Obserwacja sądowa: były dyrektor NIH Francis Collins e-maile ujawniają, że brytyjska grupa lekarzy i naukowców zaleca Iwermektynę do zapobiegania i leczenia COVID-19

Washington, D.C.) Judicial Watch ogłosiło dzisiaj, że otrzymało 254 strony dokumentacji z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS), w tym e-maile ówczesnego dyrektora National Institutes of Health (NIH) Francisa Collinsa dotyczące zaleceń brytyjskiej grupy w sprawie stosowanie iwermektyny w zapobieganiu i leczeniu COVID-19./ (Judicial Watch v U.S. Department of Health and Human Services No. 1:21-cv-02302)).

Judicial Watch uzyskała dokumentację w wyniku pozwu z sierpnia 2021 r. dotyczącego ustawy o wolności informacji (FOIA) dotyczącego wiadomości e-mail Collinsa złożonego po tym, jak HHS nie odpowiedział na wniosek FOIA z 8 czerwca 2021 r. (Judicial Watch przeciwko Departamentowi Zdrowia i Spraw Humanitarnych Stanów Zjednoczonych) Usługi (nr 1:21-cv-02302)).

W lutym 2021 roku czołowy brytyjski lekarz i współzałożyciel Światowej Rady Zdrowia, dr Tess Lawrie, która jest dyrektorem i założycielem organizacji lekarzy o nazwie British Ivermectin Recommendation Development Group (BIRD), wysłała e-mail do 31 Food and Drug Administration (FDA) ) urzędnicy, w tym dyrektor Biura Nowych Leków w Centrum Oceny i Badań Leków Peter Stein; Dyrektor Centrum Oceny i Badań Biologicznych Peter Marks; a następnie pełniąca obowiązki komisarza FDA Janet Woodcock; i kopiując kilka wiodących zagranicznych postaci medycznych, z e-mailem zatytułowanym „PILNE: spotkanie BIRD i zalecenie dotyczące zapobiegania i leczenia covid-19”. Załączyła dokument zatytułowany „Draft BIRD Proceedings 25-02-2021 v.1.4.pdf”.

Chociaż dokument załączony do wiadomości e-mail został całkowicie zredagowany, list przewodni Lawrie stwierdza: „Wnioski panelu BIRD są takie, że Iwermektyna powinna zostać natychmiast zatwierdzona do zapobiegania i leczenia covid-19:”

Brytyjski panel ds. opracowywania zaleceń dotyczących Ivermectin zaleca iwermektynę w zapobieganiu i leczeniu covid-19 w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności związanej z infekcją covid-19 oraz zapobiegania zakażeniu covid-19 wśród osób o podwyższonym ryzyku. [Podkreślenia w oryginale]

Grupa Sterująca BIRD wzięła pod uwagę oświadczenie WHO w sprawie „Opracowania światowych norm udostępniania danych i wyników w sytuacjach zagrożenia zdrowia publicznego”, w którym stwierdza się, że „nie należy opóźniać publicznego ujawniania informacji istotnych dla sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego”, a także odnotowuje „bardzo duże ryzyko”, które może wystąpić w przypadku „wstrzymywania danych i wyników wynikających z analiz”. W związku z tym udostępniamy te ramy umożliwiające podejmowanie decyzji w ciągu zaledwie kilku dni od spotkania BIRD, aby uniknąć opóźnień.

Ponadto, ze względu na pilną potrzebę przekazania i rozpowszechnienia tej rekomendacji, której celem jest codzienne ratowanie tysięcy istnień ludzkich, proszę wybaczyć ograniczenia załączonego projektu dokumentu postępowania. Informacje na temat procesu i metod znajdują się w załącznikach. Podsumowanie wykonawcze jest w trakcie finalizowania i będzie dostępne w poniedziałek.

Później tego samego dnia Woodcock przekazuje e-mail Lawrie i załącznik ówczesnemu dyrektorowi NIH Francisowi Collinsowi, dyrektorowi NIAID Anthony’emu Fauci, dyrektorowi Operation Warp Speed Davidowi Kesslerowi i kilku innym urzędnikom HHS, z komentarzem, który został całkowicie zredagowany.

