Spotkanie Joe Bidena z papieżem Franciszkiem uwidacznia, że aborcja nie jest ważną kwestią dla Watykanu


Joe Biden and Pope FrancisCBSN
/ YouTube

Wizyta ta powinna przeciąć wszelkie złudzenia, że jest nadzieja na dialog z liberalnymi katolikami w tej sprawie. Tragicznie, wizyta prezydenta Bidena u Ojca Świętego posłuży jedynie do potwierdzenia nie dającego się obronić stanowiska proaborcyjnego

Pon. 25 października 2021 – 16:37 EDT

Tłum. M.Jasińska

(LifeSiteNews) – Watykan potwierdził, że prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem podczas jego podróży do Europy na szczyt G20 w Rzymie w dniach 30–31 października. Żadne szczegóły nie zostały ujawnione na temat tego, co można by omówić podczas krótkiego prywatnego spotkania.

Jednakże, przeszłe deklaracje obu uczestników pozwalają przewidzieć,  co nie wydarzy się na spotkaniu.

Ponadto spotkanie papieża 9 października z Nancy Pelosi również wskazuje na to, czego nie można się spodziewać w tym miesiącu. Oświadczenie 81-letniej przewodniczącej Izby Reprezentantów poinformowało, że środowisko, migracja i prawa człowieka były tematami poruszanymi podczas jej wizyty u papieża.

Wizyta prezydenta Bidena prawdopodobnie będzie miała podobny format. Oto trzy rzeczy, których nie można się spodziewać podczas spotkania.

Nie o aborcji

Spotkanie nie będzie dotyczyło aborcji. Nie oczekuj jakiegokolwiek potępienia aborcji. Prezydent Biden nie zmieni swojego radykalnego programu wychodzenia poza jakiegokolwiek innego prezydenta w propagowaniu rzezi niewinnych istnień. Nie oczekuj, że papież Franciszek będzie krytykował, skarcił lub pouczał prezydenta o jego skandalicznym poparciu dla aborcji.

Wizyta ta powinna przełamać wszelkie złudzenia, że jest nadzieja na dialog z liberalnymi katolikami w tej sprawie. Prezydent Biden wyraźnie pokazuje, że aborcja jest dla niego i jego partii kwestią niepodlegającą negocjacjom. W tej bitwie nie pójdzie na żadne kompromisy ani ustępstwa.

Prawo do aborcji jest podstawowym dogmatem jego liberalnego credo. Jego agresywne dążenie do nieograniczonej aborcji nie okazuje litości wielu nienarodzonym Amerykanom, którzy zginęli pod jego okiem.

Przez długi czas niektórzy katolicy żywili pogląd, że proaborcyjni politycy są zdezorientowanymi, nieświadomymi i źle poinformowanymi owcami, które potrzebują mnóstwa duszpasterskich „wskazówek”, aby wyjaśnić im katolicką doktrynę. Podwójna wizyta Nancy Pelosi i Prezydenta Bidena jasno pokaże, że nie są zainteresowani doktrynalnym kierownictwem Kościoła ani powrotem do owczarni.

Tragicznie okaże się również, że grzech śmiertelny aborcji nie ma znaczenia dla Watykanu. Nie będzie potępienia ani ostrej nagany ze strony papieża Franciszka w tej ważnej sprawie, pomimo doskonałej okazji.

Nie o kwestiach moralnych

Nie oczekuj, że spotkanie będzie dotyczyło kwestii moralnych. Nowa teologia Ziemi najprawdopodobniej stanie się centralnym tematem spotkania. Obaj zgodnie w polu widzenia mają  „sprawiedliwość klimatyczną”. Jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pojawią się skargi na społeczeństwo konsumpcyjne niż gorące kwestie seksualności, które niszczą tkankę moralną Ameryki.

Każda wzmianka o Bogu bardziej przypomina boginię Pachamama czczoną na rzymskim synodzie amazońskim niż katolicki kult  jedynego prawdziwego Boga.

Jeszcze raz, nadszedł czas, aby porzucić wszelkie złudzenia. Nikt nie zmieni stanowiska. Z jednej strony papież Franciszek napisał encykliki Laudato Si’ i Fratelli Tutti, które przedstawiają jego obszerny program masowej ekologicznej i pro-nielegalnej migracji. Ze swojej strony prezydent Biden próbuje przeforsować przez Kongres wersję Zielonego Nowego Ładu AOC (zatwierdzonego przez Sandersa), zamaskowaną jako ustawa o infrastrukturze.

Nie ekskomunik

Nie spodziewaj się żadnych ekskomunik z tego spotkania. Papież Franciszek postrzega ekskomunikę jako antyduszpasterską – z wyjątkiem pobożnych katolików mocno trzymających się Tradycji. Papież Franciszek właśnie powiedział, że nigdy nikogo nie ekskomunikował podczas swoich dziesięcioleci urzędowania jako biskup. Ta wizyta nie zerwie z jego odmową dyscyplinowania publicznych i notorycznych polityków katolickich, którzy gorszą wiernych swoją bezbożną pogardą dla nauczania Kościoła.

Większość księży Salvatore Cordileone — arcybiskupa San Francisco, gdzie rezyduje pani Pelosi – scharakteryzowała ustawę o ochronie zdrowia kobiet z 2021 r., która próbuje skodyfikować „prawo” do aborcji w prawie federalnym, jako „rodzaj ustawodawstwa, którego można oczekiwać od pobożnego satanisty, a nie pobożnego katolika”. Mimo to nie ekskomunikuje jej.

Tragicznie, wizyta prezydenta Bidena u Ojca Świętego posłuży jedynie do potwierdzenia nie dającego się obronić stanowiska proaborcyjnego. Nie będzie „dialogu” o nawrócenie prezydenta na prawą stronę. Zarówno prezydent, jak i spiker [Pelosi, spiker Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. / przyp. M.J.], wykorzystają swoje wizyty do trąbienia o „dobrej pozycji” w Watykanie. Podobnie papież Franciszek będzie kontynuował swoją błędną politykę, faworyzując radykalną lewicę.

Wizyta może jednak pomóc w rozwianiu wszelkich złudzeń. Postawy prezentowane podczas tych wizyt wskazują, że nikt z uczestników nie zmieni swojego postępowania.

Ci, którzy sprzeciwiają się przywróceniu aborcji, muszą kontynuować swoją godną podziwu pracę w ramach tej bolesnej konkluzji. Muszą nadal się modlić, ufając naszemu Panu i Jego Najświętszej Matce i nikomu innemu.

Muszą ufać, że Bóg zakończy te dni przekleństwa i karania. Muszą przypomnieć pocieszające słowa Kościoła zawarte we wstępie na czwartą niedzielę Adwentu Rorate caeli desuper: „Pocieszcie się, pocieszcie się, ludu mój Wkrótce nadejdzie twoje zbawienie Czy dlatego tracisz ducha, że odnowiła się twoja boleść? Ocalę cię, nie bój się Jam jest bowiem Pan, Bóg twój, Święty Izraela, twój Odkupiciel”

Tłum. M. Jasińska

Źródło: https://www.lifesitenews.com/opinion/joe-bidens-meeting-with-pope-francis-will-show-that-abortion-isnt-an-important-issue-for-the-vatican/

 wsparcie na leczenie  …

Nest Bank   85 2530 0008 2064 1053 5460 0001 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: