Pfizer zwraca się do sądu o odrzucenie pozwu, ponieważ rząd wiedział o oszustwie.

pfizer

Pfizer zwraca się do sądu o oddalenie pozwu zarzucający oszustwo w badaniach klinicznych Pfizera dotyczących COVID-19, ponieważ rząd był świadomy oszustwa.

W wywiadzie dla The Defender, prawnik reprezentujący demaskatora Brook Jackson powiedział, że Pfizer twierdzi, że sąd powinien odrzucić pozew Jackson zarzucający oszustwo w badaniach klinicznych Pfizera dotyczących COVID-19, ponieważ rząd USA wiedział o wykroczeniach, ale nadal prowadzi interesy z producentem szczepionek.

Pozew złożony przez demaskatora Brook Jackson, w którym zarzuca Pfizerowi i jego dwóm kontrahentom manipulowanie danymi i popełnienie innych oszustw podczas badań klinicznych Pfizera dotyczących COVID-19, zostaje wstrzymany po wniosku pozwanych o oddalenie sprawy.

W wywiadzie dla The Defender, prawnik Jackson powiedział, że Pfizer twierdził, że pozew, który został złożony na podstawie ustawy o fałszywych roszczeniach, powinien zostać oddalony, ponieważ rząd USA wiedział o wykroczeniach w badaniach klinicznych, i nadal prowadzi interesy z producentem szczepionek.

Zgodnie z ustawą o fałszywych roszczeniach sygnaliści mogą być nagradzani za poufne ujawnienie oszustwa, które skutkuje przegraną finansową dla rządu federalnego.

Jednak orzeczenie Sądu Najwyższego USA z 2016 r., które rozszerzyło zakres zasady prawnej znanej jako „istotność”, zaowocowało serią orzeczeń sądów federalnych, w których sprawy o oszustwa wniesione na podstawie ustawy o fałszywych roszczeniach zostały oddalone.

Zgodnie z interpretacją Sądu Najwyższego, jeżeli rząd nadal płacił kontrahentowi pomimo oszukańczej działalności kontrahenta, oszustwo nie było uważane za „istotne” dla kontraktu.

Pfizer jest dostawcą federalnym, ponieważ podpisał wiele umów z rządem USA na dostarczenie szczepionek COVID-19 i Paxlovid, pigułki stosowanej w leczeniu wirusa.

   „Pfizer twierdzi, że oszustwo może ujść im na sucho, o ile rząd wypisze im czek, mimo że wie o oszustwie”, powiedział prawnik Robert Barnes.

Pozostali dwaj pozwani w sprawie to Ventavia Research Group, która przeprowadziła badania szczepionek w imieniu firmy Pfizer, oraz ICON PLC, również wykonawca firmy Pfizer.

Próbując wzmocnić przepisy dotyczące działań odwetowych w ustawie o fałszywych roszczeniach i zainstalować nowe zabezpieczenia przed umieszczaniem na czarnej liście osób zgłaszających przypadki naruszenia na poziomie branży, Kongres w lipcu 2021 r. wprowadził ustawę o zmianie ustawy o fałszywych roszczeniach z 2021 r.

W grudniu 2021 r. Pfizer zatrudnił lobbystę o dobrych koneksjach, Hazena Marshalla, oraz kancelarię prawniczą Williams & Jensen, aby lobbowali przeciwko ustawie.

Wcześniej firma Pfizer została ukarana wysoką grzywną w związku z ustawą o fałszywych roszczeniach. W ramach ugody z 2009 r. firma zapłaciła grzywnę w wysokości 2,3 miliarda dolarów — największą ugodę w sprawie oszustwa w służbie zdrowia w historii Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych — wynikającą z zarzutów nielegalnego wprowadzania do obrotu produktów nierejestrowanych, które nie zostały zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

   „Pfizer, jedna z najbardziej przestępczych firm farmaceutycznych na świecie, ukaranych grzywną, chce osłabić prawa, które pociągają je do odpowiedzialności” – powiedział Barnes The Defender.

Kongres nie podjął żadnych działań w sprawie poprawek do ustawy o fałszywych roszczeniach od listopada 2021 r., kiedy ustawa została dodana do kalendarza legislacyjnego Senatu.

Barnes powiedział, że wynik sprawy Jackson przeciwko Pfizerowi jest ważny nie tylko dla jego klienta, ale także dla amerykańskiej opinii publicznej.

   „Ta sprawa określi, czy Big Pharma może oszukiwać Amerykanów za pomocą niebezpiecznego leku, który szkodzi milionom bez żadnych środków prawnych, ponieważ twierdzą, że rząd był w oszustwie”.

Jackson była dyrektorem regionalnym Ventavii przez krótki okres w 2020 roku, ale została zwolniona po tym, jak powiadomiła FDA o problemach z próbami szczepionek firmy Pfizer.

Po zwolnieniu dała The BMJ skrytkę z wewnętrznymi dokumentami firmy, zdjęciami i nagraniami podkreślającymi rzekome wykroczenia Ventavii.

Dokumenty, które dostarczyła, zawierały dowody na sfałszowane dane, niepowodzenia ślepych prób i świadomość przynajmniej jednego dyrektora Ventavii, że członkowie personelu firmy „fałszują dane”.

Dokumenty Jackson dostarczyły również dowodów na administratorów, którzy „nie mieli przeszkolenia” ani zaświadczeń medycznych, lub którzy zapewniali „bardzo mały nadzór” podczas prób.

Jackson złożyła swoją skargę w sierpniu 2021 r. w Sądzie Okręgowym USA we Wschodnim Dystrykcie Teksasu, Wydział Beaumont, zarzucając Pfizerowi, Ventavia i ICON „celowe ukrycie kluczowych informacji ze Stanów Zjednoczonych, które podważają bezpieczeństwo i skuteczność ich szczepionki”.

Sędzia sądu okręgowego w lutym odpieczętował skargę Jackson, która zawierała 400 stron eksponatów.

Według skargi, Jackson, która miała ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z badaniami klinicznymi, „wielokrotnie informowała swoich przełożonych o złym zarządzaniu laboratorium, obawach dotyczących bezpieczeństwa pacjentów i problemach z integralnością danych” w ciągu około dwóch tygodni, kiedy była zatrudniona przez Ventavię.

Brook [Jackson] wniosła pozew w Qui Tam i sprawę odwetową przeciwko firmie Pfizer i innym osobom za oszustwa w związku z fałszywymi certyfikatami firmy Pfizer złożonymi Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności ich szczepionki przeciw COVID-19” – powiedział Barnes.

Sprawa Qui Tam odnosi się do przepisu ustawy o fałszywych roszczeniach, który umożliwia osobom fizycznym i podmiotom posiadającym dowody oszustwa przeciwko programom federalnym lub kontraktom pozwanie sprawcy w imieniu rządu USA

   „Była częścią badań klinicznych, była świadkiem niezwykłego nadużycia, zadęła w gwizdek i po tym została szybko zwolniona”.

Barnes powiedział, że jego zespół prawny złoży w sierpniu opinię o sprzeciwie wobec wniosku Pfizera o odwołanie, a sędzia może wydać decyzję w sprawie wniosku o odwołanie do jesieni 2022 roku.

***

 M. Jasińska

na podstawie https://childrenshealthdefense.org/defender/pfizer-whistleblower-lawsuit-fraud/

/ 07/05/22

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: