Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kuleba pokazał Sekretarzowi Stanu USA A. Blinkenowi mapę Ukrainy z polskim Przemyślem i Chełmem.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba pokazuje szefowi dyplomacji USA A. Blinkenowi podczas jego wizyty w Kijowie mapę kraju z ukraińskimi Przemyślem i Chełmem. Źródło to oficjalny profil Blinkena.

 
 

United States government official

·

Good to meet with @DmytroKuleba while in Kyiv to stress unwavering U.S. support for Ukraine. We remain committed to diplomacy, but are ready, in coordination with Allies and partners, to impose severe costs for further Russian aggression against Ukraine.

Marcin Skalski @MarcinSkalski7

 

W 2014 roku pisałem na Kresy.pl o roszczeniach terytorialnych Ukrainy wobec Polski. Takie skandaliczne mapy podważające polską suwerenność nad Przemyślem czy Chełmem pojawiają się regularnie. kresy.pl/wydarzenia/msz

MSZ Ukrainy publikuje mapy podważające polskość Przemyśla i Chełma. W ślad za nią ukraińska ambasada w Berlinie [+MAPY]

ukraina

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy opublikowało mapy, na których państwo ukraińskie obejmuje Przemyśl i Chełm. Mapy opublikowały również w ramach projektu „Propaganda Kartograficzna” ukraińskie ambasady w Niemczech i USA.

ZYTAJ RÓWNIEŻ: Ambasada Ukrainy w USA wysuwa roszczenia terytorialne wobec Polski [+MAPY]

Mapy przedstawiają granice Ukrainy obejmujące między innymi Przemyśl i Chełm. Zostały one opublikowane na oficjalnych profilach Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy oraz ukraińskiej ambasady w Niemczech.

MSZ Ukrainy i ukraińska ambasada w Niemczech opublikowały trzy mapy – „Mapę Ukrainy” z francuskiego podręcznika geografii ogólnej autorstwa Jacquesa Élisée Reclus z 1885, mapę wydaną przez ukraińskich emigrantów w Szwajcarii w roku 1916 oraz austriacką mapę z roku 1890.

ukraina mapy

ukraina

Facebook.com/ Kresy.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: