Izraelski transhumanista i globalista spotkał się z Morawieckim. Kim jest Juwal Harari

HarariJuwal Harari/Mateusz Morawiecki sc: Twitter/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z izraelskim transhumanistą i globalistą – Juwalem Hararim, który przyjechał do Wielkopolski na kongres Impact’22.

Mniej entuzjastycznie do faktu spotkania podchodzą komentujący użytkownicy Twittera. – Koleś który chce hakować ludzi, mówi o chipach pod skóra służących do kontroli ludzi, mówi o bezużytecznych masach ludzi… Zresztą wystarczy posłuchać jego wypowiedzi. Po co z takim człowiekiem spotyka się premier w czasie wojny i u progu kryzysu gospodarczego? – możemy przeczytać od jednego z komentujących.

Kim jest Juwal Harari?

Harari został poznany kilka lat temu jako „ekspert od wszystkiego” dla „nowego” świata. Historyk dywaguje bowiem wizje przyszłości, wieszcząc koniec religii. Przekonuje także do człowieka-boga udoskonalonego technologią i bioinżynierią. Przepowiada także powstanie dataizmu – kultu algorytmów połączonych w jednej zbiorowej „jaźni”. Człowiek miałby być w niej jednym z wielu mikroczipów.

Izraelski historyk jest weganinem i żyje w sformalizowanym związku z drugim mężczyzną. Wraz z partnerem mieszka w moszawie Messillat Cijjon koło Jerozolimy. Życie tam jest zorganizowane podobnie jak w kibucach – na zasadzie kolektywu.

Harari opowiada się za łączeniem globalizmu i nacjonalizmu. Ma również szereg kontrowersyjnych teorii dotyczących zalet chipowania ludzi.

Harari interesuje, w jaki sposób Homo sapiens osiągnął swój obecny stan i swoją przyszłość. Jego badania koncentrują się na pytaniach makrohistorycznych, takich jak „Jaki jest związek między historią a biologią? Jaka jest zasadnicza różnica między Homo sapiens a innymi zwierzętami? Czy w historii istnieje sprawiedliwość? Czy historia ma kierunek? Czy ludzie stali się szczęśliwsi, gdy historia się rozwinęła?”

Harari uważa niezadowolenie za „głęboki korzeń” ludzkiej rzeczywistości i wiąże się z ewolucją.

Jan Feidorczuk do z DoRzeczy.pl napisał:

– Warto przypomnieć, że #Harari to:
– zwolennik globalizmu
– przeciwnik państw narodowych
– wróg religii
– imperialista
– radykalny krytyk cywilizacji
– krytyk takich pojęć jak choćby wolna wola, natura ludzka
– produkt marketingowy, który nie ma nic do zaoferowania państwu polskiemu.

Harari mowi wprost o produkowaniu ludzi

W mediach społecznościowych dostępne jest również nagranie, na którym Harari mówi, że w następnej rewolucji przemysłowej „produktem będą nie tkaniny lub maszyny, czy pojazdu lub nawet broń, ale produktem będą sami ludzie”.

– Najprościej mówiąc uczymy się produkować ciała i umysły. […] I tym razem, jeśli nie jesteś częścią tej rewolucji wystarczająco szybko, to najprawdopodobniej wyginiesz jako gatunek – stwierdza Hararari na nagraniu.

Według Harariego, gdy nauczymy się „produkować ludzi”, to tania siła robocza z Azji i Afryki stanie się niepotrzebna i najważniejszym pytaniem dla ludzkości będzie „co zrobić z tymi bezużytecznymi ludźmi?”.

———-

Izraelski transhumanista i globalista spotkał się z Morawieckim. Kim jest Juwal Harari

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: