Nycz: Caritas powinien mieć możliwość wjazdu na tereny, gdzie jest stan wyjątkowy

 
Kazimierz Nycz /Foto: Radek Pietrzuszka / PAP

— Kościół to, co ma do zrobienia, to brać do ręki pomocne rzeczy: wodę, jedzenie, śpiwory i nieść ludziom potrzebującym — powiedział w programie „Gość Radia Zet” Kardynał Kazimierz Nycz. Gość Beaty Lubeckiej stwierdził również, że Caritas powinien mieć możliwość wjazdu na tereny objęte stanem wyjątkowym.

— Stoimy w najbliższych latach przed dużym problemem uchodźczym w świecie — uważa metropolita warszawski. Kardynał Kazimierz Nycz był gościem Beaty Lubeckiej w programie „Gość Radia Zet”. Polski duchowny wypowiedział się na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz o wprowadzonym tam stanie wyjątkowym.

Według Kardynała członkowie Caritasu powinni mieć możliwość wjazdu na tereny objęte stanem wyjątkowym. — Uważam, że powinno dać wynegocjować politycznie, żeby nie było przerzucania np. wody przez granicę, tylko żeby była zwykła, ludzka, chrześcijańska pomoc — mówił. — Kościół mówił, żeby żaden prawdziwy uchodźca nie został skrzywdzony — dodał Kardynał.

Kazimierz Nycz dodał również, że Polska powinna wrócić do koncepcji tzw. korytarzy humanitarnych. — Dostęp organizacji humanitarnych do tych terenów jest czymś bardzo ważnym. Kościół proponował tzw. korytarze humanitarne, które są dziełem pomocy organizacji Sant’Egidio, która dostępna jest również w Polsce — uważa Kardynał.

_______

9 wrze 2021

https://www.onet.pl/?utm_source=t.co_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.