Wstęp do Muzeów Watykańskich tylko paszportem covidowym

Koniecznym warunkiem wstępu do Muzeów i Ogrodów Watykańskich jest od dzisiaj posiadanie tzw. „zielonego certyfikatu”, poświadczającego szczepienie, wyzdrowienie lub negatywny wynik testu na Covid 19.

Oprócz rezerwacji biletu, zwiedzający będą musieli okazać zaświadczenie, w formie cyfrowej lub papierowej, a personel odpowiedzialny za kontrole będzie mógł poprosić o dokument tożsamości danej osoby w celu zweryfikowania zaświadczenia. Zasada ta dotyczy również wcześniejszych rezerwacji, dlatego – jak zaznacza Dyrekcja Muzeów Watykańskich – posiadacze muszą w każdym przypadku zgłosić się przy wejściu z odpowiednim zaświadczeniem.

W poniedziałek 16 sierpnia Muzea i Ogrody Watykańskie będą zamknięte dla zwiedzających, a specjalne otwarcia w ostatnią niedzielę miesiąca zostają zawieszone. Nadal obowiązuje konieczność rezerwacji wizyt online za pośrednictwem oficjalnego portalu Muzeów Watykańskich. Ponadto w Państwie Watykańskim nadal wymagane jest od zwiedzających noszenie maski na zewnątrz.

06 sierpnia 2021 | 17:00 | st (KAI) | Watykan Ⓒ Ⓟ

Fot. ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Wstęp do Muzeów Watykańskich tylko z paszportem covidowym

2 odpowiedzi na “Wstęp do Muzeów Watykańskich tylko paszportem covidowym”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: