Minnesota stawia białych ludzi z tyłu w kolejce do ratującego życie leczenia COVID-19

covid minesota rasizmfoto: Star Tribune via Getty Images

System punktów traktuje priorytetowo osoby kolorowe.

USA; „Departament Zdrowia stanu Minnesota opublikował dokument, który instruuje szpitale, aby dyskryminowały osoby białe, zapewniając pacjentom o innym kolorze skóry priorytetowy dostęp, jeśli chodzi o potencjalnie ratujące życie leczenie COVID-19.”

Tak naprawdę.

Instrukcja zawarta jest w dokumencie pt. „Ramy etyczne przydzielania przeciwciał monoklonalnych podczas pandemii COVID-19”.

Stwierdza, że ​​„sama rasa i pochodzenie etniczne, oprócz innych podstawowych schorzeń, mogą być brane pod uwagę przy określaniu kwalifikacji do mAbs [przeciwciał monoklonalnych]”.

Przeciwciała monoklonalne są wytwarzane w laboratorium i działają naśladując naturalne przeciwciała, które pomagają organizmowi zwalczać choroby.

Krajowe zapasy przeciwciał wyczerpują się, ponieważ są one z powodzeniem stosowane w leczeniu aktywnych przypadków COVID.

    „Rozwiązaniem Minnesoty jest racjonowanie mAb w oparciu o różne czynniki zdrowotne, z których każdy ma inny wynik” – wyjaśnia Alpha News.

   „Maksymalna liczba punktów, jaką pacjent może zgromadzić, to 24. Przeciwciała zostaną rozprowadzone na podstawie tych wyników (najwyższa liczba otrzymująca leczenie jako pierwsza), gdy zapasy się wyczerpią”.

Dwa z czynników zdrowotnych decydujących o tym, kto ma pierwszeństwo, to bycie BIPOC (2 punkty) i ciąża (4 punkty)

   „Na podstawie tego wskaźnika punktowego, jeśli dwie ciężarne kobiety odwiedziłyby szpital z ograniczonymi zapasami mAbs, jedna czarna, a druga biała, czarna kobieta otrzymałaby pierwszeństwo, ponieważ jej wynik wynosiłby sześć, a wynik białej kobiety wynosiłby tylko cztery, ” pisze Kyle Hooten.

Serwis informacyjny otrzymał dokument, który pokazuje, w jaki sposób HealthPartners „kieruje swoich pracowników, aby korzystali z systemu punktacji, w tym z elementem rasowym, aby decydować, kto otrzyma leczenie mAbs podczas niedoborów”.

Czy to właśnie nazywają „przywilejem białych”?

Z całą powagą jest to kolejny przykład tego, jak rasizm systemowy rzeczywiście nadal istnieje, tyle że jest skierowany prawie wyłącznie przeciwko białym ludziom.

   „Jak można się spodziewać w systemie opieki zdrowotnej coraz bardziej zdominowanym przez rząd, przeciwciała monoklonalne zostały racjonowane” – pisze Dave Blount.

   „W Minnesocie, kto je otrzyma, określa system punktowy. Bycie kimś innym niż biały liczy się za taką samą liczbę punktów, jak bycie w wieku 65 lat lub więcej.

Odkąd Zachód został zafascynowany dwoma głównymi problemami w ciągu ostatnich dwóch lat – rzekomą niesprawiedliwością rasową i pandemią COVID-19 – wezwania do racjonowania leczenia szpitalnego na podstawie tych dwóch czynników wzrosły.

Wcześniej podkreślaliśmy, że szpitale NHS w Wielkiej Brytanii już zarezerwowały prawo do odmowy leczenia osobom, które uważają za „seksistowskie” i „rasistowskie”.

Wiele prominentnych osób domagało się również, aby osoby nieszczepione musiały zapłacić za własne leczenie szpitalne lub całkowicie odmówiono im leczenia za odmowę wszczepienia.

Kilka szpitali w całej Ameryce również nalega, aby pacjenci przyjęli szczepionkę COVID-19 przed przystąpieniem do przeszczepu narządów, skutecznie skazując pacjentów na śmierć, jeśli nadal odmówią jej przyjęcia.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: