Archidiecezja Toronto ogłasza ścisły obowiązek szczepień dla duchownych, pracowników i wolontariuszy
Kard. Thomas Collins Irlandzki Żyd i Mason
LifeSiteNews / YouTube

Kardynał Thomas Collins ogłosił, że ci, którzy nie zastosują się do dyrektywy, mogą spotkać się z postępowaniem dyscyplinarnym, które obejmuje rozwiązanie umowy.

Kardynał Thomas Collins i archidiecezja Toronto wydali w piątek dwie notatki dla wszystkich pracowników i duchownych, informując ich o nowym mandacie, który będzie wymagał od wszystkich pełnych szczepień lub cotygodniowych testów.

„Od 8 października 2021 r. będziemy wymagać, aby wszyscy duchowni (biskupi, księża, diakoni) byli w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawiali regularne dowody ostatniego negatywnego wyniku testu COVID-19 w celu wykonywania swoich obowiązków” notatka czyta.

„Jeżeli pracownik nie przestrzega tej polityki lub okaże się, że przedłożył fałszywy dowód szczepienia, fałszywy wynik testu, oszukańcze podsumowanie lub oszukańczą dokumentację na poparcie wniosku o zakwaterowanie, może podlegać postępowaniu dyscyplinarnemu (co obejmuje na urlopie bezpłatnym), aż do rozwiązania stosunku pracy z uzasadnionej przyczyny włącznie” – kontynuuje.

Nowy mandat poddaje również wolontariuszy i wszystkich świeckich pracowników tym samym wymogom szczepień lub testów, w tym między innymi personelowi parafii, lektorom, członkom chóru i woźnym.

Jeśli dana osoba zdecyduje się na testowanie, dyrektywa stwierdza, że ​​będzie zmuszona zapłacić za cotygodniowe testy z własnej kieszeni za opłatą „około 40 USD za test”.

Dyrektywa stwierdza, że archidiecezja „przyjmie osoby, które nie są w stanie zastosować się do tej polityki, na podstawie chronionej podstawy praw człowieka w zakresie wymaganym przez ustawodawstwo dotyczące praw człowieka”.

Jednak w zeszłym miesiącu archidiecezja Toronto wydała kolejną dyrektywę informującą duchownych, że nie mają podpisywać żadnych listów zwolnień z powodów religijnych dotyczących szczepionek COVID-19, pomimo ich związku z aborcją.

Zastrzyki, które wszystkie mają związek z płodowymi liniami komórkowymi pochodzącymi od abortowanych dzieci, są powodem moralnych obaw zarówno dla wielu wiernych katolików, jak i wysoko postawionych duchownych.

Biskup Athanasius Schneider z Kazachstanu posunął się nawet do dostarczania oświadczeń pod przysięgą dla wszystkich katolików, którzy chcą sprzeciwić się obowiązkowym szczepieniom z powodów religijnych.

Inny wysoko postawiony duchowny, kardynał Raymond Burke, również powiedział wiernym: „Musi być jasne, że opracowanie szczepionki z wykorzystaniem linii komórkowych z abortowanych płodów nigdy nie jest moralnie uzasadnione”.

Tłum. M.Jasińska

Fri Sep 24, 2021

lifesitenews.com/news/

Archdiocese of Toronto announces strict vaccine mandate for clergy, employees, and volunteers

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: