USA, Chicago; Kardynał nakazuje zaszczepienie ksieży i kościelnych pracowników przeciwko koronawirusowi.


Scott Olson/Getty Images

RZYM, Włochy — Chicago kardynał Blase Cupich zarządził, że wszyscy pracownicy archidiecezji i duchowni muszą otrzymać szczepienie przeciwko koronawirusowi w ciągu najbliższych sześciu tygodni, bez wyjątków ze względu na sumienie, podała w środę Katolicka Agencja Informacyjna (CNA).

Kardynał Cupich ogłosił to po bezskutecznym naciskaniu na Narodowe Centrum Bioetyki Katolickiej (NCBC), aby zmieniło swoje stanowisko w sprawie nakazów szczepień i zwolnień sumienia.

@NCBCenter opublikował zasób o zwolnieniu ze szczepień dla osób fizycznych. Ten materiał jest przeznaczony dla katolików, którzy dokonali pewnego osądu w sumieniu, aby odmówić szczepienia. Dowiedz się więcej tutaj–> https://bit.ly/2UXCxFU

https://bit.ly/2UXCxFU

„Narodowe Katolickie Centrum Bioetyki (NCBC) nie popiera obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 żadną z trzech szczepionek, które otrzymały zezwolenie na stosowanie w sytuacjach awaryjnych od 1 lipca 2021 r.” – czytamy w oświadczeniu.

„Najbardziej autorytatywne wytyczne Kościoła katolickiego wydane na ten temat pochodzą od Kongregacji Nauki Wiary (CDF) i podkreślają, że jednostki muszą rozeznać, czy mają być szczepione, czy nie, z sumieniem i bez przymusu” – dodał.

W e-mailu z 19 sierpnia do duchowieństwa i personelu Chicago, kardynał Cupich powiedział, że nakłada obowiązek zaszczepienia się, ponieważ jest „przekonany, że jest to najlepszy sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby”.

Cupich stwierdził również, że zwolnienie religijne „nie może być poparte nauką katolicką” i powiedział księżom archidiecezji, aby nie udzielali zwolnienia religijnego parafianinowi, który o to poprosi.

Archidiecezja Chicago zakomunikowała, że nieszczepieni pracownicy muszą otrzymywać cotygodniowe testy na obecność wirusa i nadal nosić maski, a także mogą mieć zakaz wstępu do niektórych miejsc.

Przekonania kardynała nie są powszechnie podzielane przez jego braci biskupów.

Na przykład biskupi stanu Kolorado wyrazili zadowolenie, że mandat dotyczący szczepień w Denver wyraźnie zawierał „przystosowanie do szczerze wyznawanych przekonań religijnych”, twierdząc, że jest to „odpowiednie w świetle przepisów chroniących wolność wyznania”.

   „Zawsze pozostajemy czujni, gdy jakakolwiek biurokracja stara się nałożyć jednolite i szerokie wymagania na grupę ludzi w obszarach osobistego sumienia”

– oświadczyli biskupi Kolorado.

    „W całej historii łamanie praw człowieka i utrata szacunku dla godności danej osoby przez Boga często zaczynają się od mandatów rządowych, które nie szanują wolności sumienia”.

   „W przypadku szczepionki przeciwko COVID-19 jesteśmy przekonani, że rząd nie powinien narzucać interwencji medycznych osobie lub grupie osób” – dodali.

   „Apelujemy o szacunek dla przekonań i osobistych wyborów każdej osoby”.

17 sierpnia NCBC opublikował kontynuację swojego wcześniejszego oświadczenia zachęcającegodostosowanie dla osób, które z powodów sumienia nie chcą otrzymać szczepionki na koronawirusa.

W swoim oświadczeniu NCBC uznał „złożone i trudne decyzje w sumieniu, które instytucje – w tym katolickie organizacje opieki zdrowotnej – muszą podejmować nie tylko dla dobra osób, którym służą, ale także dla dobra swoich pracowników”.

———-

Tłum. M.Jasińska

https://www.breitbart.com/faith/2021/08/26/chicago-cardinal-mandates-coronavirus-vaccination-for-priests-church-employees/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.