USA: Umierajacy na COVID-19 pacjent wraca do zdrowia po nakazie sądu podania iwermektyny.

USA, Illinois, Naperville; Umierający COVID-19 pacjent wraca do zdrowia po tym, jak sad nakazal szpitalowi podanie iwermektyny.

iver

Sun Ng w pełni wyleczony po otrzymaniu iwermektyny tuż przed wypisaniem ze szpitala Edwarda, aby udać się do domu córki, 27 listopada 2021 r. (Tom Ciesielka)

Według adwokata rodziny starszy pacjent z COVID-19 wyzdrowiał po tym, jak orzeczenie sądowe pozwoliło mu na leczenie iwermektyną, pomimo sprzeciwu ze strony szpitala, w którym przebywał.

Po tym, jak szpital w Illinois nalegał na podanie pacjentowi drogiego remdesiwiru, a leczenie się nie powiodło, jego życie zostało uratowane po nakazaniu przez sąd zezwolenia zewnętrznemu lekarzowi  na użycie niedrogiej iwermektyny do leczenia go, mimo usilnych sprzeciwów szpitala.

Tabletki iwermektyny zostały zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do leczenia ludzi z węgocznicą jelitową i onchocerkozą, dwoma stanami wywoływanymi przez pasożytnicze robaki. Niektóre miejscowe formy iwermektyny zostały zatwierdzone do leczenia pasożytów zewnętrznych, takich jak wszy głowowe, oraz chorób skóry, takich jak trądzik różowaty. Lek jest również dopuszczony do stosowania u zwierząt.

Remdesivir otrzymał od FDA zezwolenie na zastosowanie w sytuacjach awaryjnych do leczenia niektórych kategorii pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Stosowanie iwermektyny w leczeniu ludzi cierpiących na COVID-19 stało się kontrowersyjne, ponieważ FDA nie zatwierdziła jej tak zwanego pozarejestracyjnego stosowania w leczeniu choroby, która jest wywoływana przez wirusa CCP, znanego również jako SARS-CoV- 2.

Krytycy od dawna oskarżali FDA o nadmierną ostrożność i bycie niebezpiecznie nadmiernie ostrożnym i obojętnym na ludzkie cierpienie w podejściu do regulacji leków. Krytyka ta doprowadziła do podpisania w maju 2018 roku przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa ustawy o prawie do sądu. Według FDA, „to inny sposób dla pacjentów, u których zdiagnozowano zagrażające życiu choroby lub stany, którzy wypróbowali wszystkie zatwierdzone opcje leczenia i którzy nie są w stanie wziąć udziału w badaniu klinicznym, aby uzyskać dostęp do niektórych niezatwierdzonych terapii”.

Lekarze mogą przepisywać iwermektynę w leczeniu COVID-19, mimo że FDA twierdzi, że jej stosowanie, w niektórych okolicznościach poza wskazaniami, może być szkodliwe. Według agencji trwają obecnie badania kliniczne leku przeciwko COVID-19 na ludziach.

Lek „zdecydowanie” uratował życie starszemu pacjentowi, „ponieważ jego stan zmienił się natychmiast po przyjęciu iwermektyny”, powiedziała The Epoch Times prawniczka rodziny Kirstin M. Erickson z Mauck and Baker z Chicago.

Sun Ng wyzdrowiał z COVID-19. Został wypisany przez szpital 27 listopada.

„Wyzdrowienie mojego ojca jest niesamowite” – powiedziała w oświadczeniu jego córka Man Kwan Ng.

„Mój ojciec to twardy człowiek. Tak ciężko pracował, aby przetrwać, oczywiście, trzymając ręką Boga. Odstawił tlen około trzech dni po wyprowadzeniu się z OIOM. Karmienie doustne rozpoczął przed wypisem ze szpitala. Wrócił do domu bez butli z tlenem i rurki do karmienia zainstalowanej w żołądku. Może teraz stać z chodzikiem przy łóżku i ćwiczyć stawianie kroków. Po miesięcznej sedacji na respiratorze na OIOM jego działanie przerosło nasze oczekiwania. Chwalmy Pana.”

Adwokat Erickson powiedział, że „szczęśliwy” wynik końcowy zapewnia „nadzieję dla narodu”.

71-letni Sun Ng z Hongkongu odwiedził Stany Zjednoczone, by świętować pierwsze urodziny swojej wnuczki. Zachorował na COVID-19 i w ciągu kilku dni był bliski śmierci. Został hospitalizowany 14 października w Edward Hospital w Naperville w stanie Illinois, będącego częścią kompleksu Edward-Elmhurst Health. Jego stan pogorszył się dramatycznie i kilka dni później został zaintubowany i umieszczony pod respiratorem.

Córka, pomimo przeciwnych zaleceń FDA, zdecydowała, że jej ojciec powinien zażywać iwermektynę, która zdaniem niektórych lekarzy jest skuteczna w walce z COVID-19, ale wbrew woli córki szpital odmówił podania iwermektyny i odmówił dostępu lekarzowi, który chciał ją podać. 

1 grudnia 2021

M.Jasińska

Za; Dying COVID-19 Patient Recovers After Court Orders Hospital to Administer Ivermectin / https://www.theepochtimes.com/dying-covid-19-patient-recovers-after-court-orders-hospital-to-administer-

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: