Soros pociąga za sznurki na Ukrainie: za „Wielkim Resetem” i Rosją bez Putina

W niedawnym artykule rosyjski think tank „RUSSTRAT – Instytut Strategii Politycznych i Gospodarczych” komentuje machinacje amerykańskiego spekulanta George’a Sorosa na Ukrainie.

Uważa się, że Soros jest częścią tajnych służb USA, przeprowadzając zamachy stanu i „Wielki reset”. Ukraina służy jako „torpeda przeciwko Moskwie” – powiedział sam Soros.Ponieważ Moskwa stoi na drodze kliki Nowego Porządku Świata, która walczy o Rosję bez Putina.

ukraiński oligarcha Soros

Na Ukrainie Soros spodziewa się, że będzie głównym beneficjentem „wyprzedaży”, donosi RUSSTRAT. Tylko w latach 2016-2018 Soros nabył 350 000 metrów kwadratowych nieruchomości komercyjnych na Ukrainie poprzez wspólne fundusze za pośrednictwem swojego „wicekróla”, oligarchy Tomasza Fiala, dyrektora generalnego i założyciela Dragon Capital. Z inwestycjami sięgającymi 400 mln USD, Dragon Capital stał się największym nabywcą nieruchomości i zasobów medialnych na rynku ukraińskim. Soros przejmie kontrolę nad systemem komunikacji.

Torpeda przeciwko Rosji .

„Potrzebujemy Ukrainy jako torpedy w wojnie z Rosją. Nie obchodzi nas los obywateli tego kraju” – powiedział kiedyś, według portalu. brytyjskiemu Guardianowi w 2019 roku, Soros, i że kiedy prezydent Wołodymir Zełenski został wybrany na prezydenta, ​​to, co stało się z Ukrainą, było jego najlepszym projektem. Ukraina była świadkiem wielu rewolucji, żadna nie odniosła sukcesu, a teraz odbyły się „uczciwe i wolne wybory”.

Putin blokuje Wielki Reset

Według komentarza RUSSTRAT zakończenie rosyjskiej operacji specjalnej będzie nie tylko zwycięstwem nad reżimem kijowskim. Zwycięstwo Rosji byłoby również ciosem dla planu Wielkiego Resetu Klausa Schwaba. Spowoduje to spustoszenie wśród globalistów i Sorosa, którzy przez dziesięciolecia zamienili byłą republikę radziecką w trampolinę do walki z ich głównym wrogiem, który nie pasuje do „nowego porządku światowego”. George Soros nigdy nie ukrywał, że „jego główny wróg ma siedzibę w Moskwie”, już w 2014 r. złożył odpowiednie oświadczenia.

Blog odwoływał się również do wypowiedzi Zbigniewa Brzezińskiego, byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego 39. prezydenta USA Jimmy’ego Cartera, który zwrócił uwagę na Ukrainę jako podporę zarówno dla interesów USA, jak i Rosji. Według bloga powiedział, co następuje:

„Nowy porządek światowy pod hegemonią USA zostanie stworzony przeciwko Rosji, kosztem Rosji i na jej ruinach. Dla nas Ukraina jest zachodnią placówką przeciw odbudowie Związku Radzieckiego”.

Brzeziński, który zmarł w 2017 roku, był zwolennikiem ekspansji NATO na wschód.

Plac zabaw dla spekulantów

Według komentarza RUSSTRAT, rosyjska operacja specjalna na Ukrainie pokrzyżowała teraz również plany spekulanta i założyciela „Agencji Modernizacji Ukrainy” Bernarda-Henri Levy’ego i jego brytyjskich współinwestorów, właścicieli ponadnarodowej korporacji. produkujący gen- Produkty firmy Monsanto i wielu innych „biznesmenów”, którym Soros i Levy obiecali główną nagrodę – „Nową Rosję bez Putina” w zamian za zastrzyki gotówki w „ratowaniu demokracji na Ukrainie”.

Według raportu Soros zainwestował dużo pieniędzy w różne fundusze na Ukrainie – stosując taką samą taktykę, jak w Rosji w latach 90. XX wieku.

Fałszowanie historii i nowe programy nauczania

W tamtym czasie rosyjscy naukowcy otrzymali granty w wysokości 500 dolarów (dwuletnia pensja) na przepisanie podręczników historii i programów szkolnych. Soros stwierdził wówczas, że stworzenie projektu tak udanego jak Ukraina zajmie około 25 lat, czyli pokolenia. Oprócz wypaczania historii stosunków rosyjsko-ukraińskich oraz oczerniania przeszłości i teraźniejszości państwa rosyjskiego, fundacja z powodzeniem promowała wśród młodych ludzi „europejskie wartości i demokrację”. „Rezultat: Majdan i rozpętanie ludobójstwa w Donbasie” – kontynuował RUSSTRAT.

„Krwawy inwestor”

Komentując RUSSTRAT, Soros jest opisywany jako „krwawy inwestor”, który sponsorował opozycję jugosłowiańską, która później prześladowała Slobodana Miloszevicia (prezydenta Jugosławii 1987-2000); To samo zrobił z „Pomarańczową Rewolucją” i „Euromajdanem” na Ukrainie oraz „Rewolucją Róż” w Gruzji. Mówi się, że w 2018 roku brytyjski polityk Nigel Farage opisał Sorosa jako „główne zagrożenie dla całego zachodniego świata”. Prezydent Turcji Erdogan oskarżył miliardera o chęć zniszczenia i podziału narodów. Jest również obwiniany za protesty w parku Gezi w Stambule w 2013 roku. Fundacja Sorosa od tego czasu wycofała się z Turcji.

Soros na żołdzie amerykańskich tajnych służb?

Amerykański politolog Siergiej Sudakow, członek korespondent Akademii Nauk Wojskowych Federacji Rosyjskiej, jest cytowany w artykule RUSSTRAT: Soros jest integralną częścią amerykańskich tajnych służb. Mówi o „kolektywie Sorosa”, osi między spekulantem, Departamentem Stanu USA i agencjami wywiadowczymi USA, które dostarczają informacji dla rozwoju jego planów i działań. Nie ma ani jednego konfliktu, w którym Fundacja Sorosa nie brała udziału (jest zakazana w Rosji).

Filantropijne szyderstwo

Zgodnie z artykułem opublikowanym w 2020 roku przez rosyjską platformę internetową inoSMI, dotyczącym zarzutów, że prowokował kryzysy finansowe w Tajlandii, Indonezji, Malezji, Japonii i Rosji, Soros powiedział: „Nie oszukuję. Zarabiam tylko pieniądze. Nie mogę i nie chcę patrzeć na społeczne konsekwencje moich działań. Staram się postępować właściwie, ale czasami moje działania prowadzą do negatywnych konsekwencji, jak w Rosji. Jako gracz rynkowy muszę konkurować, aby wygrać”.

Azerbejdżański politolog Zaur Rasulzade napisał w 2020 r.:

„Gdziekolwiek pojawili się jego ludzie, zaczęły się zamieszki, które często się kończyły próbami zamachów stanu”.

Kapitał Sorosa rośnie niezmiernie, ponieważ wszystko jest nastawione na kontrolowanie wysoce dochodowych sektorów gospodarek podbitych krajów. 

***

Tłum. M. Jasińska

Foto: Freepik; Soros: Niccolò Caranti, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0; Selenski: Wikimedia Commons, CC0; Kolaż: Wochenblick

Źródło:

23. April 2022

https://www.wochenblick.at/great-reset/soros-zieht-faeden-in-der-ukraine-fuer-great-reset-und-ein-russland-ohne-putin/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: