W środę debata KAI: „Kościół w Polsce wobec migrantów i uchodźców”

Fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na debatę „Kościół w Polsce wobec migrantów i uchodźców”. Spotkanie z udziałem m.in. abp. Wojciecha Polaka i bp. Krzysztofa Zadarko, odbędzie się 24 listopada o godz. 15.00.

Celem debaty zatytułowanej „Kościół w Polsce wobec migrantów i uchodźców” jest przypomnienie najważniejszych punktów nauczania Kościoła katolickiego wobec problemu migracji (zwłaszcza zaś postawy wobec migrantów i uchodźców), poinformowanie o bieżących działaniach Kościoła na terenach stanu wyjątkowego oraz nakreślenie perspektywy rozwiązania obecnego kryzysu zarówno w wymiarze humanitarnym jak i politycznym.

Organizowana przez KAI debata odbędzie się 24 listopada (środa) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej przy ul. Żytniej 11 w Warszawie (budynek Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza – paulistek).

W spotkaniu udział wezmą: abp Wojciech Polak, Prymas Polski; bp Krzysztof Zadarko, Delegat KEP ds. Imigracji; Jacek Czaputowicz, politolog, b. minister spraw zagranicznych RP; Agnieszka Kosowicz, prezeska Fundacji Polskie Forum Migracyjne; brat Cordian Szwarc OFM, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Królak z Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Dziennikarzy chcących uczestniczyć w debacie prosimy o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 24 listopada (środa) do godz. 12.00.

Debata będzie transmitowana na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube.

__________

19 listopada 2021 | 08:23 | rl (KAI) | Warszawa Ⓒ Ⓟ

W środę debata KAI: „Kościół w Polsce wobec migrantów i uchodźców”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: