„Nie odpuścimy Łukaszence” bo … (komentarz)

ysypało się, przy okazji kryzysu na granicy PL-BY , mnóstwo wywiadów z przedstawicielami byłej i obecnej administracji Ameryki. Co je łączy, co z nich wynika?

Już byli w ogródku, już witali się z gąską.

Ano to, że USA odkrywa karty, że już nie kryje swoich prawdziwych planów i strategii jaką potencjalni jedynowładcy przyjęli wobec Białorusi, czytaj wobec Rosji, Białoruś jest tu tylko narzędziem do ręcznego sterowania. Gdy wszystkie zakamuflowane „misjami pojednawczymi” plany wzięły w łeb, USA wykłada karty na stół. Zgodnie, byli i obecni politycy administracji amerykańskiej, na jedną nutę wyśpiewują „Nie odpuścimy Łukaszence”. Jak to rozumieć, ano tak. I nie cofniemy się przed żadną podłością, nawet gdybyśmy migrantom mieli czarterować swoje samoloty. Wypada w tym miejscu zauważyć, że „Aktualnie 21 z 30 samolotów floty komercyjnej Belavii jest leasingowanych od firm z krajów wspólnoty, w tym sześć ((jeden B737-300, dwa B737-500 i trzy E195-E2) od irlandzkiego AerCap, cztery E175 i trzy E195 od duńskiej Nordic Aviation Capital, po jednym B737-800 od irlandzkich SMBC Aviation Capital i Thunderbolt Aircraft Lease i jeden B737-300 od rumuńskiego przewoźnika Carpatair. Pozostała część floty narodowego przewoźnika Białorusi jest leasingowana od amerykańskich firm Air Lease Corporation, Altavair i Merx Aviation Finance .” Podłość USA nie zna granic, ani nie ma hamulców. Gdy będzie racja jedynowładztwa Ameryki tego wymagała znajdzie się w białoruskich arsenałach nawet broń chemiczna . Kwestia czasu. Polacy są już ćwiczeni na granicy do zadań wojennych. Opinia publiczna w Polsce modelowana pod strach, zachwyt, wdzięczność w skrócie „chwała wielkiej wojnie”. Chwała bohaterom (co to dla amerykańskiego widzimisię) na podbój Rosji ruszyli.

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” zapowiadając twettem wywiad z Robin Dunnigan z Departamentu Stanu pisze „ Ameryka odpuszcza Polsce praworzadność bo szykuje się do obrony Ukrainy przed inwazja Putina? Byłaby to tragiczny efekt dla Polski ukrańskiego dramatu.” A pani Robin Dunnigan w wywiadzie, oprócz tego co USA „odpuszcza” rządzonej przez PiS Polsce , stawia jasną tezę „Nie odpuścimy Łukaszence”

A mógłby i Łukaszenka cieszyć się przywilejem „odpuszczamy” gdyby przystał do propozycji „misjonarzy” USA/PL i przystąpił do sojuszu przeciw Rosji. Bo w sytuacji gdy „demokratyczny świat” postawił sobie za cel Łukaszenkę obalić to nie spocznie póki tego nie osiągnie. Gdyby tylko rzeczony Łukaszenka uległ perswazji tylu „misji” i przystąpił do sojuszu z kimś przeciw komuś, czyt. z nami „demokratami”przeciw Rosji (a i Chinom trochę później) mógłby sfałszować wybory, rozganiać demonstracje na wzór zachodni, budować układy oligarchiczne (tych na Białorusi nie ma) , korumpować, wsadzać do więzień kogo uzna, że wsadzić chce i nikomu by do głowy nie przyszło, że nie nasz ci on i że można go nie uznawać prezydentem. Erdogan ma się przecież dobrze, dlaczego ?, bo nasz ci on. A Łukaszenka nie uległ. Wydał wyrok na siebie, wydał wyrok na Białoruś. Nie przystał, przywileju nie będzie, wydał wyrok na siebie i na Białoruś.

Stephen Biegun, były zastępca Sekretarza Stanu USA w administracji Trumpa. Dla RMF : „Musimy wspólnie pracować z innymi krajami ze świata, łącznie z Rosją, żeby pozbyć się Łukaszenki na Białorusi”. Czyli; by posiąść we władanie Białoruś , zaflancować tam liberało/lewcki porządek, na chwilę zmieniamy taktykę, teraz przeciw Łukaszence, który przeszkodą w położeniu łapy na wszystkie dobra jakie BY posiada gotowiśmy sprzymierzyć się z Rosją. Ba, teraz to my (Ameryka) „święcie” wierzymy w zapewnienia Rosji. „Jestem głęboko zaniepokojony rosyjską koncentracją wojsk ale USA otrzymały zapewnienie od Rosji. Otrzymałem też osobiście takie zapewnienie, że Rosja nie ma planów inwazji Ukrainy. Mam nadzieję, że tak jest.” A, że tak nie jest ogłosimy zaraz po tym gdy Białoruś będzie już pod naszym protektoratem.

Bolton natomiast podpowiada, że zadaniem administracji prezydenta – co do wyników wyborów na urząd, którego istnieje wiele dowodów fałszerstwa- Joe Bidena byłoby znalezienie Łukaszence „ładnej willi na Riwierze”. „Myślę, że nasza strategia powinna polegać na tym, by wyrwać Łukaszence władzę i znaleźć mu ładną willę na Riwierze czy coś w tym rodzaju.” W ustach Boltona to akurat nie dziwi. On ma osobiste powody do zemsty. To nie kto inny, a właśnie on, był „misjonarzem”, czytaj koniem trojańskim, który przyjechał do Mińska z marchewką, kij trzymając w zanadrzu. To on miał zwerbować Mińsk do sojuszu przeciw Rosji. To jemu gdy wydawało się , że już jest w ogródku, już wita się z gąską w Mińsku podano „czarną polewkę” .To jego misja ( nie przykładając większej wagi do „misji” polskich , na pasku USA, wysłanników) poniosła fiasko.

Co ten prezydent Łukaszenka wyprawia to niepojęte wprost jest. Marchewki nie przyjął, kija się nie wystraszył, przeciwnie na gruby kij znalazł , jak na możliwości małego państwa, zupełnie też gruby kij. Cała amerykańska nadzieja w Rosji. Tyle, że Rosja z pewnością nie jest zainteresowana graniczeniem z USA, stąd Łukaszenki nie sprzeda. Bo lepszy, nawet jeśli czasami próbujący w niezależność, trochę wierzgający, swój „wróbel” niż „gołąb na dachu”. Jedynym wyjściem by osiągnąć amerykańskie (przy okazji polskie) ambicje/marzenia otwarta wojna. Tego bankrut tak moralny , jak ekonomiczny, jakim USA, potrzebuje jak przysłowiowa kania dżdżu. Czy Polska będzie tym kto odbezpieczy granat? Mam nadzieję, że nie. Mam nadzieję, że rządzący Polską i opozycja w porę się opamiętają.

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz

https://bozenagawalpl.wordpress.com/2021/11/19/juz-byli-w-ogrodku-juz-witali-sie-z-gaska-nie-odpuscimy-lukaszence-bo/

Zob. Robin Dunnigan: Nie odpuścimy Łukaszence

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: