Watykańska Kongregacja Edukacji Katolickiej i Ministerstwo Edukacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisały porozumienie o współpracy

wuwfwph0Cardinal Giuseppe Versaldi (file photo)  (ANSA)

Skupienie się na edukacji może promować tolerancję i braterstwo ludzkie

Celem umowy o współpracy podpisanej w zeszły poniedziałek przez ministra edukacji ZEA i kardynała Giuseppe Versaldi, prefekta Kongregacji Edukacji Katolickiej jest promowanie tolerancji, współistnienia i braterstwa ludzi na świecie. Porozumienie obejmuje katolickie szkoły i placówki oświatowe w kraju.

„Dokument o ludzkim braterstwie na rzecz światowego pokoju i wspólnego życia” („Document on Human Fraternity for World Peace and Living Together„) podpisany dwa lata temu w Abu Zabi przez papieża Franciszka i wielkiego imama Al-Azhar Ahmad Al-Tayyib nadal przynosi owoce nawet w dziedzinie edukacji tak bardzo, że Sam szejk Nahyan bin Mubarak Al Nahyan, minister tolerancji i koegzystencji „powiedział, że jest wdzięczny Papieżowi za promowanie tej inicjatywy”, wyjaśnia kardynał Versaldi.

Ważny krok

     – „Jest to ważny krok, nawet jeśli ogranicza się do obszaru edukacji i działań, za które odpowiadają zainteresowane ministerstwa”

– dodaje kardynał Versaldi podczas wizyty w Abu Dhabi w ostatnich dniach w towarzystwie ks. Guy-Réal Thivierge, Sekretarz Generalny Papieskiej Fundacji Gravissimum Educationis oraz Tajeddine Seif, Ambasador tejże Fundacji.

     – „Konkretnie, nasi uczniowie i uczniowie szkół arabskich mogą uczestniczyć w seminariach, otwierać nowe formy współpracy, prowadzić badania, odwiedzać nawzajem swoje instytuty w oparciu o wspólne wartości, z pełnym poszanowaniem różnic. Bez żadnego prozelityzmu”

– powiedział prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, przewidując, że

„po kryzysie Covid naszym zadaniem będzie zaangażowanie nauczycieli i uczniów, aby porozumienie stało się w pełni skuteczne. Następnie nastąpi szereg konkretnych inicjatyw wymiany kulturalnej”.

Davide Dionisi – Vatican City

https://www.vaticannews.va/en/vatican-city/news/2021-07/versaldi-abu-dhabi-human-fraternity.html

M.J.

Zobacz więcej:  „Abu Zabi”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: