„Wielki reset” – spisek przeciwko ludzkości Rewelacje arcybiskupa Carlo Vigano


abp Carlo Vigano

„Wielki reset” – spisek przeciwko ludzkości Rewelacje katolickiego arcybiskupa Carlo Vigano rzucają światło na naturę COVID-19 i spisek światowej elity

MOSKWA, 8 lutego 2021, Instytut RUSSTRAT. Właśnie zakończył się regularny coroczny szczyt Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). W przeciwieństwie do poprzednich szczytów, w tym roku odbyła się nie w Davos w Szwajcarii, ale w przestrzeni wirtualnej, online. Każdy szczyt WEF ma swoje hasło. Najnowszy to „Wielki reset”.

Wśród głównych mówców na forum byli: prezydent Rosji Władimir Putin, premier Indii Narendra Modi, prezydent Chin Xi Jinping, kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde.

Paradoksalnie, zwykły niedoświadczony człowiek, po wysłuchaniu lub przeczytaniu wystąpień tak ważnych prelegentów, raczej nie zrozumie, czym jest „Wielki Reset”. Jest prawdopodobne (nawet pewne), że wszyscy mówcy na forum mieli dobry pomysł co kryje się za koncepcją „Wielkiego Resetu”, ale z różnych powodów zdecydowali się nie skupiać na planie „Wielkiego Resetu”.

Przemówienia opierały się na użyciu specjalnego języka, który można nazwać „ezoterycznym” lub „ptasim”, ale który nie jest zbyt jasny dla niewybrednego słuchacza lub czytelnika. W przemówieniach autorytatywnych mówców zwroty „inkluzywny kapitalizm”, Słychać było „zrównoważony rozwój”, „zielona gospodarka”, „społeczna odpowiedzialność biznesu” itp. Ale takie słowa nie „wpadają” ani w umysł, ani w uczucia zwykłego człowieka.

Zainteresowani planem „Wielkiego Resetu” mogą oczywiście zapoznać się z książką szefa WEF prof. Klausa Schwaba „COVID-19: Wielki Reset”, która ukazała się latem ubiegłego roku. Ale w nim profesor używa także „ezoterycznego” lub „języka ptasiego”, co wymaga przetłumaczenia na język zrozumiały dla zwykłych ludzi. Nie trzeba już mówić, że dla większości naszych rodaków książka ta nie jest łatwo dostępna, ponieważ nie została jeszcze przetłumaczona na język rosyjski.

Z mojego punktu widzenia książkę Schwaba (około 200 stron) można by skrócić, ścisnąć do 20-25 stron, nazywając wszystko po imieniu i usuwając wszelkie demagogiczne „ozdoby”, które odwracają uwagę czytelnika. Nawiasem mówiąc, gdyby tak się stało, zobaczylibyśmy zdumiewające podobieństwo między pracą profesora Schwaba a „Manifestem Partii Komunistycznej”, napisanym w 1848 roku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa.

Ale najwyraźniej klasycy marksizmu napisali program komunistów w formie manifestu w tym celu – aby rozpalić umysły i serca milionów. Ale Schwab i jego świta piszą książki i wygłaszają przemówienia, aby, przeciwnie, uśpić czujność milionów (a nawet miliardów).

Czasami jestem pytany, gdzie można szybko zapoznać się z planem „Wielkiego Resetu” i „do rzeczy” (czyli bez demagogii). I tu dochodzę do wniosku, że najbardziej miarodajne, dokładne i zwięzłe semantyczne tłumaczenie książki Schwaba można uznać za list otwarty Carlo Vigano do Donalda Trumpa, który w momencie publikacji listu był jeszcze prezydentem Stanów Zjednoczonych.Tak, oczywiście są inne krótkie i dokładne tłumaczenia, ale to, o którym wspomniałem, jest poparte również autorytetem autora.

Chcę go przedstawić tym czytelnikom, którzy nie znają nazwiska Carlo Maria Vigano. Robię to celowo, aby czytelnik miał zaufanie do tego, co powiedział, mówi i mam nadzieję, że powie dalej Carlo Vigano.

Jest Włochem, urodzonym 16 stycznia 1941 roku (właśnie skończył 80 lat). We wszystkich podręcznikach jest przedstawiany jako włoski prałat i dyplomata watykański. W 1992 r. został wyświęcony na biskupa z rąk papieża Jana Pawła II. W Watykanie szybko wszedł na wzgórze. W 2009 r. Vigano, już arcybiskup, został mianowany Sekretarzem Generalnym Gubernatorstwa Państwa Watykańskiego (blisko premiera).

Nasz bohater był zaangażowany na tym stanowisku, aby przywrócić porządek z finansami Watykanu. Ale zrobił to tak pilnie, ujawniając korupcję panującą w tym zamkniętym państwie i różne „szare”, a czasem „czarne” plany finansowe, że papież Benedykt XVI w 2011 r. postanowił wysłać Vigano do Stanów Zjednoczonych jako nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych. Państwa.

Vigano sprawował tam tę funkcję do 12 kwietnia 2016 roku. Jeśli nasz bohater jakoś dogadywał się jeszcze z papieżem Benedyktem XVI, to z nowym papieżem Franciszkiem, który przybył do Watykanu w 2013 roku, stosunki od samego początku stały się napięte. To w końcu było powodem, dla którego nasz bohater generalnie opuścił wszystkie stanowiska w strukturach Watykanu.

Ale paradoksalnie to w ciągu ostatnich pięciu lat Vigano stało się znacznie bardziej znaną postacią zarówno w Kościele katolickim, jak i poza nim. Nasz bohater zaczął mówić z dość ostrą krytyką porządku panującego w Watykanie. Taka krytyka była wcześniej, ale oznaczono ją jako „tajemnicę”. W 2012 roku wysłał dwa listy do ówczesnego papieża Benedykta XVI, w których pisał o rażących nadużyciach w finansach Watykanu. publicznie, nastąpił „przeciek” i wybuchł wielki skandal.

Ale w ciągu ostatnich pięciu lat krytyka stała się otwarta. List otwarty arcybiskupa Vigano do papieża Franciszka z 2018 r. był szczególnie głośny. List zawierał informacje o wykorzystywaniu seksualnym przez niektórych duchownych Kościoła katolickiego.

W szczególności przez kardynała Theodore’a McCarricka. Vigano nie tylko zażądał od papieża przywrócenia porządku, ale także zalecił mu rezygnację. Bezprecedensowy apel do papieża ze strony biskupa w Kościele katolickim (przynajmniej w ubiegłym stuleciu).

Chciałbym zwrócić waszą uwagę na fakt, że w ciągu pięciu niepełnych lat pobytu Vigano w Stanach Zjednoczonych jako nuncjusza apostolskiego, wiele się nauczył o amerykańskim życiu od środka i zbliżył się do wielu konserwatywnych Amerykanów. Przede wszystkim skupił wokół siebie wielu konserwatywnych duchownych katolickich. A jest ich tam bardzo dużo.

Przypomnę, że według oficjalnych informacji liczba katolików w Stanach Zjednoczonych wynosi 67,5 mln osób (22% populacji kraju). Vigano zna też dość dobrze system finansowy i bankowy Stanów Zjednoczonych – w końcu kiedyś badał wiele „szarych” i „czarnych” transakcji finansowych Watykanu, które przechodziły przez Stany Zjednoczone.

7 czerwca 2020 r. Vigano zwrócił się do prezydenta Donalda Trumpa z listem otwartym , w którym ujawnił tło niepokojów, które rozpoczęły się w Ameryce w związku z morderstwem czarnego George’a Floyda. Vigano zwrócił uwagę na fakt, że niektórzy biskupi katoliccy w Stanach Zjednoczonych poparli ruch BLM (Black Lives Matter).

Jak zauważył autor listu, zdaje sobie sprawę, że ci biskupi są zaangażowani w przygotowanie tajnego planu ustanowienia nowego porządku światowego i są ściśle związani z lóżami masońskimi w Stanach Zjednoczonych.

Vigano zwrócił też uwagę na sztuczny charakter pandemii COVID-19 oraz na fakt, że jest ona napompowana tylko po to, by wstrząsnąć całym światem, a w szczególności Ameryką. Vigano powiedział, że Ameryką wstrząsa „głębokie państwo” i wezwał Donalda Trumpa do zadania mu decydującego ciosu.

Wspomniano również o Joe Bidenie, który reprezentuje interesy „głębokiego państwa” i którego w żadnym wypadku nie należy wpuszczać do Białego Domu. Prezydent Trump z zadowoleniem przyjął list Vigano na Twitterze i wezwał wszystkich do jego przeczytania.

25 października 2020 r. Vigano napisał kolejny list otwarty do prezydenta Trumpa. List został opublikowany 30 października . Jest bardziej rozbudowany niż poprzedni (od czerwca). Ma około pięciu stron. W tym liście arcybiskup ujawnił istotę „Wielkiego Resetu”, nazywając wszystko po imieniu. Oto początek listu z apelem:

„Pozwólcie, że zwrócę się do was w tej godzinie, w której los całego świata jest zagrożony przez globalny spisek przeciwko Bogu i ludzkości. Piszę do was jako Arcybiskup, jako Następca Apostołów, jako były Nuncjusz Apostolski w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Piszę do Was pośród milczenia władz zarówno świeckich, jak i religijnych. Obyś przyjął te moje słowa jako „głos wołającego na pustyni” (J 1, 23).”

Nietrudno się domyślić, że autor listu, mówiąc o fatalnej godzinie dla całego świata, oznacza, że ​​za trzy dni w Ameryce odbędą się wybory prezydenckie. A od jego wyniku zależała przyszłość nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale całego świata. Gdyby Trump wygrał, można by położyć kres „Wielkiemu Resetowi”. A gdyby Joe Biden trafił do Białego Domu, szanse organizatorów planu „Wielkiego Resetu” na osiągnięcie sukcesu wzrosłyby dramatycznie.

Aby amerykańscy wyborcy nie mieli żadnych błędnych wyobrażeń na temat planu „Wielkiego Resetu”, Vigano ujawnia jego straszną istotę. Oto fragment listu:

„W trakcie realizacji jest globalny plan zwany Wielkim Resetem. Jej architektem jest globalna elita, która chce podporządkować sobie całą ludzkość, nakładając środki przymusu, za pomocą których drastycznie ograniczają wolności jednostki i całej populacji.

W kilku krajach plan ten został już zatwierdzony i sfinansowany; w innych jest jeszcze na wczesnym etapie. Za światowymi przywódcami, którzy są wspólnikami i wykonawcami tego piekielnego projektu, stoją pozbawione skrupułów postacie, które finansują Światowe Forum Ekonomiczne i Wydarzenie 201, promując ich program”.

Wspomniane w liście „Wydarzenie 201” to ćwiczenie pandemiczne przeprowadzone przez Johns Hopkins University 18 października 2019 r. przy udziale Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz Światowego Forum Ekonomicznego.

Oto kolejny fragment:

„ Celem Wielkiego Resetu jest narzucenie dyktatury zdrowotnej mającej na celu narzucenie środków wolnościowych, ukrytych za kuszącymi obietnicami zapewnienia powszechnego dochodu i umorzenia indywidualnego zadłużenia. Ceną tych ustępstw ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego będzie wyrzeczenie się własności prywatnej i przystąpienie do programu szczepień przeciwko Covid-19 i Covid-21 promowanego przez Billa Gatesa przy współpracy głównych grup farmaceutycznych.

Poza ogromnymi interesami ekonomicznymi, które motywują promotorów Wielkiego Resetu, nałożeniu szczepień towarzyszyć będzie wymóg posiadania paszportu zdrowotnego i cyfrowego dowodu tożsamości, a w konsekwencji śledzenia kontaktów z ludnością całego świata. Ci, którzy nie zaakceptują tych środków, zostaną przetrzymywani w obozach internowania lub w areszcie domowym, a cały ich majątek zostanie skonfiskowany”.

Warto zauważyć, że ten list do Vigano był aktywnie blokowany przez mafię krzemową (Google, Microsoft, Facebook itp.) w Internecie w pierwszych dniach listopada, tuż przed zakończeniem wyborów prezydenckich. To kolejny dowód na to, że treść listu należy traktować poważnie.

_______________

https://russtrat.ru/en/analytics_/8-february-2021-0916-2932

Za; https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/6283-wielki-reset-spisek-covid-19

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.