„Nie można godzić się na zamordyzm”. Fundacja Ordo Medicus w obronie dr. Martyki

W obronie prześladowanego przez korporację medyczną dr. Zbigniewa Martyki wystąpiła Fundacja Ordo Medicus. Organizacja zrzeszająca lekarzy i naukowców niegodzących się na podporządkowywanie wiedzy i praktyki lekarskiej narracjom politycznym mówią o „niedopuszczalnej ingerencji w wolność słowa”.

„Wyrokiem Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie odebrano dzisiaj dr. n. med. Zbigniewowi Martyce Prawo wykonywania zawodu za 1 rok” – relacjonuje Ordo Medicus na swoim Facebooku.

„Odbieranie prawa wykonywania zawodu za odmienną od oficjalnej narracji opinię (bazującą wszakże na badaniach naukowych) jest niedopuszczalną ingerencją w wolność słowa, która przynależy się również lekarzom. Nauka to debata i ścieranie się poglądów” – ocenia fundacja.

„Nam, jako Ordo Medicus, nie obiorą żadnego prawa wykonywania zawodu i będziemy poruszać wszystkie kontrowersyjne tematy bez względu na jęk i skowyt skorumpowanych polityków, lekarzy i naukowców” – czytamy. „Nie można godzić się na zamordyzm” – kwitują niezależni lekarze i naukowcy.

Oświadczenie jest odpowiedzią na wyrok krakowskiej Izby Lekarskiej w sprawie dr. Zbigniewa Martyki, która podczas utajnionej rozprawy represjonowała lekarza za to, że w czasie tzw. pandemii koronawirusa ośmielał się dzielić ustaleniami naukowymi niezgodnymi z narracją rządów i koncernów farmaceutycznych.

Źródło: Facebook

PCh24

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: