Ikona Matki Bożej „Zmiękczającej Złe Serca” płynęła strumieniem mirry

Mirrotoczenie ikony Matki Bożej „Zmiękczającej złe serca” w Głównej Świątyni Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej

W Głównej Świątyni Sił Zbrojnych Rosji w Kubince pod Moskwą z ikona Matki Bożej „Zmiękczającej złe serca” zaczęła płynąć mirra.

W niedzielę przebaczenia zdarzył się cud w głównej świątyni rosyjskich sił zbrojnych. Podczas nabożeństwa z ikony Matki Bożej „Zmiękczającej złe serca” zaczęła płynąć mirra. Sądząc po materiałach wykonanych przez naocznych świadków, mirra nie kapie, ale leje się bezpośrednio.

W niedzielę 6 marca w Kościele Głównym Rosyjskich Sił Zbrojnych odbyło się nabożeństwo. Podczas nabożeństwa swoje dzieła wykonywał Chór Preobrażenski, kobiecy chór Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej, chór „Za wiarę i ojczyznę”, a także kadeci i Suworowici.

Jego Świątobliwość Patriarcha Cyryl w swoim kazaniu po Boskiej Liturgii w Katedrze Chrystusa Zbawiciela przypomniał najważniejsze. W niedzielę przebaczenia, w wigilię Wielkiego Postu, prawosławni powinni przebaczać grzechy i zapomnieć o krzywdach z przeszłości. Jest to konieczne, także tam, gdzie jest to bardzo trudne, gdzie ludzie toczą ze sobą wojnę.

   „Ale przebaczenie bez sprawiedliwości jest kapitulacją i słabością. Dlatego przebaczeniu musi towarzyszyć nieodzowne zachowanie prawa do stania po stronie świata, po stronie prawdy Bożej, po stronie przykazań” – podkreślił Patriarcha Cyryl Moskwy i Całej Rusi.

M.Jasińska

06 Марта 2022

Za; https://tsargrad.tv/news/ikona-bozhiej-materi-umjagchenie-zlyh-serdec-zamirotochila_507367

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: