Zełenski: Ukraina będzie jak Izrael, a nie zdemilitaryzowana jak Szwajcaria po wojnie

Zelenski

Zełenski: ” Ukraina na pewno nie będzie tym, czym na początku chcieliśmy, żeby była. To niemożliwe. liberalna, europejska– tak nie będzie.”My będziemy jak „wielki Izrael”” I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe?!

By TOVAH LAZAROFF Published: APRIL 5, 2022 21:27

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina nie zostanie zdemilitaryzowana jak Szwajcaria, ale „będzie jak wielki Izrael”.

Po rosyjskiej inwazji Ukraina planuje wzorować się na Izraelu, a nie Szwajcarii, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa narodowego, powiedział we wtorek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

„Myślę, że wszyscy nasi ludzie będą naszą wielką armią. Nie możemy mówić o „Szwajcarii przyszłości” – prawdopodobnie nasze państwo będzie mogło tak wyglądać jeszcze długo później” – powiedział Zełenski. „Ale na pewno staniemy się „wielkim Izraelem” z własną twarzą”.

„Nie zdziwimy się, że będziemy mieć przedstawicieli Sił Zbrojnych czy Gwardii Narodowej we wszystkich instytucjach, supermarketach, kinach, będą ludzie z bronią. Jestem pewien, że nasza sprawa bezpieczeństwa będzie numerem jeden w ciągu najbliższych dziesięciu lat ,” wyjaśnił.

Ukraina uporczywie opierała się rosyjskim żądaniom demilitaryzacji, a Zełenski wyjaśnił we wtorek, że jego kraj musi mieć armię do obrony swojego narodu przed rosyjską agresją w przyszłości.

Potrzebne będą również kraje, które zapewnią Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa, powiedział Zełenski, wymieniając Izrael jako jeden z tych krajów.

zelenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawia w Kijowie na Ukrainie 30 marca 2022 r. do członków norweskiego parlamentu przez łącze wideo, gdy na Ukrainę trwa rosyjski atak, (źródło: ukraiński prezydencki serwis prasowy / materiały informacyjne za pośrednictwem REUTERS)

„Wszystko to jest omawiane na poziomie doradców i przywódców z Francją, Stanami Zjednoczonymi, Turcją, Wielką Brytanią, Polską, Włochami, Izraelem i jest wielu przyjaciół, którzy chcą dołączyć” – powiedział Zełenski. „Do tej pory nie otrzymaliśmy konkretnej listy gwarancji i listy krajów, które są gotowe dołączyć do nas w 100%.”

Ukraina potrzebuje małego grona państw gotowych do pomocy w jej potrzebach obronnych, Zełenski wyjaśnił.

„Potrzebujemy poważnych graczy, gotowych na wszystko. Potrzebujemy grona państw, które są gotowe dostarczyć wszelką broń w ciągu 24 godzin. Potrzebujemy poszczególnych krajów, od których tak naprawdę zależy polityka sankcji, aby te sankcje były z góry głęboko opracowane. że w pierwszej sekundzie, gdy odczujemy zagrożenie ze strony Federacji Rosyjskiej, te państwa zjednoczą się i w ciągu trzech dni wprowadzą wszystko na raz, wszystko zablokują” – powiedział Zełenski.

Zełenski rozmawiał z mediami tuż przed wystąpieniem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, w którym oskarżył Rosję o zbrodnię wojenną i wezwał do jej usunięcia z 15-osobowej rady. Rosja jest jednym z pięciu stałych członków rady i jako taka ma prawo weta. Rosja wykorzystała to weta, by zablokować wszelkie działania Rady Bezpieczeństwa ONZ przeciwko jej wojnie z Ukrainą.

„Mamy do czynienia z państwem, które zamienia swoje weto w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na prawo do (spowodowania) śmierci” – powiedział Zełenski w przemówieniu na żywo ze stolicy Ukrainy, Kijowa, wzywając do reformy światowego ciała. „Rosja chce zamienić Ukrainę w milczących niewolników” – kontynuował.

W masowym grobie przy kościele w Buczy może leżeć od 150 do 300 ciał, powiedziała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmiła Denisowa.

Moskwa zaprzecza, jakoby celowała w ludność cywilną na Ukrainie i powiedziała, że ​​śmierć w Buczy była „potwornym fałszerstwem” zainscenizowanym przez Zachód w celu zdyskredytowania jej.

Odpowiadając na przemówienie Zełenskiego, ambasador Rosji w ONZ Wasilij Nebenzia powiedział Radzie: „Po raz kolejny słyszeliśmy ogromną ilość kłamstw na temat rosyjskich żołnierzy i wojska”.

Rosja twierdzi, że 24 lutego rozpoczęła „specjalną operację wojskową” na Ukrainie w celu demilitaryzacji i „denazyfikacji” kraju, który prezydent Władimir Putin uważa za nielegalne państwo. Stanowisko Kremla jest odrzucane przez Ukrainę, demokrację parlamentarną i Zachód jako pretekst do niesprowokowanej inwazji.

—-

M.Jasińska

Za; https://m.jpost.com/international/article-703335/amp

Na zdjęciu: Israeli Prime Minister Naftali Bennett, Ukrainian President Volodymyr Zelensky / (photo credit: NIR ELIAS/REUTERS, UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE/REUTERS)

————-

Zobacz:

Jerozolima – początek wszystkiego…

Jerozolima – miejsce, gdzie krzyżują się drogi trzech najważniejszych religii, a synagogi stoją u boku meczetów i chrześcijańskich kościołów. Żydzi przybywają tu, żeby stanąć pod Ścianą Płaczu i wsunąć pomiędzy kamienie karteczkę z prośbą do Boga. Muzułmanie pragną wspiąć się na Wzgórze Świątynne i pomodlić przy świętej skale. Chrześcijanie chcą przeżyć tajemnicę narodzenia i śmierci Jezusa. Każdy choć raz w życiu chciałby się znaleźć w tym pradawnym centrum …

Jedna odpowiedź na “Zełenski: Ukraina będzie jak Izrael, a nie zdemilitaryzowana jak Szwajcaria po wojnie”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: