Zełenski agituje na rzecz OZE: „Ludzkość musi przestać korzystać z paliw kopalnych…

zełenskiWołodymyrZełenski/ fot. Instagram

Zełenski agituje na rzecz OZE: „Ludzkość musi przestać korzystać z paliw kopalnych. Zielona technologia stała się rozsądną odpowiedzią”

We wtorek (29.03.2022) prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie on-line w duńskim parlamencie. Zełenski stwierdził, że „brutalność Rosji na Ukrainie osiągnęła wyższy poziom niż podczas II wojny światowej”. Następnie wezwał duńskie władze do zaprzestania importu rosyjskiej ropy. – Od dawna wiadomo, że ludzkość musi przestać  korzystać z paliw kopalnych. Zielona technologia stała się teraz oczywistością i rozsądną odpowiedzią – powiedział.

Zełenski stwierdził też, że cała Europa „solidarnie musi zrezygnować z zakupu rosyjskiej ropy”. Podkreślił, że nawet w EU są siły, które „nic nie robią, aby przywrócić pokój na Ukrainie, a pomagają Rosji zarabiać pieniądze”. Dodał, że „Rosja próbuje podkopać Unię od wewnątrz”.

Prezydent Ukrainy podziękował też duńskim firmom za wycofanie się z rynku rosyjskiego. – Proszę, abyście na tym nie poprzestali, abyście nadal pracowali nad ważnymi decyzjami, które są potrzebne – zaapelował.

A więc doszło do tego, że prezydent Ukrainy agituje za oparciem systemu energetycznego na niewydajnych i niestabilnych odnawialnych źródłach energii. Frans Timmermans może być zadowolony. Skoro Zełenski domaga się powszechnego wdrożenia tzw. zielonych technologii, to któż mógłby odmówić „bohaterowi naszych czasów”. A to, że w wyniku zielonej rewolucji prąd będzie dobrem luksusowym, albo nie będzie go wcale, jest najwidoczniej mało ważne.

Oprócz bajki o zielonej technologii jako „rozsądnej odpowiedzi”, Zełenski sprzedaje też opowieść o wojnie na Ukrainie jako bardziej okrutnej niż II wojna światowa. Oczywiście sprzedaje ją na Zachodzie, bo w Polsce nie miałby szans. Żyją jeszcze ci, którzy pamiętają, co Niemcy, Ukraińcy i Rosjanie wyprawiali z Polakami podczas wojny. Rzeź Woli, Rzeź Wołyńska i Katyń to symbole barbarzyństwa, któremu obecna wojna na Ukrainie nawet do pięt nie dorasta. Prezydent Zełenski ewidentnie zagalopował się w swoich przemówieniach. Takie manipulacje mogą tylko budzić niesmak. Co za dużo, to niezdrowo.

————–

marzec 29, 2022

Źródło cytatów: PAP

Za; https://wprawo.pl/zelenski-agituje-na-rzecz-oze-ludzkosc-musi-przestac-korzystac-z-paliw-kopalnych-zielona-technologia-stala-sie-rozsadna-odpowiedzia/

wybrane komentarze z Twittera

Co ma OZE do „wojny w ukraińskim wydaniu „???

Widział ktoś kiedyś przywódcę państwa, które TOCZY WOJNĘ, DBAJĄC PRZY TYM O KONIECZNOŚĆ WPROWADZENIA ZIELONEJ ENERGII? Agenda 2030 w realizacji.

I właśnie teraz ma czas na takie głupoty, gdy jego kraj płonie. Nawet nie wiem jak to skomentować.

Plonie tam, gdzie podpalił

Człowiek orkiestra. Ma czas na wszystkie rozkminy z tego, a nawet z równoległego Świata. Tetar widać, że ta wojna to jakaś dziwna jest, jakby zainscenizowana. Zresztą nie doszłoby do niej gdyby Zełeński dotrzymał obietnic złożonych w Mińsku.

Jedna odpowiedź na “Zełenski agituje na rzecz OZE: „Ludzkość musi przestać korzystać z paliw kopalnych…”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: