Aby uchronić się przed wzrostem kosztów utrzymania ludzie powinni pracować więcej godzin lub przenieść się do lepszej pracy,

UKMinister w rządzie UK zasugerowała, że ludzie zmagający się z kosztami życia powinni poświęcić więcej godzin lub przenieść się do lepiej płatnej pracy.

Rachel Maclean, minister ds. ochrony, powiedziała Kay Burley w Sky News, że to tylko niektóre ze sposobów, w jaki gospodarstwa domowe mogą „ochronić się”, gdy ceny rosną.

Powiedziała, że ​​każdy minister przygląda się tej kwestii, ponieważ konsumenci napotykają „krótkoterminową presję”, taką jak wysokie rachunki za energię i żywność.

Dodała jednak: „W dłuższej perspektywie musimy mieć plan rozwoju gospodarki i upewnić się, że ludzie są w stanie lepiej chronić siebie – czy to przez poświęcenie większej ilości godzin, czy przejście do lepiej płatnej pracy, to są długo terminowe działania, ale na tym się skupiamy jako rząd”.

Naciskana przez przykłady, że niektórzy ludzie pracują na trzech stanowiskach, ale nadal muszą odwiedzać banki żywności, dodała: „W przeszłości często słyszeliśmy, gdy ludzie borykają się z problemami budżetowymi, że jest to jedna z przeszkód – i może nie dla wszystkich – chodzi o możliwość przepracowania większej liczby godzin lub nawet przejścia do lepiej płatnej pracy.

Więc może to być właściwe tylko dla niektórych osób – które mogą uzyskać dostęp do dodatkowych godzin.

„Ale oczywiście to nie zadziała w przypadku osób, które już pracują na trzech stanowiskach”.

Pomoc udzielana szkołom i za pośrednictwem władz lokalnych będzie skierowana na pomoc „tam, gdzie jest najbardziej potrzebna”, powiedziała.

https://news.sky.com/story/minister-says-people-should-work-more-hours-or-move-to-a-better-job-to-protect-themselves-from-cost-of-living-surge-12614360

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: