Deklaracja doktrynalna – KATOLICKIEGO PRZYMIERZA BISKUPÓW — którzy czytają tę deklarację,

Pan Jezus na tle Bazyliki św. Piotra_catholictradition.orgFoto/catholictradition.org

Deklaracja doktrynalna – KATOLICKIEGO PRZYMIERZA BISKUPÓW — którzy czytają tę deklarację, — aby ją rozpowszechniali…

KATOLICKIE PRZYMIERZE BISKUPÓW

1. My, niżej podpisani biskupi, wezwani nadzwyczajnymi okolicznościami do zachowania świętego posłannictwa Świętego, Katolickiego i Apostolskiego Kościoła Rzymskiego, — gdy Kościół ten utracił prawowitego rzymskiego papieża,

— oświadczamy, że dzisiejsza hierarchia działająca i nauczająca w sprzeczności z nieomylną magisterialną nauką Kościoła dotyczącą ekumenizmu,  — naśladując nieprawny (nieważny) Drugi Sobór Watykański,

— nie przemawia w imieniu Kościoła katolickiego — i jest w rzeczywistości pozbawiona Boskiego autorytetu i jurysdykcji nad wiernymi.

Prawdziwy Kościół Boży, założony na Skale, którą jest Piotr i jego wiara, nauczająca pod kierownictwem Ducha Świętego, —  nie może uczyć błędu i nie może sobie zaprzeczać.

2. Podczas, gdy my sami w czasie formalnej nieobecności prawowitego papieża, — chociaż nie uzurpujemy sobie prawa do sprawowania jurysdykcji jaka przysługuje prawowitym ordynariuszom diecezjalnym, —  ale jako ważnie konsekrowani biskupi z powodu misji Apostolskiej Kościoła,

— nie tylko że powołujemy się na moc wypływającą z biskupich konsekracji, — ale również na urząd nauczycielski, który jest właściwością świętego charakteru biskupich konsekracji.

Na mocy powyższego, wzywamy wszystkich kapłanów i wiernych, aby zjednoczyli się z nami w odrzuceniu nielegalnych reform, —  albo tych już „proklamowanych” lub — pochodzących z tzw. II Watykańskiego Soboru, kierując się nakazem św. Pawła:

— „… fratres, state, et tenete traditiones quas didicistis sive per sermonem, sive per epistulam nostram…

— (… bracia, trwajcie niewzruszenie, a trzymajcie się podań, których się nauczyliście czy to przez naukę ustną, czy też przez list nasz…)” (2 Tes. 2, 14)

— a któreśmy otrzymali od Apostołów i od ich następców.

Święta tradycja, — jak tego uczy Kościół, — jest opiekunką i nauczycielką Prawdy katolickiej wyrażonej w nieomylnym nauczaniu magisterialnym Kościoła.

Czytaj dalej

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.