List otwarty do Prezydenta RP w związku z wydarzeniami w Pałacu Prezydenckim

Zobacz:  Wystąpienie na uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim[PL/EN/HEBR]

BartlomiejKurzeja  |W Belwederze panoszy się złodziej. Andrzej Duda nie jest prezydentem Polski. Wstyd i hańba dla wszystkich którzy na niego głosowali.

***

List otwarty do Prezydenta RP w związku z wydarzeniami w Pałacu Prezydenckim

Łódź-Warszawa, 6 grudnia 2021 r.

Prezydium Rady Krajowej
Partii „Polska Patriotyczna”
Łódź

Pan Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Warszawa

List otwarty

Szanowny Panie Prezydencie,

w dniu 1 grudnia 2021 r. Polacy byli świadkami bulwersującego wydarzenia w Pałacu Prezydenckim, w obecności Pana, Pana żony, ministrów Pana urzędu, i z udziałem przedstawicieli części społeczności żydowskiej zamieszkującej na terenie Polski.

Rozumiemy, że Pana małżonka, Agata Kornhauser – Duda, ze względu na więzy krwi i ze względów religijnych ma prawo świętować wpisane w kulturę i historię żydowską święto Chanuka, a Pan – ze względów rodzinnych chce towarzyszyć żonie. Możecie to Państwo czynić w swoim prywatnym domu lub w innej przestrzeni sakralnej lub świeckiej, ale nie w obiekcie państwowym przekazanym przez naród polski do pełnienia funkcji najwyższego urzędnika państwa polskiego. Zwracamy uwagę, że Pałac Prezydencki jest oficjalnym obiektem urzędowym, który jedynie czasowo przeznaczony jest także do zamieszkiwania przez pełniącego aktualnie obowiązki państwowe Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jego rodzinę. Jednakże zasadnicza funkcja Pałacu Prezydenckiego jest pozaprywatna.

Nie wiemy, czy to Pani Grażyna Ignaczak – Bandych, czy inny urzędnik Kancelarii Prezydenta RP, ponosi odpowiedzialność za program i przebieg omawianej tu wizyty w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli części społeczności żydowskiej w Polsce. Niezależnie od tego kto przygotowywał tę wizytę, to fakt, że grupa niestarannie, żeby nie powiedzieć niechlujnie ubranych rabinów, urągających powadze miejsca, przejmuje na pewien czas rolę gospodarza i inicjatora religijnych obrzędów na terenie urzędu państwa polskiego – nie ma żadnych umocowań konstytucyjnych, ani jakichkolwiek innych, potwierdzonych aktem prawnym niższej rangi.

Pozwala to postawić tezę, że wydarzenia, które miały miejsce w dniu 1 grudnia 2021 r., odbyły się z naruszeniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i ustaw.

Odrębną sprawą jest treść Pana wypowiedzi w trakcie omawianego tu, bulwersującego Polaków, wydarzenia. W dniu 1 grudnia 2021 r. Polacy usłyszeli od Pana jakąś quasi judaistyczną egzegezę historii, co na pewno nie należy do pańskich obowiązków, ale co gorsza oświadczył Pan, że ojczyzna Polaków nie nosi nazwę Polska, ale Polin. To stwierdzenie Pana Prezydenta, w naszym rozumieniu, podlega już nie tylko ocenie historycznej, ale prawno-konstytucyjnej i wręcz karnej.

Sądzimy, że Naród Polski oraz instytucje Państwa Polskiego będą w stanie wyciągnąć stosowne wnioski i konsekwencje z wydarzeń, które skłoniły nas do napisania niniejszego listu do Prezydenta Polski.

Z upoważnienia Prezydium
Rady Krajowej Partii „Polska Patriotyczna”
Przewodniczący Partii
Paweł Ziemiński

Do wiadomości:
1. Kancelaria Sejmu RP
2. Kancelaria Senatu RP
3. Kluby i Koła poselskie
4. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
5. Prezes Trybunału Konstytucyjnego
6. Prezes Sądu Najwyższego
7. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
8. Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
9. Opinia Publiczna w kraju i za granicą

Dodatek:
„Rola społeczności żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat była dla Polski bardzo ważna, chcę to z całą mocą podkreślić. To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć, w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej chcę to z całą mocą podkreślić, życząc jeszcze raz wesołej Chanuki”.

Całość wystąpienia Prezydenta Andrzeja Dudy, patrz:
>https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/wystapienie-na-uroczystosci-zapalenia-swiec-chanukowych-plenhebr,45868

https://wps.neon24.pl

Jedna odpowiedź na “List otwarty do Prezydenta RP w związku z wydarzeniami w Pałacu Prezydenckim”

  1. Kolejny dokument jak na polską politykę historyczną znaczący wpływ ma : ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA, w której narzędziem dla ANTYPOLONIZMU jest nadużywanie pojęcia ANTYSEMITYZMU. Polski badacz antyku Feliks Koneczny, autor opisu oryginalnego podziału na CYWILIZACJE NASTĘPSTEA WYBRAŃSTWA scharakteryzował w ŻYDOWSKIEJ, zamieszczając rozdział : EKONOMIA ŻYDOWSKA.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: