Pat Buchanan. Pierwszy priorytet – unikaj wojny USA z Rosją.

iii wojna

czerwonyNeokonserwatyści i jastrzębie wojenne stoją na stanowisku, że widoczna klęska armii rosyjskiej i jej wypędzenie z Ukrainy oraz upokorzenie i wyrugowanie Putina muszą być celami Ameryki. A te cele nie powinny podlegać negocjacjom.

Zapytany, czy Stany Zjednoczone powinny wysłać wojska do walki u boku Ukraińców, senator Chris Coons, Delegacja Del., powiedział, że w niedzielę może nadszedł czas.

Prezydent Rosji Władimir Putin „przestanie tylko wtedy, gdy go zatrzymamy”, powiedział Coons.

   „Jesteśmy w bardzo niebezpiecznym momencie, w którym ważne jest, abyśmy… my w Kongresie i administracji doszliśmy do wspólnego stanowiska co do tego, kiedy jesteśmy gotowi zrobić kolejny krok i wysłać nie tylko broń, ale wojska na pomoc w obronie Ukrainy ”.

   „Jeśli odpowiedź brzmi nigdy, to zapraszamy na kolejny poziom eskalacji brutalności ze strony Putina”.

W odpowiedzi Biały Dom potwierdził deklarację prezydenta Joe Bidena, że ​​wojska amerykańskie nie zostaną wysłane do walki z Rosjanami na Ukrainie, ponieważ otworzyłoby to drzwi do III wojny światowej.

Powiedział Biden w zeszłym miesiącu: „Pomysł, że zamierzamy wysłać ofensywny sprzęt i samoloty, czołgi i pociągi z amerykańskimi pilotami i amerykańskimi załogami, po prostu zrozum… to się nazywa III wojna światowa, OK? Zacznijmy od razu, chłopaki.

Biden dodał: „Nie będziemy walczyć z trzecią wojną światową na Ukrainie”.

Jednak odkąd Biden wygłosił te uwagi, czerwona linia przeciwko bezpośredniej pomocy USA dla ukraińskiego wojska przesunęła się, chociaż utrzymał się zakaz wprowadzania wojsk amerykańskich i sił powietrznych.

Obecne stanowisko USA można podsumować w ten sposób:

   Ponieważ siły amerykańskie walczące i zabijające Rosjan na Ukrainie wywołałyby wojnę amerykańsko-rosyjską, która mogłaby przerodzić się w wojnę nuklearną, nie zrobimy tego pierwszego kroku i nie będziemy ryzykować bezpieczeństwa i przetrwania naszego kraju, nawet jeśli pozostaniemy poza tym wojna dwumiesięczna oznacza klęskę Ukrainy.

Nazwijcie to stanowiskiem Eisenhowera.

W 1956 roku prezydent Dwight Eisenhower odmówił użycia sił amerykańskich do interwencji w celu powstrzymania rosyjskich czołgów przed stłumieniem rewolucji węgierskiej, która powstała przeciwko okupacji i rządom sowieckim.

Ike nie chciał przekroczyć jałtańskiej linii dzielącej Europę i zdecydował się pozwolić, by rewolucja węgierska upadła, zamiast potencjalnie wywołać wojnę, w której zagrożeni byliby nasi żołnierze i naród.

Ike dosłownie postawił Amerykę na pierwszym miejscu, przed Węgrami.

Gdzie odmowa Bidena podążania za namową Coona pozostawia rywalizujących walczących w tej wojnie ukraińsko-rosyjskiej?

Putin poniósł szereg niepowodzeń od rozpoczęcia inwazji.

Nie udało mu się zdobyć żadnego z trzech największych miast Ukrainy: stolicy Kijowa, drugiego co do wielkości miasta Charkowa ani trzeciego co do wielkości miasta Odessy i głównego portu nad Morzem Czarnym.

Putin poniósł upokarzającą porażkę i wycofał się w bitwie pod Kijowem i stracił czwartą część sił, z którymi rozpoczął wojnę.

Flagowy okręt rosyjskiej floty czarnomorskiej, krążownik Moskwa, został zatopiony, podobno przez ukraińskie pociski przeciwokrętowe.

Ale Putin też ma na swoim koncie sukcesy.

Jeśli Mariupol, główny port Ukrainy na Morzu Azowskim, upadnie, zgodnie z oczekiwaniami, Putin będzie miał swój „most lądowy” z Rosji na Krym. Na północ od Krymu oraz na zachód od Ługańska i Doniecka Putin dodał także ziemie, które posiadał od 2014 roku.

Zdobycie i aneksja Donbasu przez Rosję Putin mógłby nazwać zwycięstwem. Zdobycie Charkowa lub Odessy, które dałoby Putinowi kontrolę nad całym czarnomorskim wybrzeżem Ukrainy, czyniąc Kijów stolicą kraju śródlądowego, byłoby triumfem.

Co prowadzi nas do debaty, która toczy się teraz w USA.

Neokonserwatyści i jastrzębie wojenne stoją na stanowisku, że widoczna klęska armii rosyjskiej i jej wypędzenie z Ukrainy oraz upokorzenie i wyrugowanie Putina muszą być celami Ameryki. A te cele nie powinny podlegać negocjacjom. Mówi się, że niepowodzenie w osiągnięciu tych celów oznaczałoby porażkę NATO i Stanów Zjednoczonych.

Problem z tym scenariuszem zwycięstwa?

Putin wysłał wiele sygnałów, że zanim zaakceptuje klęskę swojej armii i kraju oraz własne usunięcie i proces jako „przestępca wojenny”, który zaangażował się w „ludobójstwo”, użyje na polu bitwy broni nuklearnej ze swojego arsenału 6 tys. wojna.

W środę Putin ogłosił rosyjski test nowego gigantycznego międzykontynentalnego pocisku balistycznego.

Dysydenci uważają, że Putin może nie blefować, że wczesne i wynegocjowane zakończenie tej wojny może być konieczne, aby uniknąć szerszego konfliktu, który może przerodzić się w III wojnę światową.

Ale, jak zawsze, oskarża się ich o nieśmiałość i tchórzostwo oraz za przepuszczanie historycznej okazji do zarządzenia autorytarnej Rosji klęski, którą zaprosiła tą inwazją i na którą w pełni zasługuje.

Przypomnijmy jednak: aby uniknąć wojny z Rosją, prezydent Harry Truman odmówił przełamania blokady Berlina Józefa Stalina. Eisenhower pozwolił, by rewolucja węgierska utonęła we krwi i kazał Brytyjczykom, Francuzom i Izraelczykom wydostać się z Egiptu. Prezydent John F. Kennedy pozwolił wznieść się Murowi Berlińskiemu. Prezydent Lyndon B. Johnson pozwolił, by Układ Warszawski zmiażdżył Praską Wiosnę.

Im szybciej ta wojna się skończy, tym lepiej dla wszystkich.

***

https://www.theoccidentalobserver.net/2022/04/23/first-priority-avoid-us-war-with-russia/?utm_source=feedburner&utm_medium=email

Za; https://gazetawarszawska.com/index.php/politics/7743-pierwszy-priorytet-unikaj-wojny-usa-z-rosja

wsparcie na leczenie i rehabilitację
Nest Bank
85 2530 0008 2064 1053 5460 0001

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: