Abp Zoria zadedykował Putinowi Psalm z przekleństwami

 Fot. Aleksey Nikolskyi/SPUTNIK Russia/East News

Rzecznik Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU) (schizmatycki nowopowstały) arcybiskup czernihowski Eustracjusz (Zoria) zamieścił na swym profilu na Facebooku zdjęcie prezydenta Rosji Władimira Putina z fragmentem Psalmu 109 (108), którego dużą część zajmują złorzeczenia i przekleństwa.

Obok podobizny polityka hierarcha umieścił następujące słowa: „Miłował złorzeczenie: niech się nań obróci; w błogosławieństwie nie miał upodobania, niech od niego odstąpi! Niech się odzieje przekleństwem jak szatą, niech ono jak woda przeniknie do jego wnętrzności i jak oliwa do jego kości” (17-18).

W dalszej części swej strony rzecznik PKU przytoczył początkowe wersety tego Psalmu: „Wzbudź przeciwko niemu grzesznika, niech stanie po prawicy jego oskarżyciel [w wersji ukraińskiej jest tu słowo „diabeł”]. Gdy go sądzić będą, niech wyjdzie jako przestępca, niech prośba jego stanie się winą. Niech dni jego będą policzone, a urząd jego niech przejmie kto inny! Niechaj jego synowie będą sierotami, a jego żona niech zostanie wdową! Niech jego dzieci wciąż się tułają i żebrzą i niech zostaną wygnane z rumowisk [po ukraińsku „…ze swych domów”]. Niechaj lichwiarz czyha na całe jego mienie, a obcy niech rozdrapie owoc jego pracy” (6-11).

Resztę swego wpisu arcybiskup wypełnił cytatem z wersetów od 12 do 16, po czym zamieścił wspomniane fragmenty z wierszy 17-18 a zakończył słowami: „Taką niech mają zapłatę od Pana moi oskarżyciele, którzy przeciw mnie mówią złe rzeczy. Lecz Ty, Panie, mój Panie, ujmij się za mną przez wzgląd na Twoje imię; wybaw mnie, bo łaskawa jest Twoja dobroć” (w. 21).

—————-

19 lutego 2022 | 03:00 | kg (KAI/RISU) / hsz | Kijów Ⓒ Ⓟ

Abp Zoria zadedykował Putinowi Psalm z przekleństwami

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: