Orędzie prezydenta Iranu. „Jezus jest symbolem oporu przeciw ciemiężcom”

IranPrezydent Iranu Raissi Fot. Wikipedia

Prezydent Iranu Ebrahim Raisi w orędziu noworocznym złożył życzenia chrześcijanom z okazji „chrześcijańskiego nowego roku”.

Przywódca państwa, w którym ponad 99 proc. obywateli to muzułmanie, nazwał założyciela Jezusa Chrystusa symbolem oporu przeciwko ciemiężcom.

Iran to państwo zamieszkane prawie wyłącznie przez muzułmanów. Dlatego dużym echem w świecie odbiło się noworoczne orędzie prezydenta Raisiego, który postanowił mówić w nim o Jezusie Chrystusie.

Nowy Rok prezydent określił właśnie mianem urodzin Jezusa Chrystusa i stwierdził, że muzułmanie szanują Go tak samo jak chrześcijanie.

Polityk powiedział, że Jezusa objawia światu Ducha Świętego (Ruhollah) i jest drogą do szczęścia – również dla wyznawców Islamu.

Prezydent powiedział, że Jezus jest ucieleśnieniem oporu przeciwko ciemiężcom i inspiracją dla dusz poszukujących wolności w ich walce z dyktatorami.

Raisi z szacunkiem wyraził się także o Maryi – matce Jezusa i przypomniał, że również ona jest często wspominana w Koranie.

Wśród życzeń noworocznych prezydent wyraził nadzieję, że świat powróci do cnót, które wyznają religie abrahamowe, czyli islam, chrześcijaństwo i judaizm.

Źródło: IRNA

I teraz porównajmy orędzia: Prezydent Polski: Szczepmy się! Prezydent Iranu: Jezus jest symbolem oporu przeciw ciemiężcom!

Orędzie prezydenta Iranu. „Jezus jest symbolem oporu przeciw ciemiężcom”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: