Konferencja Globalnych Liderów w Watykanie 23 październik, 2021, czyli Watykan i program transhumanistyczny Klausa Schwaba Rotszylda (Światowe Forum Ekonomiczne).
Foto: vaticanconference2021
O Konferencji
Konferencja, zorganizowana we współpracy między Papieską Radą ds. Kultury Watykanu, Fundacją Cura i Fundacją Nauka i Wiara (STOQ), zgromadzi czołowych światowych lekarzy, naukowców, przywódców wiary, etyków, rzeczników pacjentów, decydentów, filantropów i influencerów angażujących się w mocne rozmowy na temat najnowszych przełomów w medycynie, opiece zdrowotnej i profilaktyce, a także antropologicznych wynikach i kulturowym wpływie postępu technologicznego.
Wspólnie skoncentrujemy się na postępach w innowacjach medycznych i tworzeniu zdrowszych społeczności oraz będziemy dążyć do katalizowania nowych, interdyscyplinarnych podejść i partnerstw w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia, a także zrozumienia ludzkiej wyjątkowości. Wydarzenie w 2021 roku będzie moderowane przez uznanych dziennikarzy, którzy zgłębią rolę religii, wiary i duchowości oraz wzajemne oddziaływanie umysłu, ciała i duszy, a docelowo będą poszukiwać obszarów zbieżności między naukami humanistycznymi i przyrodniczymi.
BędziemyRazem #UniteToPrevent i #UniteToCure.
Papieska Rada ds. Kultury
Papieska Rada ds. Kultury ma swoje początki w Soborze Watykańskim II i jego otwartości na kulturę współczesną. W Konstytucji duszpasterskiej Gaudium et spes Ojcowie Soborowi wyrazili potrzebę Kościoła, aby stale stawiać się na czele potrzeb kulturalnych świata. Był to nowy okres w historii, w którym rodził się nowy humanizm, a Kościół, wierny własnym tradycjom, był świadomy powszechności swojej misji, wchodząc w komunię z różnymi formami kultury, komunię, która ubogaciłaby Kościół jako podobnie jak kultury. Papieska Rada ds. Kultury angażuje się w dialog z wieloma rzeczywistościami w relacji między kulturą a wiarą.
Departament Nauki i Wiary jest wehikułem zaangażowania Papieskiej Rady ds. Kultury we współczesną naukę. To zobowiązanie opiera się na mocnym przekonaniu, że między nauką a wiarą nie tylko nie ma opozycji, ale powinien być także korzystny, pogodny dialog. Właściwie rozumiana wiara chrześcijańska jest twórcą kultury i inspirującym źródłem nauki. Z tego powodu Katedra Nauki i Wiary poszukuje dalszego zrozumienia zjawisk rozwoju naukowego i technologicznego oraz ich możliwego wpływu na myśl teologiczną i filozoficzną, aby osiągnąć następujące cele:
- Opracowanie kulturowej analizy rozwoju nauk przyrodniczych, dociekanie jego wpływu na refleksję teologiczną i filozoficzną oraz na dynamikę kulturową i społeczną;
- Promowanie wzajemną współpracę w dziedzinie dialogu nauki i wiary z innymi dykasteriami i organami Stolicy Apostolskiej, międzynarodowymi organizacjami katolickimi, instytucjami kościelnymi i świeckimi, uniwersytetami i instytutami badawczymi na całym świecie;
- Zachęcanie do większego zaangażowania na rzecz ideału dialogu między nauką a wiarą i promować krytyczną refleksję nad pionierskimi tematami badań interdyscyplinarnych na rzecz odnowionej antropologii oraz etyki, teologii i filozofii przyrody;
- Oferowanie współpracy jako usługi dla Konferencji Episkopatów i ich organów na tematy związane z nauką i wiarą; oraz
- Promowanie inicjatyw szerzenia świadomości poprzez publiczne konferencje, kongresy i dni studiów, a także publikuj książki i tomy edukacyjne, aby wspierać Kościół w jego zadaniach duszpasterskich i edukacyjnych.
+
Fundacja Cura
Fundacja Cura („Cura” lub „Fundacja”) jest niesekciarską, bezpartyjną, publiczną organizacją 501(c)(3), której misją jest poprawa zdrowia ludzkiego na całym świecie. Celem Cura jest usprawnienie świadczenia opieki zdrowotnej i optymalizacja dostępu do opieki, aby zapobiegać chorobom i je zwalczać, zmniejszać ludzkie cierpienie i poprawiać jakość życia na całym świecie. Dążymy do przyspieszenia rozwoju przełomowych technologii medycznych, promowania środków zapobiegawczych, zachęcania do interdyscyplinarnego podejścia do medycyny, poprawy dostępu do innowacji i eliminacji nierówności społecznych w opiece zdrowotnej.
Naszym celem jest przełamywanie [mentalności] silosów i budowanie mostów poprzez ułatwianie partnerstwa i współpracy oraz zachęcanie do holistycznego podejścia do zdrowia, badanie całej osoby oraz jej umysłu, ciała i duszy. Cura podkreśla znaczenie zapewnienia dostępnej i niedrogiej opieki w sposób zrównoważony i sprawiedliwy, przy jednoczesnym promowaniu innowacji w zakresie zdrowia i dobrostanu przyspieszonych poprzez tworzenie globalnych partnerstw między naukowcami, lekarzami, agencjami regulacyjnymi, ministrami zdrowia, rzecznikami pacjentów, lekarzami, etykami, filantropami, przywódcami wiary, urzędnicy państwowi i pracownicy branży. Fundacja podnosi świadomość społeczną, wspiera badania i edukuje kolejne pokolenie liderów myśli i lekarzy o innowacjach w medycynie oraz promuje interdyscyplinarny dialog między teologami, filozofami i naukowcami. Cura rozwija globalną sieć współpracy w celu rozwiązania głównych problemów zdrowotnych, w tym: raka, cukrzycy, chorób kardiometabolicznych, zaburzeń autoimmunologicznych, chorób rzadkich, chorób neurodegeneracyjnych i chorób psychicznych.
Cura koordynuje działania ze swoimi spółkami zależnymi (Stem for Life, Science, Theological and The Ontological Quest International (STOQ) oraz Cognitive Warriors) i współpracownikami, aby zrealizować misję organizacji, jaką jest #UniteToPrevent i #UniteToCure.
Misja konferencyjna 2021 | Naszą misją jest poprawa zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi poprzez zachęcanie i promowanie innowacji, nowych partnerstw i zwiększanie świadomości społecznej na temat siły zapobiegania i gotowości. Będziemy badać relacje między umysłem, ciałem i duszą oraz antropologicznymi i kulturowymi wymiarami bycia człowiekiem.
____
Tlum. M.Jasińska
Za; https://vaticanconference2021.org/
Potrzebne wsparcie na leczenie i rehabilitację …
Nest Bank 85 2530 0008 2064 1053 5460 0001
———–
Co mają ze sobą wspólnego te dwie konferencje?
PolubieniePolubienie
O konferencji z 23 października można sobie samemu wyrobić opinię oglądając https://www.youtube.com/watch?v=2RIgAZORSwA&t=423s
(The transHuman Code and Artificial Humanity for a “Meeting of The Code of the Metaverse”)
PolubieniePolubienie