NATO chce mieć wpływ na standaryzację 5G

nato 5G

5G ma na celu doskonalenie działań wojennych 5G to także projekt wojskowy. Bundeswehra cyfryzuje się zgodnie z mottem „Jeśli nie dokonasz digitalizacji, przegrasz!”.

Kraje NATO promują teraz cyfrowe sieciowanie wojsk bojowych.

Serwis internetowy Heise informuje, w jaki sposób cyfrowa infrastruktura 5G i satelity są wykorzystywane do działań wojennych.

Na militarny wymiar 5G od dawna zwraca uwagę Centrum Informacji Militarnej (zob. Analiza IMI 2020/09), a także diagnose:funk (zob. dalsze linki). Defencenews pisze teraz, że NATO samo odkryło ten temat i dąży do tego, aby cywilne standardy 5G nie wpływały negatywnie na użyteczność wojskową:

„Agencja techniczna NATO [NCIA] chce mieć wpływ na toczące się rozmowy o standaryzacji 5G, aby zapewnić, że krytyczna technologia może być wykorzystywana zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych. Sojusz niedawno ustanowił własną międzynarodową inicjatywę 5G, w której uczestniczy obecnie ponad 10 państw członkowskich. [The] NCIA ma obecnie miliony dolarów na finansowanie technologii 5G, ale zauważa, że ​​mogłaby przeznaczyć dziesięć razy więcej środków, gdyby inicjatywa 5G przekształciła się w „prawdziwy program”. […] NATO będzie nadal pracować nad tym, aby wojskowe wykorzystanie 5G było brane pod uwagę w cywilnym opracowywaniu nowych standardów”.

Już w 2019 roku portal wojskowy esut.de w artykule „5G: Nowy standard komunikacji mobilnej obiecuje wielkie korzyści dla Bundeswehry”, że głównym motorem ekspansji 5G jest wojsko:

„Osoby prywatne nie są najważniejszą grupą docelową 5G, ponieważ w większości przypadków technologia ich użycia po prostu nie jest wymagana. Z drugiej strony nowa generacja komunikacji mobilnej wnosi znacznie więcej do przemysłu i sektora publicznego. Przemysłowy Internet Rzeczy (Internet of Things (IOT), czyli usieciowienie systemów przemysłowych, urządzeń i odpowiedniego oprogramowania, wymaga niezwykle małych opóźnień przy niskim zużyciu energii. Właśnie w tym miejscu 5G może zdobywać punkty”.

„Bundeswehra wcześnie zaczęła samodzielnie badać potencjał technologii 5G. W grę wchodzi również BWI, która jako dom systemu IT Bundeswehry testuje możliwe scenariusze aplikacji. W wybranych lokalizacjach Bundeswehry i BWI zaplanowano prototypowe lokalne komórki 5G – Radio – z podłączeniem do publicznej sieci 4G lub 3G.”

———–

Tłum. M.Jasińska

Źródło:

https://www.diagnose-funk.org/aktuelles/artikel-archiv/detail?newsid=1815

Proszę o wsparcie na leczenie i rehabilitację
Nest Bank
85 2530 0008 2064 1053 5460 0001

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: