Wojna na Ukrainie. Papież Franciszek o wydatkach na zbrojenia: „To skandal”

franFranciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Papież Franciszek powiedział, że wydatki na zbrojenia są „skandalem”. – Czemu nie zjednoczyć naszych sił i zasobów, by stoczyć prawdziwe batalie cywilizacyjne – pytał Ojciec Święty w poniedziałek. Jak dodał chodzi o „walkę z głodem i brakiem wody, z chorobami i epidemiami, z ubóstwem i dzisiejszym niewolnictwa”.

Papież Franciszek poruszył zagadnienia związane z wyścigiem zbrojeń i wydatkami na zwiększanie potencjału obronnego państw podczas audiencji dla działaczy organizacji wolontariatu z Modeny na północy Włoch. Organizacja ta realizuje projekty pomocowe głównie w Afryce.

– Czemu trzeba prowadzić wojnę z powodu konfliktów, które powinniśmy rozwiązać rozmawiając jak ludzie?”- zapytał papież.

– Pewne decyzje nie są neutralne – dodał Ojciec Święty. – Przeznaczanie dużej części wydatków na broń oznacza odebranie ich innym, dalsze odbieranie temu, komu potrzeba niezbędnych rzeczy – wyjaśnił.

Wydatki na zbrojenia to jest skandal

– I to jest skandal – wydatki na zbrojenia. Ileż wydaje się na broń – mówił Franciszek. – To straszne – dodał.

Następnie zaznaczył, że pieniądze są wydawane na wojnę, która w obecnej chwili „jest blisko”.

– Wydaje się (pieniądze – red.) na broń, by prowadzić wojnę, nie tylko tę, która jest straszna i trwa teraz. Odczuwamy ją bardziej, bo jest blisko – powiedział Franciszek.

Papież podkreślił, że wojny bez przerwy trwają w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Wyraził także opinię, że „wydawanie pieniędzy na broń brudzi duszę, serce, ludzkość”.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-21/wojna-w-ukrainie-papiez-franciszek-o-wydatkach-na-zbrojenia-to-skandal/

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: