Czy nadchodzi Apokalipsa? Czy żyjemy w dniach opisanych w Księdze Objawienia?

Wierni katolicy są dziś podzieleni na wiele sposobów. To jeden z powodów, dla których nazywamy naszą witrynę „Most Katolicki”. Jednym z obszarów uzasadnionej dyskusji jest to, czy jesteśmy na wierzchołku Apokalipsy, którą można znaleźć w Księdze Objawienia. Chociaż Objawienie opisuje starożytny Rzym, wielu Ojców Kościoła twierdzi, że odnosi się ono również do przyszłych wydarzeń. Czy te wydarzenia są teraz, czy są jeszcze za wiele pokoleń?

Biblia

Antychryst doprowadzi wielu do fałszywego pokoju i zatracenia oraz zainicjuje prześladowania chrześcijan na szeroką skalę. W pewnym momencie zostanie otwartych 7 pieczęci z Księgi Objawienia 6:1-8:6:

Pierwsza pieczęć: Biały koń otrzymuje autorytet i koronę zwycięstwa
Druga pieczęć: Czerwony koń, który zabierze pokój, ludzie będą zabijać się nawzajem. (Naród powstanie przeciwko narodowi)
Trzecia pieczęć: Czarny koń trzyma łuskę i nadchodzi głód. Wielu współczesnych proroków i ekonomistów twierdzi, że nastąpi powszechne załamanie gospodarcze.
Czwarta pieczęć: Jasnozielony koń, 1/4 ziemi umrze z głodu, zarazy i ziemskich zwierząt
Piąta pieczęć: Męczeństwo przyjdzie na wielu wiernych i wołają „jak długo Mistrzu, zanim pomścisz naszą krew?” Mówi się im, żeby byli cierpliwi
6. Pieczęć: Gwiazdy spadają na ziemię. Wszyscy królowie, szlachta i każdy człowiek kryje się w jaskiniach i górskich turniach. Wołają „Upadnij na nas i ukryj nas przed gniewem Baranka”
7 Pieczęć: 144 000 z plemion Izraela i niezliczonych innych wiernych dusz, które wyprały swoje szaty i wybieliły je we krwi Baranka, i stoją przed tronem wołając „Zbawienie pochodzi od naszego Boga”. To są ci, którzy przeżyli te wielkie czasy, a Bóg otrze każdą łzę z ich oczu (Era pokoju)

Fulton J. Sheen, katolicki biskup, napisał w 1951:[102][103]

Antychryst nie będzie nazywany antychrystem, w przeciwnym razie nie miałby zwolenników… … przybędzie przebrany za Wielkiego Humanistę; będzie mówił o pokoju, pomyślności i obfitości nie jako środkach prowadzących nas do Boga, ale jako celu samym w sobie… Będzie kusił chrześcijan tymi samymi trzema pokusami, którymi kusił Chrystusa… Będzie miał jedną wielką tajemnicę, której nie powie nikomu: nie wierzy w Boga. Ponieważ jego religią będzie braterstwo bez ojcostwa Boga, zwiedzie nawet wybranych. Ustanowi przeciwkościół… Będzie miał wszystkie przymioty i cechy Kościoła, ale w odwrotności i opróżnione z jego boskiej zawartości. Będzie to mistyczne ciało Antychrysta, które pod każdym względem będzie przypominać mistyczne ciało Chrystusa.

Sheen Fulton J. (1951). Komunizm a sumienie Zachodu. Prasa o życiu na wsi. P. 17.

Jakie są oznaki apokalipsy?

Opcja Benedyktai jej następstwo Live Not By Lies ”, które są bestsellerami, mówią o prześladowaniach bardzo szybko nadchodzących na chrześcijan, z zaleceniami dotyczącymi tworzenia społeczności poza ośrodkami miejskimi.
Cywilizacja zachodnia się rozpada.
Istnieje wiele podobnych proroctw, takich jak ks. Fr. Micheal Scanlon, Ralph Martin i siostra Agnes SasagawaAkita.
Przemówienie katolickiego księdza z 2008 roku  podsumowuje wiele z tego samego przesłania „ostrzeżenia”, kar i konieczności powrotu do sakramentów. Ma 168 000 wyświetleń.

