. BENEDYKTA

Przed jego uroczystością 21 marca i 11 lipca oraz w różnych potrzebach.

( Z wielką ufnością przez 9 dni odmawiać należy następujące modlitwy)

Święty Ojcze Benedykcie, możny cudotwórco i miłosierny opiekunie maluczkich i potrzebujących. Jako za Twoja przyczyną zmarły chłopiec cudownie został przywrócony do życia, św. Maur suchą nogą chodził po falach wodnych, a nieszczęsnemu Gotowi zatopione ostrze od narzędzia wypłynęło na brzeg wody i samo połączyło się z rękojeścią, tak, błagamy Cię pokornie wstaw się za nami do Boga i uproś nam łaskę… (tu wymień łaskę, o którą prosisz), na której nam tak bardzo zależy.

My zaś z naszej strony obiecujemy, iż przemożne orędownictwo Twoje u Tronu Bożego rozszerzać będziemy między ludźmi, aby coraz więcej ludzi garnęło się pod Twoją opiekę i pod jej osłoną szczęśliwie osiągnęło zbawienie wieczne. Amen

Święty Ojcze Benedykcie, módl się za nami. (3 razy).

(Zmówić 3 Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo i 3 Chwała Ojcu na podziękowanie Bogu za łaski udzielone św. Ojcu Benedyktowi. W czasie nowenny przed uroczystościami św. Benedykta 21 marca i 11 lipca dołączyć można jeszcze inne modlitwy).

Modlitwa do św. Benedykta

( z dawnego brewiarza wyjęta)

O Najchwalebniejszy Patriarcho mnichów Zachodu, święty Benedykcie, umiłowany szczególnie przez, Ojcze wspomagający łaskawie wszystkich grzeszników, którzy pod Twoją opiekę pokornie się uciekają, oto ja, biedny grzesznik, przychodzę do Ciebie. Przychodzę do Ciebie, ponieważ wiem, iż każdy, kto Cię z pokorą wzywa, bywa przez Ciebie wysłuchany i pocieszony.

Wiem, że Twoje modlitwy wskrzeszały umarłych, że uzdrawiałeś chromych, przywracałeś wzrok ociemniałym i słuch głuchym, że kruszyłeś kajdany niesłusznie więzionych i niosłeś cudowną pomoc biednym i potrzebującym. Wiem również, że nawet święte szczątki Twoje spowodowały wiele cudów.

Napełniony wielką ufnością przez te wspomnienia, zbliżam się do Ciebie, Ojcze pełen łaskawości i z całego serca błagam Cię o wstawiennictwo za mną do Najświętszego Króla królów. Racz mnie przyjąć pod Swoją opiekę i czuwać nade mną w każdej chwili życia. Strzeż mnie od wszelkiego zła na duszy i na ciele, zachowaj mnie i wszystkich drogich moich od przemocy nieprzyjacielskiej. Módl się przede wszystkim o zbawienie wieczne dla mnie.

O, Ojcze miłosierdzia, nie odrzucaj mnie od Siebie, ale uproś mi przez Twe chwalebne zasługi łaskę śmierci w takim usposobieniu, abym był godny stanąć przy Tobie w domu Ojca Niebieskiego i cieszyć się wraz z Tobą Jego wiekuistym oglądaniem. Amen

MODLITWA DO ŚW. BENEDYKTA O DOBRĄ ŚMIERĆ

Umiłowany przez Boga Benedykt, przyjąwszy Ciało i Krew Pana, stojąc w kościele wsparty na rękach uczniów, podniósł ręce ku niebu i wśród słów modlitwy wydał ostatnie tchnienie.

* Ukazałeś się pełen chwały w obliczu Pana.                                                             * A pan Cię ozdobił dostojeństwem i blaskiem.

MODLITWA

Boże, nasz Ojcze, Ty napełniłeś świętego Benedykta, opata duchem Twojego Syna i uczyniłeś go znakomitym nauczycielem ewangelicznej doskonałości, spraw, abyśmy czcząc Jego pełne blasku przejście do nieba, zdążali do szczytów miłości i chwały. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

paramedical.zums.ac.ir

Impr. Kraków-Mogiła: Krzyż moją ucieczką. Wikariusz Generalny bp Julian Groblicki; Kraków L. 3059/87/88

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.