Senator PiS: dla walki z COVID trzeba poświęcić leczenie chorych na raka

„To jest sytuacja ekstremalna, zawsze dochodzi do jakiegoś poświęcenia dóbr” – mówił w Krakowie wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS pytany, czy do leczenia chorych na COVID powinni być ściągani lekarze z Instytutu Onkologii.

Sytuacja w Małopolsce staje się coraz trudniejsza i dlatego wojewoda małopolski Łukasz Kmita podjął decyzję o uruchomieniu drugiego szpitala tymczasowego w halach EXPO.

Tyle tylko, że nade wszystko brakuje personelu. Każdy szpital miał oddelegować część personelu do walki z COVID w placówkach tymczasowych. Nie zrobiły tego szpital Ujastek i Instytut Onkologii, ale wojewoda zapowiedział, że zmusi do tego te placówki decyzjami administracyjnymi,

„Ściągnięcie lekarzy jest konieczne, by ratować chorych na COVID” – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej wicemarszałek Senatu Marek Pęk. – Jeśli jest sytuacja, że ktoś ląduje na OIOM-ie i zagrożone jest jego życie, to trzeba mu udzielić pomocy, bo inaczej umrze. Więc to są niesłychanie trudne dylematy i zostawmy lekarzom, których pacjentów ratować – odpowiedział pytany, czy należy „poświęcić” chorych na nowotwory.

Jego zdaniem ściąganie do walki z COVID lekarzy leczących osoby chore na raka jest konieczne: – Nie ma innego wyjścia. Ściągnięcie lekarzy jest konieczne dla ratowania ludzi, którzy umierają na koronawirusa – stwierdził.

___________

opublikowano: 15 MARCA 2021

https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/2351,senator-pis-dla-walki-z-covid-trzeba-poswiecic-leczenie-chorych-na-raka

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.