Po stronie ewangelickiej pastor Haggie ma 4 miliony poglądów na swoją przepowiednię nadchodzącego antychrysta. Po raz pierwszy w historii ludzkości mamy do czynienia z globalnym kryzysem, w którym wszystkie kraje przeżywają te same problemy, w przeciwieństwie do czarnej zarazy, krachu giełdowego z 1930 r., upadku Rzymu i obu wojen światowych, które pozostawiły znaczną część świat nietknięty.
Komunizm się szerzy i zbliża się jeden rząd światowy, który na okładce magazynu TIME nazywa się „Wielkim Resetem”.
Po raz pierwszy w historii technologia została zastosowana dla „znaku”, który pozwala/zabrania kupować i sprzedawać zgodnie z Obj. 13:16 „[ludzie] będą oznaczani na prawej ręce lub na czole, aby nikt nie mógł kupować lub sprzedać, kto nie ma znaku [bestii lub 666]”.
Dym szatana wszedł do Kościoła, co doprowadzi do powszechnego odstępstwa. (Papież Paweł VI). Każdemu, kto śledzi politykę Kościoła w dzisiejszych czasach poza Rzymem, trudno byłoby nie powiedzieć, że proroctwo nie jest prawdą.
Starcie się supermocarstw Chin, Rosj i USA.

Gospodarkę podtrzymuje niezrównoważony dług. Ekonomiści niereligijni mówią o krachu.
Ciężka cenzura INTERNETU przez Google, Facebook, Twitter, Apple, zakazująca konserwatystów jako terrorystów (dosłownie).
Rodzina jest atakowana na każdym froncie przez ideologię płci. Ci, którzy nie zgadzają się z narracją, są „kasowani”.
Istnieje anarchia moralna i grzech seksualny większy niż w starożytnym Rzymie czy Grecji.
Aborcja jest potwornym ciężarem dla ludzkości.
Rozszerzenie przepisów dotyczących broni pozostawia niewiele możliwości uciekania od brutalnego ucisku ze strony państwa. Stało się tak w Wenezueli, zanim dyktator przejął władzę.
Ponad 8 milionów Amerykanów kupiło broń w ciągu ostatnich kilku lat, z których wielu to nowi posiadacze broni.
Po 50 latach niezbyt wielu niepokojów społecznych w zachodniej cywilizacji, mamy teraz zamieszki uliczne, bezprawie, godzinę policyjną i rozprzestrzeniające się choroby.
Występuje wzrost liczby klęsk żywiołowych.
Miliony na całym świecie „przygotowują się” na katastrofę. Są to ludzie z różnych środowisk i systemów wierzeń, środowisk politycznych itp. Istnieje wiele niereligijnych przepowiedni o nadchodzącym totalitaryzmie na Zachodzie.
Polityka „szczepienia” nie ma sobie równych. Prawie nie słychać żadnych uzasadnionych głosów medycznych wyrażających obawy w serwisach informacyjnych i mediach społecznościowych, a jedynie narracje rządowe na poziomie propagandy wojennej. Umiarkowane głosy niechętne do szczepienia się, w tym praca, podróże i dostęp do towarów i usług, są „kasowane”. Ten status zostanie wkrótce powiązany z elektronicznym identyfikatorem ID.

Istnieje silna korelacja między powyższym a Ewangelią Mateusza 24 i Objawieniem 6-7.

Niezależnie od tego, czy Apokalipsa nadejdzie wkrótce, czy nie, zawsze warto być duchowo przygotowanym na Apokalipsę, bo chociaż nie wiemy, kiedy 7 pieczęci zostanie zerwanych, wiemy, że w każdej chwili możemy umrzeć. Pan powiedział nam, abyśmy trzymali oliwę w naszych lampach. (Mateusz 25:1-13).

Jeśli szukasz sposobu na przygotowanie się do okoliczności.  Oto artykuł o tym,  jak przygotować się na prześladowania (lub apokalipsę)

Panie, pomóż nam rozeznać te czasy!

Tłum. M.Jasińska

Za; https://www.catholicbridge.com/catholic/is-the-apocalypse-coming.php

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.