„Zamiast edukować opinię publiczną o rzekomych powodach odrzucenia zalecenia stosowania iwermektyny, FDA, NIH i była agencja Fauciego zamazały swoje odpowiedzi w tych dokumentach” – stwierdził Tom Fitton, prezes Judicial Watch.

W oddzielnym pozwie sądowym w lipcu 2022 r. Judicial Watch ujawnił zapisy FDA dotyczące badań nad szczepionkami przypominającymi COVID, które pokazują, że najwyżsi urzędnicy są naciskani przez „firmy i, jeśli o to chodzi, administrację, które próbują narzucić ponadczasowe [sic], które nie mają sensu”

Dokumenty te obejmowały e-mail z 25 sierpnia 2021 r. od byłej dyrektor Biura Badań i Przeglądu Szczepionek FDA, Marion Gruber, do jej szefa, dyrektora Centrum Oceny i Badań Biologicznych (CBER), Petera Marksa:

W ciągu ostatnich kilku dni Janssen bombardował nas e-mailami dotyczącymi badań dawek przypominających.

***

Jestem również bardzo zaniepokojony tym, że firmy (takie jak Pfizer i Janssen) próbują wywrzeć presję na OVRR [Biuro Badań i Przeglądu Szczepionek] za pomocą PR [public relations]. Musimy mieć czas na rozważenie ich danych i nie możemy być naciskani przez te firmy i, jeśli o to chodzi, administrację, która próbuje narzucić ponadczasowe [sic], które nie mają sensu (np. 20 września)…. Wygląda na to, że przynajmniej dane Pfizera nie będą zgodne z tym podejściem, a „n” [liczb testów], które mają, jest rażąco niewystarczające. Oczywiście musimy przejrzeć dane, ale osiągnęliśmy szczyt i mamy poważne obawy.

Wreszcie, i jest to moja osobista opinia, dane, które widzieliśmy do tej pory od różnych firm (Pfizer, Janssen, Moderna), wydają się sugerować, że boostery nie są potrzebne.

Dzięki prośbom FOIA i pozwom sądowym Judicial Watch odkrył znaczną ilość informacji na temat problemów związanych z COVID-19:

 • Ociężale zredagowane zapisy HHS wykazały, że zaledwie dwa dni przed zatwierdzeniem przez FDA szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19 odbyła się dyskusja między amerykańskimi i brytyjskimi organami nadzoru ds. ”.
 • Judicial Watch uzyskał dokumentację HHS dotyczącą danych, które Moderna przedłożyła FDA na temat jej szczepionki mRNA COVID-19, które wskazywały na „statystycznie istotną” liczbę szczurów urodzonych z deformacjami szkieletu po wstrzyknięciu szczepionki ich matkom. Dokumenty ujawniły również, że Moderna zdecydowała się nie przeprowadzać szeregu standardowych badań farmakologicznych na zwierzętach laboratoryjnych.
 • Mocno zredagowane zapisy FDA dotyczące szczepionki przypominającej COVID-19 ze szczegółowym naciskiem na stosowanie i zatwierdzanie szczepionki przypominającej COVID-19.
 • HHS rejestruje szczegółowe wewnętrzne dyskusje na temat zapalenia mięśnia sercowego i szczepionki COVID. Inne dokumenty szczegółowo opisują niepożądane „zdarzenia, dla których nie można wykluczyć dodatkowego efektu szczepionki”.
 • Judicial Watch odkrył zapisy HHS szczegółowo opisujące obszerne plany medialne dotyczące kampanii propagandowej administracji Bidena mającej na celu przeforsowanie szczepionki COVID-19.
 • Dokumentacja HHS ujawniła wcześniej zredagowane lokalizacje ośrodków testowania szczepionki COVID-19 w Szanghaju w Chinach. FDA twierdziła, że nazwa i lokalizacja ośrodków badawczych są chronione przez zwolnienie FOIA dotyczące poufnych informacji handlowych.
 • Dokumentacja NIH wykazała „dochodzenie” FBI w sprawie kontrowersyjnego grantu NIH na koronawirusa nietoperzy powiązanego z Wuhan Institute of Virology. Zapisy pokazują również, że urzędnicy Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) byli zaniepokojeni badaniami nad „wzmocnieniem funkcji” prowadzonymi w chińskim Wuhan Institute of Virology w 2016 r. Agencja Fauci była również zaniepokojona nieprzestrzeganiem przez EcoHealth Alliance zasad raportowania oraz wykorzystanie badań nad wzmocnieniem funkcji w finansowanych przez NIH badaniach dotyczących koronawirusów nietoperzy w Wuhan w Chinach.
 • Akta Texas Public Information Act (PIA) pokazały, że były dyrektor Galveston National Laboratory na University of Texas Medical Branch (UTMB), dr James W. Le Duc, ostrzegł chińskich naukowców z Wuhan Institute of Virology przed potencjalnymi dochodzeniami w sprawie Kwestia COVID przez Kongres.
 • Dokumentacja HHS dotycząca badań biodystrybucji i powiązanych danych dotyczących szczepionek przeciwko COVID-19 wykazała, że kluczowy składnik szczepionek opracowanych przez firmę Pfizer/BioNTech, nanocząsteczki lipidowe (LNP), zostały znalezione poza miejscem wstrzyknięcia, głównie w wątrobie, nadnerczach, śledzionie i jajników badanych zwierząt, od ośmiu do 48 godzin po wstrzyknięciu.
 • Dokumentacja uzyskana od HHS w ramach pozwu FOIA związanego z hydroksychlorochiną i COVID-19 ujawniła, że dotacja dla EcoHealth Alliance została anulowana z powodu doniesień prasowych, że część dotacji została przekazana Wuhan Institute of Virology.
 • Dane HHS ujawniły, że w latach 2014-2019 Instytut Wirusologii w Wuhan otrzymał 826 277 USD na badania nad koronawirusem nietoperzy przez NIAID.
 • Dane NIAID wykazały, że przyznał EcoHealth Alliance dziewięć grantów związanych z Chinami na badania nad pojawieniem się koronawirusa u nietoperzy i był głównym emitentem grantów NIH dla samego laboratorium w Wuhan. Dokumentacja zawierała również e-mail od wicedyrektora Wuhan Lab z prośbą do urzędnika NIH o pomoc w znalezieniu środków dezynfekujących do odkażania hermetycznych kombinezonów i powierzchni w pomieszczeniach.
 • Rekordy HHS obejmowały łańcuch e-maili „pilne dla dr Fauci”, powołując się na powiązania między laboratorium w Wuhan a finansowanym przez podatników Sojuszem EcoHealth. E-maile rządowe informowały również, że fundacja amerykańskiego miliardera Billa Gatesa ściśle współpracowała z chińskim rządem, aby utorować drogę do sprzedaży leków produkowanych w Chinach poza Chinami i pomóc „podnieść głos chińskiego rządu poprzez umieszczanie przedstawicieli z Chin na ważnych międzynarodowych radach” jako zobowiązanie na wysokim szczeblu ze strony Chin”.
 • Dokumentacja HHS obejmowała wniosek o grant na badania nad koronawirusem, który wydaje się opisywać badania „wzmocnienia funkcji”, obejmujące ekstrakcje RNA z nietoperzy, eksperymenty na wirusach, próby opracowania wirusa chimerycznego i próby genetycznej manipulacji SARSr nietoperza pełnej długości Klon molekularny szczepu -CoV WIV1.
 • Dane HHS wykazały, że Departament Stanu i NIAID od razu wiedziały w styczniu 2020 r., że Chiny wstrzymują dane dotyczące COVID, co utrudnia ocenę ryzyka i reagowanie przez urzędników zdrowia publicznego.
 • Dane HHS pokazują, że urzędnicy NIH dostosowali formularze poufności do chińskich warunków i że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przeprowadziła niepublikowaną, „ściśle poufną” analizę epidemiologiczną COVID-19 w styczniu 2020 r.
 • E-maile Fauci zawierają jego zgodę na komunikat prasowy wspierający reakcję Chin na nowy koronawirus z 2019 roku.

 

Tłum. M. Jasińska

za; https://www.judicialwatch.org/ivermectin-for-treatment-of-covid/

Więcej relacji zobacz tutaj https://www.judicialwatch.org/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: