IX PKŚ „Medycy w Polsce wobec bezprawia covidowego – sprzeciw i prześladowania” Norymberga 2.0

Grzegorz Braun

Medycy w Polsce wobec bezprawia covidowego – sprzeciw i prześladowania” – to temat IX posiedzenia Poselskiej Komisji Śledczej Norymberga 2.0 w ramach Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z COVID-19.

Przedstawione historie medyków niższego i wyższego szczebla pokazują smutną rzeczywistość, której doświadczyli w swojej praktyce – prześladowania, szykany oraz oskarżenia pod swoim adresem „tylko” dlatego, że nie godzili się na nieleczenie pacjentów, podczas kiedy cała służba zdrowia miała zajmować się tylko i wyłącznie jedną chorobą.

Posiedzenie to poświęcone jest analizie sytuacji służby zdrowia oraz ukazaniu patologii, z którą mieliśmy do czynienia. Medycy obecni na tym zespole parlamentarnym wyrażają swój stanowczy sprzeciw wobec prowadzonej polityki rządu w czasie mniemanej pandemii.

Praktycznym owocem prac członków komisji jest także projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, który po wprowadzeniu w życie dałby lekarzom możliwość leczenia według wiedzy i doświadczenia zdobytych w trakcie praktyki lekarskiej, eliminując tym samym możliwość zarzucania medykom leczenia niezgodnego z „wytycznymi”.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: