Włochy: wierni wyszli z kościoła po słowach księdza przeciwko szczepionkom

Wierni wyszli z kościoła po słowach księdza przeciwko szczepionkom. Do zdarzenia doszło w Casorate Primo w Lombardii. Archidiecezja mediolańska odcięła się od wypowiedzi duchownego i przypomniała o konieczności przestrzegania antycovidowych przepisów sanitarnych.

W wygłoszonej 31 grudnia homilii ks. Tarcisio Colombo skrytykował szczepionki i linię postępowania przyjętą przez władze w zwalczaniu pandemii. A gdy co najmniej 20 osób wyszło po tych słowach z kościoła skomentował, że „nie zaakceptowały odmiennego sposobu myślenia”.

Sam duchowny nie chce ujawnić, czy zaszczepił się przeciwko COVID-19. – Na to pytanie odpowiadam tylko lekarzom – oświadczył ks. Colombo, który jest proboszczem w Casorate Primo od 2012 roku.

Nie po raz pierwszy wywołał on polemikę wśród swoich parafian. Na przykład w 2019 roku w parafialnym biuletynie napisał, że ekologiczna aktywistka Greta Thunberg jest „niebezpiecznym wzorem dla młodzieży”, powtarzając to później w kilku homiliach.

Poinformowana o antyszczepionkowej wypowiedzi ks. Colombo archidiecezja mediolańska przypomniała, że od początku pandemii różne parafie udostępniły swe pomieszczenia na punkty szczepień. Arcybiskup Mediolanu Mario Delpini wielokrotnie odwiedzał te miejsca, by pobłogosławić pracującym w nich lekarzom i wolontariuszom. We wrześniu ub.r. wikariusz generalny prał. Franco Agnesi wydał dekret o sposobach zwalczania pandemii, w którym znalazło się m.in. zalecenie szczepienia się.

Od początku pandemii Lombardia jest najbardziej poszkodowanym z powodu COVID-19 regionem Włoch.

————-

03 stycznia 2022 | pb (KAI/corriere.it) | Casorate Primo Ⓒ Ⓟ

Włochy: wierni wyszli z kościoła po słowach księdza przeciwko szczepionkom

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: