„pięć oczu” Bidena: Big Tech cenzura Five Eyes

big tech cenzura

Od lat Amerykanie w dużej mierze ignorowali inwigilację w mediach społecznościowych. Ale to wszystko ma się zmienić dzięki prezydentowi Bidenowi.

By MassPrivateI

Nikt nie potraktował poważnie planu Białego Domu, aby przekształcić Big Tech w quasi-program cenzury Five Eyes, pomimo wielokrotnych ostrzeżeń dziennikarzy i serwisów informacyjnych.

Dziennikarka Caitlin Johnstone ostrzegła, że Biały Dom naciska na Facebooka i Microsoft, aby cenzurowały wszelkie artykuły w mediach społecznościowych, których federalni nie lubią.

 

„Po tym, jak sekretarz prasowy Jen Psaki przyznał w czwartek, że administracja przekazała Facebookowi listę kont, których należy zakazać za rozpowszechnianie dezinformacji o szczepionce Covid, teraz podwoiła się, mówiąc, że ludzie, którzy rozpowszechniają takie materiały w Internecie, powinni zostać zablokowani nie tylko na jednej, ale na wszystkich platformach mediów społecznościowych.”

Federalni chcą, aby Big Tech zakazał publikowania w mediach społecznościowych historii i ludzi, których nie aprobują.

„Nie powinieneś mieć zakazu korzystania z jednej platformy, a z innych nie w dostarczaniu tam dezinformacji” – powiedział Psaki prasie w piątek.

Reuters ujawnił, że niektóre z największych amerykańskich firm technologicznych pozwolą „Five Eyes” i ONZ decydować, czyje historie „Globalne forum internetowe do walki z terroryzmem” powinno cenzurować.

„Do tej pory baza danych Globalnego Forum Internetowego ds. Zwalczania Terroryzmu (GIFCT) skupiała się na filmach i zdjęciach z grup terrorystycznych z listy ONZ, a więc w dużej mierze zawierała treści z islamistycznych organizacji ekstremistycznych, takich jak Państwo Islamskie, Al-Kaida i Talibowie ”.

GIFCT Big Tech to zasadniczo program cenzury Five Eyes, podszywający się pod forum mediów społecznościowych Big Tech, aby powstrzymać terroryzm i ekstremizm.

„W ciągu najbliższych kilku miesięcy grupa doda manifesty napastników – często udostępniane przez sympatyków po przemocy białej supremacji – oraz inne publikacje i linki oznaczone przez inicjatywę ONZ Tech Against Terrorism. Wykorzysta listy z grupy dzielącej się danymi wywiadowczymi Five Eyes, dodając adresy URL i pliki PDF z większej liczby grup, w tym Proud Boys, Three Percenters i neonazistów.

Twitter i YouTube pomagają również Five Eyes szpiegować światowe media społecznościowe.

„Firmy, w tym Twitter i YouTube, udostępniają „hasze”, unikalne liczbowe reprezentacje oryginalnych fragmentów treści, które zostały usunięte z ich usług. Inne platformy używają ich do identyfikowania tych samych treści we własnych witrynach w celu ich przejrzenia lub usunięcia”.

Inne firmy, które mają dostęp do bazy GIFCT, to Reddit, Snapchat, Instagram, Verizon Media, LinkedIn, Dropbox, MailChimp i Airbnb.

Trzy lata temu środki masowego przekazu ostrzegały nas, że firma Five Eyes żąda od firm technologicznych udostępnienia im tylnych drzwi do zaszyfrowanych danych użytkowników, a teraz w końcu spełnili swoje życzenie.

Niebezpieczeństwa związane z udostępnianiem adresów URL, plików PDF i danych osobowych globalnej agencji wywiadowczej przez Big Tech pozwolą rządom potajemnie śledzić i identyfikować osoby i organizacje, które uznają za zagrożenie.

Radio New Zealand podało, że jeśli jeden rząd ma dostęp do tych informacji, inne rządy zażądają tego w ramach prowadzenia interesów z innym krajem.

Komisarz ds. Prywatności Nowej Zelandii ostrzegł również, że nic nie powstrzymuje rządów przed nadużywaniem ich dostępu do postów w mediach społecznościowych. I to jest prawdziwe niebezpieczeństwo, że Big Tech, Five Eyes i ONZ decydują, kto jest terrorystą lub ekstremistą.

„Nawet wtedy nie rozwiążesz problemu technicznego, jakim jest umożliwienie dostępu do legalnych celów przy jednoczesnym utrzymaniu bezpiecznej sieci, a ludzie z branży technologicznej mówią mi, że to niemożliwe” – powiedział komisarz ds. prywatności John Edwards.

GIFCT twierdzi, że

„łączy przemysł technologiczny, rząd, społeczeństwo obywatelskie i środowisko akademickie w celu wspierania współpracy i wymiany informacji w celu przeciwdziałania terrorystycznej i brutalnej działalności ekstremistycznej w Internecie”.

Ale nie mówi ci, w jaki sposób decydują się na napiętnowanie kogoś jako terrorystę lub ekstremistę.

GIFCT przyznaje, że Big Tech potajemnie gromadzi bazę danych „haszy” lub unikalnych cyfrowych odcisków palców podejrzanych o terroryzm/ekstremistów postów w mediach społecznościowych od 2016 roku.

big tech

Big Tech wykorzystuje również swój wewnętrzny „Content Incident Protocol” (CIP), aby uzasadnić udostępnianie skrótów wideo ekstremisty i innych powiązanych treści z firmami Big Tech, Five Eyes i ONZ.

Jeśli tajna baza danych mediów społecznościowych GIFCT i CIP brzmi znajomo, to dlatego, że tak jest.

Stany Zjednoczone Postal Service i Fusion Centers w całym kraju od lat potajemnie szpiegują amerykańskie media społecznościowe.

Na początku tego tygodnia PayPal ogłosił, że współpracuje z Anti-Defamation League (ADL), aby zbadać, w jaki sposób ruchy ekstremistyczne i nienawiści w Stanach Zjednoczonych wykorzystują platformy finansowe do finansowania swojej działalności przestępczej.

PayPal zasadniczo tworzy własną wersję GIFCT, aby uzasadnić monitorowanie transakcji ludzi pod parasolem terrorystów/ekstremistów. Jak wspomniano w artykule, PayPal i ADL same „odkryją i zakłócą przepływy finansowe organizacji antyrządowych i organizacji białej supremacji”!

„Informacje zebrane w ramach inicjatyw będą udostępniane innym firmom z branży finansowej, organom ścigania i decydentom”, powiedział PayPal.

To tylko kwestia czasu, kiedy cenzura GIFCT zostanie wykorzystana do monitorowania i powstrzymywania protestów, które nie podobają się korporacjom i Białemu Domowi.

Jak Caitlin Johnstone to wymownie ujęła:

Powiedzieli, że potrzebujemy cenzury internetowej z powodu Rosji.
Powiedzieli, że potrzebujemy cenzury internetowej z powodu COVID.
Powiedzieli, że potrzebujemy cenzury internetowej ze względu na bezpieczeństwo wyborcze.
Powiedzieli, że potrzebujemy cenzury internetowej z powodu zamieszek na Kapitolu.
Powiedzieli, że potrzebujemy cenzury internetowej z powodu krajowego ekstremizmu.
Jestem pewien, że chcą tylko cenzury internetowej.

Korzystanie z GIFCT w celu umożliwienia korporacjom i Five Eyes zakazywania i cenzurowania kogo chcą, naraża wolność wszystkich na ryzyko.

Source: MassPrivateI Blog

Tłum. M.Jasińska

Za; https://www.activistpost.com/2021/07/biden-gives-five-eyes-what-it-always-wanted-access-to-everyones-social-media.html

Proszę o wsparcie na leczenie i rehabilitację
Nest Bank
85 2530 0008 2064 1053 5460 0001

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: