Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Wczoraj obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania. W dokumentach wymienione jest przy świętach pańskich, nie świętych.

Uroczystość Zwiastowania upamiętnia przyjście anioła Gabriela do Najświętszej Maryi Panny, aby oznajmić Jej szczególną misję, jaką Bóg dla Niej wybrał, będąc matką Jego jedynego Syna.

O znaczeniu tego święta dla naszego zbawienia nieustannie przypomina się nam w różnych modlitwach oddania. Dwa przykłady podkreślające znaczenie tego święta to radosne tajemnice Różańca i Anioł Pański. Święto Zwiastowania zaczęto obchodzić w tym dniu w IV i V wieku, wkrótce po tym, jak w całym Kościele rozpowszechniła się data obchodów Bożego Narodzenia.

Święto to upamiętnia Wcielenie Drugiej Osoby Trójcy Świętej i zbawienie całej ludzkości. Ten punkt naszego zbawienia był głęboko dyskutowany przez wielu Ojców Kościoła, aby wyjaśnić go wiernym i pokazać głęboką miłość Boga do nas. Niektórzy z ojców Kościoła, którzy o tym pisali, to św. Atanazy, św. Grzegorz z Nyssy i św. Augustyn.

———————-

M.J.

Za; https://www.catholicnewsagency.com/saint/solemnity-of-the-annunciation-of-the-lord-188

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: