Global Leaders Conference – Watykan 23 październik, 2021

Konferencja Globalnych Liderów w Watykanie 23 październik, 2021, czyli Watykan i program transhumanistyczny Klausa Schwaba Rotszylda (Światowe Forum Ekonomiczne).

vatican globalFoto: vaticanconference2021

O Konferencji

Konferencja, zorganizowana we współpracy między Papieską Radą ds. Kultury Watykanu, Fundacją Cura i Fundacją Nauka i Wiara (STOQ), zgromadzi czołowych światowych lekarzy, naukowców, przywódców wiary, etyków, rzeczników pacjentów, decydentów, filantropów i influencerów angażujących się w mocne rozmowy na temat najnowszych przełomów w medycynie, opiece zdrowotnej i profilaktyce, a także antropologicznych wynikach i kulturowym wpływie postępu technologicznego.

Wspólnie skoncentrujemy się na postępach w innowacjach medycznych i tworzeniu zdrowszych społeczności oraz będziemy dążyć do katalizowania nowych, interdyscyplinarnych podejść i partnerstw w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia, a także zrozumienia ludzkiej wyjątkowości. Wydarzenie w 2021 roku będzie moderowane przez uznanych dziennikarzy, którzy zgłębią rolę religii, wiary i duchowości oraz wzajemne oddziaływanie umysłu, ciała i duszy, a docelowo będą poszukiwać obszarów zbieżności między naukami humanistycznymi i przyrodniczymi.

BędziemyRazem #UniteToPrevent i #UniteToCure.

 Papieska Rada ds. Kultury

Papieska Rada ds. Kultury ma swoje początki w Soborze Watykańskim II i jego otwartości na kulturę współczesną. W Konstytucji duszpasterskiej Gaudium et spes Ojcowie Soborowi wyrazili potrzebę Kościoła, aby stale stawiać się na czele potrzeb kulturalnych świata. Był to nowy okres w historii, w którym rodził się nowy humanizm, a Kościół, wierny własnym tradycjom, był świadomy powszechności swojej misji, wchodząc w komunię z różnymi formami kultury, komunię, która ubogaciłaby Kościół jako podobnie jak kultury. Papieska Rada ds. Kultury angażuje się w dialog z wieloma rzeczywistościami w relacji między kulturą a wiarą.

Departament Nauki i Wiary jest wehikułem zaangażowania Papieskiej Rady ds. Kultury we współczesną naukę. To zobowiązanie opiera się na mocnym przekonaniu, że między nauką a wiarą nie tylko nie ma opozycji, ale powinien być także korzystny, pogodny dialog. Właściwie rozumiana wiara chrześcijańska jest twórcą kultury i inspirującym źródłem nauki. Z tego powodu Katedra Nauki i Wiary poszukuje dalszego zrozumienia zjawisk rozwoju naukowego i technologicznego oraz ich możliwego wpływu na myśl teologiczną i filozoficzną, aby osiągnąć następujące cele:

  1. Opracowanie kulturowej analizy rozwoju nauk przyrodniczych, dociekanie jego wpływu na refleksję teologiczną i filozoficzną oraz na dynamikę kulturową i społeczną;
  2. Promowanie wzajemną współpracę w dziedzinie dialogu nauki i wiary z innymi dykasteriami i organami Stolicy Apostolskiej, międzynarodowymi organizacjami katolickimi, instytucjami kościelnymi i świeckimi, uniwersytetami i instytutami badawczymi na całym świecie;
  3. Zachęcanie do większego zaangażowania na rzecz ideału dialogu między nauką a wiarą i promować krytyczną refleksję nad pionierskimi tematami badań interdyscyplinarnych na rzecz odnowionej antropologii oraz etyki, teologii i filozofii przyrody;
  4. Oferowanie współpracy jako usługi dla Konferencji Episkopatów i ich organów na tematy związane z nauką i wiarą; oraz
  5. Promowanie inicjatyw szerzenia świadomości poprzez publiczne konferencje, kongresy i dni studiów, a także publikuj książki i tomy edukacyjne, aby wspierać Kościół w jego zadaniach duszpasterskich i edukacyjnych.

+

Fundacja Cura

Cura fundationFundacja Cura („Cura” lub „Fundacja”) jest niesekciarską, bezpartyjną, publiczną organizacją 501(c)(3), której misją jest poprawa zdrowia ludzkiego na całym świecie. Celem Cura jest usprawnienie świadczenia opieki zdrowotnej i optymalizacja dostępu do opieki, aby zapobiegać chorobom i je zwalczać, zmniejszać ludzkie cierpienie i poprawiać jakość życia na całym świecie. Dążymy do przyspieszenia rozwoju przełomowych technologii medycznych, promowania środków zapobiegawczych, zachęcania do interdyscyplinarnego podejścia do medycyny, poprawy dostępu do innowacji i eliminacji nierówności społecznych w opiece zdrowotnej.

Naszym celem jest przełamywanie [mentalności] silosów i budowanie mostów poprzez ułatwianie partnerstwa i współpracy oraz zachęcanie do holistycznego podejścia do zdrowia, badanie całej osoby oraz jej umysłu, ciała i duszy. Cura podkreśla znaczenie zapewnienia dostępnej i niedrogiej opieki w sposób zrównoważony i sprawiedliwy, przy jednoczesnym promowaniu innowacji w zakresie zdrowia i dobrostanu przyspieszonych poprzez tworzenie globalnych partnerstw między naukowcami, lekarzami, agencjami regulacyjnymi, ministrami zdrowia, rzecznikami pacjentów, lekarzami, etykami, filantropami, przywódcami wiary, urzędnicy państwowi i pracownicy branży. Fundacja podnosi świadomość społeczną, wspiera badania i edukuje kolejne pokolenie liderów myśli i lekarzy o innowacjach w medycynie oraz promuje interdyscyplinarny dialog między teologami, filozofami i naukowcami. Cura rozwija globalną sieć współpracy w celu rozwiązania głównych problemów zdrowotnych, w tym: raka, cukrzycy, chorób kardiometabolicznych, zaburzeń autoimmunologicznych, chorób rzadkich, chorób neurodegeneracyjnych i chorób psychicznych.

Cura koordynuje działania ze swoimi spółkami zależnymi (Stem for Life, Science, Theological and The Ontological Quest International (STOQ) oraz Cognitive Warriors) i współpracownikami, aby zrealizować misję organizacji, jaką jest #UniteToPrevent i #UniteToCure.

Misja konferencyjna 2021 |  Naszą misją jest poprawa zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi poprzez zachęcanie i promowanie innowacji, nowych partnerstw i zwiększanie świadomości społecznej na temat siły zapobiegania i gotowości. Będziemy badać relacje między umysłem, ciałem i duszą oraz antropologicznymi i kulturowymi wymiarami bycia człowiekiem.

____

Tlum. M.Jasińska

Za; https://vaticanconference2021.org/

Potrzebne wsparcie na leczenie i rehabilitację …

Nest Bank   85 2530 0008 2064 1053 5460 0001 

———–

Ferguson

 

2 odpowiedzi na “Global Leaders Conference – Watykan 23 październik, 2021”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: