Rosyjski portal wzywa do „denazyfikacji” Polski. „Wciągają świat w wojnę”

kaczyńskiW artykule zatytułowanym „»Hiena« Europy Polska wciąga świat w trzecią wojnę światową” rosyjski portal pravda.ru pisze, że Polacy nie wyciągnęli wniosków z historii, najwyraźniej chcą czwartego rozbioru i że Polska to kraj, który trzeba „zdenazyfikować”.

„Hiena” Europy Polska wciąga świat w III wojnę światową

Polska nie wyciągnęła żadnych wniosków ze swoich trzech rozbiorów i usilnie stara się zorganizować trzecią wojnę światową, proponując „misję pokojową” NATO na Ukrainie.

Polska proponuje wysłanie wojsk NATO na Ukrainę

We wtorek 15 marca w Kijowie odbyło się spotkanie Władimira Zełenskiego (wątpliwe, żeby tam było)

  • z premierem RP Mateuszem Morawieckim,
  • wicepremierem ds. bezpieczeństwa, szefa rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosławem Kaczyńskim,
  • Premierami Czech i Słowenii, odpowiednio Petrem Fiala i Janezem Jansa.

Kaczyński zaproponował wysłanie na Ukrainę misji NATO lub „szerszej”.

„Potrzebujemy misji pokojowej NATO, a może nawet szerszego składu międzynarodowego. Ale takiej misji, która będzie w stanie się obronić, która będzie działać na terytorium Ukrainy, oczywiście za zgodą prezydenta i rządu, będzie na terytorium kraju, a to nie będzie misja nieuzbrojona” – powiedział Kaczyński.

„Z punktu widzenia prawa międzynarodowego będzie to całkiem do przyjęcia iw żadnym wypadku nie będzie powodem do wojny” – zapewnił.

To ostatnie stwierdzenie jest fałszywe, ponieważ chodzi o bezpośredni konflikt militarny między NATO i jego państwami członkowskimi a Rosją oraz szerzej z OUBZ.

Polscy politycy zaczęli wyrzucać słowa, które w obecnych warunkach prowadzą do eskalacji. Historia Polaków niczego nie uczy, widocznie chcą czwartego rozbioru Polski lub po prostu autodestrukcji.

Nie ma sensu targować się z Rosją, ona rozwiąże jej problemy

Siergiej Jermakow, czołowy ekspert РИСИ, powiedział Pravda.Ru, że Jarosław Kaczyński nie jest postacią, która może wypowiadać się w imieniu NATO, ale za jego propozycją kryje się chęć „zbicia dla siebie kapitału politycznego”.

„To znak solidarności z reżimem kijowskim, ale wygląda to bardziej na farsę” – opisał spotkanie w Kijowie Siergiej Jermakow.

Zdaniem eksperta, NATO rozumie, że rosyjskie propozycje gwarancji bezpieczeństwa, które pojawiły się w grudniu ubiegłego roku, zostały bezmyślnie odrzucone i „doprowadziło to do kryzysu, który obserwujemy”.

„NATO nie wyraziło chęci siłowej pomocy Ukrainie o co prosi ​​reżim kijowski. Nie będzie strefy zakazu lotów ani czegokolwiek innego, ponieważ NATO całkiem słusznie obawia się kolizji z Federacją Rosyjską. co więcej, w imieniu NATO takie negocjacje polityczne są po prostu niewłaściwe” – powiedział Siergiej Jermakow.

Polska – hiena Europy

Polska zawsze była „hieną” Europy, w przenośnym wyrażeniu Winstona Churchilla. Oto kilka faktów, które mówią, że jest to prawdziwa cecha.

  • Po zakończeniu I wojny światowej Polska zajęła Zachodnią Ukrainę i Zachodnią Białoruś – terytoria Imperium Rosyjskiego, których młode państwo sowieckie nie mogło ochronić. Na Ukrainie wiosną 1920 r. Polacy dokonywali żydowskich pogromów i masowych egzekucji. W mieście Rowno Polacy rozstrzelali ponad trzy tysiące cywilów, w mieście Tetiev – około czterech tysięcy Żydów. Tysiące schwytanych żołnierzy Armii Czerwonej zostało rozstrzelanych w polskich obozach. Dopiero w 1939 roku ziemie te zostały wyzwolone przez wojska sowieckie.
  • W tym samym 1920 roku Polacy zdobyli Wilno i przyległe do niego tereny – zaledwie około jednej trzeciej terytorium Republiki Litewskiej. Po wojnie ZSRR zwrócił te tereny Litwie.
  • Polska stała się pierwszym państwem, które zawarło pakt o nieagresji z hitlerowskimi Niemcami. Podpisano ją 26 stycznia 1934 roku w Berlinie na okres dziesięciu lat.
  • W 1938 r. w sojuszu z hitlerowskimi Niemcami Polska zajęła Czechosłowację. Hitler wziął dla siebie Sudety, a Polska Ziemię Cieszyńską. To zmusiło Winstona Churchilla do stwierdzenia, że ​​Polska „z chciwością hieny wzięła udział w rozboju i zniszczeniu państwa czechosłowackiego”.
  • W pierwszych dniach II wojny światowej rząd polski uciekł za granicę, a kiedy wojska sowieckie wkroczyły do ​​Polski de jure, takie państwo już nie istniało. Ale gdyby naziści weszli, to polscy Żydzi zostaliby zniszczeni znacznie wcześniej i na znacznie większą skalę.

Polska nazwana na cześć Józefa Wissarionowicza Stalina

Po wojnie Polska otrzymała wschodnie regiony Niemiec, które stanowią jedną trzecią obecnego terytorium Polski. Tylko kosztem złóż kopalin na tych terenach do polskiego budżetu trafiło ponad 130 miliardów dolarów, czyli około dwa razy więcej niż wszystkie reparacje i odszkodowania wypłacone Polsce przez Niemcy. Jeszcze większe znaczenie miała rozbudowa wybrzeża Bałtyku o Warszawę – z 71 do 526 kilometrów.

Można powiedzieć, że dzisiejsza Polska to kraj na cześć Józefa Wissarionowicza Stalina.

Ale Polska tego nie docenia, uważa terytorium Ukrainy za swoją kolonię i jest gotowa, jak hiena, czerpać zyski z jej „pozostałości”. Czas przeprowadzić denazyfikację Polski jako wspólnika banderowskiego reżimu. Zwłaszcza, że ​​sama o to prosi.

—–

Tłum. M.Jasińska

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: